Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų rajono tarybos narė papasakojo apie „ekskursiją“ į nykstantį pašto pastatą

Mes – čia!

Stebėdama nusikaltėlio apklausą net virpėjo (2)

Nusprendusi dalyvauti mentorystės projekte, 16-metė moksleivė panevėžietė iš pradžių karčiai nusivylė: niekas nenorėjo jos mokyti. O paskui atskriejo stulbinama žinia: mentoriumi sutiko būti Generalinės prokuratūros prokuroras. Po to, ką ji išgirdo ir pamatė sostinėje, teko dar gerokai ilgai pasvarstyti, ar tikrai nebus baisu tapti teisėsaugininke. plačiau»

Prieš mirtiną ligą – su gitara (nuotraukos) (1)

Televizijos projekte išgarsėjęs biržietis Danas Berlinskas dar labai jaunas, bet patyrė gyvenimo pamokų, kurios parodė, kad tikėjimu, gerumu, nuoširdžiu žodžiu pasieksi daug daugiau negu laikydamasis saugaus viduriuko. Jeigu tvirtai tikėsi tuo, ko trokšti ir ką darai, savaime ateis ir sėkmė, ir pinigai, ir netgi ligos pasitrauks. plačiau»

Laiko plevėsuoti nėra, bet įkvėpimas kažkaip aplanko

Svajoti būti rašytoju yra mažų mažiausiai nerimta, tai ne ta profesija, iš kurios galėtum valgyti duoną. Būtent taip mąsto šiandieniniai literatūrinį talentą turintys moksleiviai. Tačiau racionalūs pamąstymai – sau, o realybė – sau: besiliejančio žodžių srauto neužtvenksi, iš to gimsta šimtai eilėraščių ir elektroninės knygos. plačiau»

Pirmūnais besistebintys klasiokai: „Tu žvėris!“ (nuotraukos)

Pasvaliečiai gimnazistai Vakaris Vaičekonis ir Benas Janušonis „kaifuoja“ nuo tiksliųjų mokslų. Iki penktos valandos ryto prakaituoti, nervintis, bet surasti klaidą – ne bausmė, o adrenalinas. Bet bendraklasius labiausiai stebina, kaip juodu, neperskaitę iki galo kūrinio, remdamiesi vien logika, sugeba geriau už kitus jį išanalizuoti. Tik kartais liūdina dėl to klasėje stojusi nejauki tyla. plačiau»

Kaip nemesti akmens scenoje (nuotraukos)

Jaunasis žiūrovas nepakenčia ilgo kalbėjimo: duok jam veiksmo, spalvos ir įdomaus garso. Kad įtiktų vaikams, režisierė griebėsi negirdėto triuko – pjesę paliko be žodžių. Jauniesiems aktoriams teks verstis per galvą, kad žiūrovai suprastų, kas scenoje vyksta. Ir jokio pataikavimo, antraip žiūrovai atsistos ir išeis, o juk taip yra nutikę. plačiau»

Grįžti suviliojo karatė olimpiada

Geriausiai Panevėžio karatė imtynininkei Rūtai Brazdžionytei užteko kelių mėnesių sunkių treniruočių, kad po metų pertraukos su trenksmu grįžtų į Europos sportininkių elitą. plačiau»

Prieš matematikos kontrolinį atsitempė kryžių

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija minima geriausių šalies mokyklų dešimtuke. Apie šią gimnaziją sklinda visokios legendos: esą čia taip sunku mokytis, kad dažnam „stogas važiuoja“, kad iš gimnazistų reikalaujama nebe kaip iš mokinių, o kaip iš universitetų studentų, tad kai kurie neatlaikę krūvių bėga ieškotis kur lengviau. O gal tai tik mitai? plačiau»

Mokslus tenka palikti ir nakčiai (nuotraukos)

Puikiai besimokantys ir aktyvūs gimnazistai prieina kryžkelę ir turi rinktis – mokslas arba pomėgiai. Tuo labiau jeigu tų pomėgių – ne vienas, o keli. Nesudėtinga kai ko atsisakyti, kai veikla nėra labai miela. O jeigu visko norisi – tai nemiegoti dieną naktį? plačiau»

Iš Tokijo – su viltimi ten grįžti olimpiadon

Prieš dvejus metus į plaukikų elitą įsiveržęs ir pasaulio čempionu tapęs panevėžietis Simonas Bilis dėl mokslų universitete Amerikoje turėjo sulėtinti tempą, tačiau iki Tokijo olimpiados tikisi susigrąžinti ankstesnę sportinę formą ir vėl demonstruoti rekordinius greičius. plačiau»

Sesuo pirks kompiuterį, o brolis – gitarą (4)

Dviejų gabių kupiškėnų mama išduoda paslaptį, kaip užauginti viskuo besidominčius, tikslo atkakliai siekiančius maksimalistus. plačiau»

Vaikinų dovanotos rožės atgimsta drabužyje (nuotraukos) (1)

Alternatyvios mados konkursas – terpė visiems parodyti, ką įdomaus galima sukurti iš gamtos teikiamų stebuklų – rudens gėlių, lapų, kitokių augalų. Iš Olandijos specialiai sugrįžusi tiltagalietė taip sulipdė suknelę iš medžių lapų, kad šioji atrodė tarsi nulieta. O merginos, sumeistravusios skėčius iš gėlių, net nusipurtė paklaustos apie plastikinius žiedus. plačiau»

Virėjams poruotis blogai: nusūdys patiekalą (nuotraukos)

Manote, kad į profesinę mokyklą ateina tik mokslams negabūs jaunuoliai? Šiandien jums paprieštaraus tie, kurie ten mokosi. Vaikinų ir merginų vizijos veda juos tolyn – į kolegiją, į verslą ar į užsienį. Ten jie tikrai nevergaus, o dirbs pagal specialybę – statybininkais, virėjais, padavėjais. plačiau»

Kotryna: „Man niekas nepadegs plaukų“ (nuotraukos) (1)

Balta varna – dažnai taip pavadinami žmonės, iš aplinkinių išsiskiriantys mąstysena, apranga, gyvenimo būdu, svajonėmis. Jaunimas pastaruoju metu labiau linkęs ne išsišokti, o ištirpti, išblukti minioje, kad tik niekas nepastebėtų, kad tik nepavadintų kitokiu, atplaiša. Apie tai kalbamės su Panevėžio rajono Raguvos gimnazijoje besimokančia ir iš bendraamžių išsiskirti nebijančia 18-mete Kotryna JUŠKAITE. plačiau»

Bendras paslaptis saugo visi vieningai – niekaip neišpeši (nuotraukos)

Į dramos studiją pasvaliečius jaunuolius traukia kaip muses prie medaus. Vaikinai dėl scenos gali mesti net sportą, o mergaitės – muziką. Jaunieji aktoriai vaidina ir šimtams žiūrovų, bet būna, kad tik keliems. Ir nieko – pavyksta dar nuoširdžiau! plačiau»

Pastebėjo ir tie darbdaviai, kurie pasiūlyti nieko negalėjo (nuotraukos)

Vilniuje studijuojanti panevėžietė Gabija Jurkėnaitė net per sausrą gali prišaukti lietų. Mat jis pasipila per jos sugalvotą Jaunimo pikniką, nors vyksta ne tik skirtingomis dienomis, bet ir skirtingais mėnesiais. O jei rimtai, tai mergina svajoja keisti ateitį, būti politike arba mokytoja. Būtent todėl ji dabar bando padirbėti sostinėje aukle. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.