Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvaliečio gimnazisto klasiokai stebisi, kaip šiam pavyksta greitai ir lengvai išspręsti užduotis

Istorijos failai

Žydų ir karaimų kapines kuopia užsieniečiai

Senosios žydų kapinės išsilaikė bemaž nepaliestos todėl, kad šalia veikė gyvulių skerdykla – jos smarvė atbaidydavo piktadarius. plačiau»

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną pažymėjo Latvijoje (nuotraukos) (1)

Mindaugas Lietuvai yra labai nusipelnęs. Jis visus mažus kunigaikščius sujungė į vieną politinį vienetą ir įkūrė Lietuvos valstybę. Tai pavyko padaryti savo gudria ir griežta politika. Jo veikla prasidėjo 1220 metais. Tuo metu Lietuvoje buvo 21 kunigaikštis. plačiau»

Istorijos pamokos – linksmai ir išradingai (nuotraukos) (2)

Meilė Tėvynei, jos istorijai, kultūrai, gamtai gali tilpti į vieną dieną – Valstybės dieną. Jau septintą kartą Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, Aukštaitijos siaurasis geležinkelis organizavo kelionę į Anykščių rajone stūksantį Palatavio piliakalnį, ant kurio, kaip teigia kai kurie istorikai, buvo karūnuotas Lietuvos karalius Mindaugas. plačiau»

Sąjūdis tautą pažadino, o naujoji valdžia ją vėl užmigdė (10)

Kunigas Algirdas Dauknys 25-erių metų Sąjūdžio įkūrimo proga radijui „Pulsas“ parengė interviu su aktyviais to meto Panevėžio sąjūdininkais, dabar Seimo nariu Povilu Urbšiu ir žurnalistu Broniumi Mateliu. Savo skaitytojams pateikiame dalį per radiją transliuoto pokalbio. plačiau»

Neolito ir žalvario amžius siekiantys unikalūs tauro ragai garsins Kupiškį (nuotraukos)

Kupiškio etnografijos muziejų pasiekė sensacinga žinia apie tai, kad užpernai rastų tauro ragų su kaukole amžius siekia beveik 4 tūkstančius metų. Iki šiol niekas neabejojo, kad archeologinis radinys labai vertingas, bet spėjo, jog jam tik apie 500 metų. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.