Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Aukštaitijos siaurojo geležinkelio laikinasis vadovas stebėjosi, kad Anykščių rajono savivaldybė nori pati viena perimti siauruką

Mes – čia!

Jokių bulvių traškučių ir tik vanduo (nuotraukos)

Pasvalio kultūros centro pramoginių-šiuolaikinių šokių kolektyvo „Kosmo“ nariai kvatoja, kad tokios didelės šeimynos kaip jie niekas neturi. Bet įdomiausia, kad čia niekas net kvailioti nenori – taip juos įtraukęs tas šokis. Net ir pabėgėliai ilgai nesimėgauja laisve – vėl grįžta nuleidę galvas. plačiau»

Ne mokiniai, o dailės mokytojai „nemoka“ piešti (nuotraukos)

Dailės besimokantys vaikai ranką greit išlavina – gali ir apskritimą tiksliai nubrėžti, ir nuvesti tiesias linijas. Net patys stebisi, kaip lengvai jiems tai pavyksta. Bet toks darbas – dar ne kūrinys. O ko reikia, kad būtų jau kūrinys? plačiau»

Dėl teatro gali viską – ir grindis išplauti (nuotraukos)

Įkaito dramą vaikystėje išgyvenęs panevėžietis Aleksandras Špilevojus gyvena sostinėje – vaidina, režisuoja, rašo, turi privačią teatro studiją, o Kauno studentus moko aktorystės. Labiausiai jis nemėgsta atsidurti mokytojo, tuo labiau pamokslautojo vaidmenyje, nes jaunuoliai, kad ir nudegdami bei skaudžiai klysdami, turi patys rasti savo kelią. plačiau»

Su „kitokia“ mergaite tiesiog turėjo susitaikyti (nuotraukos) (4)

Aštuoniolikmetė gimnazistė iš Pasvalio nesibaimina, kad ją dėl kitokios išvaizdos palaikys keistuole ir atstums bendraamžiai. Mergina pati renkasi draugus, o jų dauguma – sostinėje. Ji nedėlioja ateities planų ir gyvena taip, kaip jai patinka: nors gerai mokosi, bet nestos į aukštąją mokyklą, tik daug daug keliaus. plačiau»

Broliui už rankos – į pasaulį be fejerverkų (nuotraukos)

Gausiais talentais apdovanotai rokiškietei Ramintai Rimiškytei, dainininko Andriaus Rimiškio seseriai, buvo žadama puiki muzikinė karjera. Ji prisipažįsta, kad muzika jos širdyje užima daug vietos, tačiau – suka kitu gyvenimo keliu. plačiau»

Pastebėjo nepastebimus ir pavertė žvaigždėmis (6)

Ką daryti, kad moksleiviai, atėję į mokyklą, nusišypsotų? Lipduko su užrašu, kad šypsena – tai grožis, greičiausiai nepakanka. Taigi – reikia veikti. Pavyzdžiui, surengti holivudišką šventę patiems kukliausiems mokyklos darbuotojams ir parodyti, kad kiekvienas darbas vertas pagarbos. plačiau»

Žiauriai užsinorėjo dainuoti

Ir mažame miestelyje užauga talentai. Jei tuo netikite, paskaitykite apie „Pandėlio balsiukus“. Čia dainavo jau esamos žvaigždės, dainuoja ir būsimos žvaigždės. Kai kurios iš jų čia ateina tik iš nuobodulio, nes neturi kur laiko dėti. plačiau»

Kankino dainavimo badas

„Nuo mažų dienų labai norėjau dainuoti, bet nebuvo galimybių. Dabar tai, matyt, nesąmoningai stengiuosi kompensuoti per savo auklėtinius“, – sako kolektyvo „Pandėlio balsiukai“ vadovė Vilma Likienė. plačiau»

Žali plaukai – irgi vėliavos spalvos (nuotraukos)

Trispalviai šalikėliai, kepurės, kaklaraištis ar apyrankės – patriotiškai nusiteikusiems jaunuoliams jau įprastas dalykas. Bet kai kam pasąmonėje sukirba dar įdomesnių minčių. plačiau»

Su trispalve suknele jaučiasi ypatingai

Vėliavos spalvos traukia ir širdį šildo ne tik gimnazistams. Jau auga jų pamaina. plačiau»

Kur keliauju aš, ten keliauja ir lietuviški šaltibarščiai

Kažkodėl su indeliu močiutės uogienės ar su maišeliu tėtės džiovintų grybų lyg ir drąsiau – ne taip skaudu ir ne taip vieniša, kai kankina ilgesys, ne taip svetima, kai aplinkui tik svetimi. plačiau»

Gyvybės ženklas – raudonos žemuogės (nuotraukos) (1)

Į Sibirą tvarkyti tremtinių kapų nuvykę ekspedicijos dalyviai lietuviškų kryžių ieškojo ir pėda po pėdos, nes gaivalinga gamta jau daug ką paslėpusi. Kelionė pėsčiomis keliais, per pelkes ir miškus, kažkur šalia klaidžiojant meškutėms dabar jau atrodo tarsi nuotykis. O tada taip neatrodė – per daug išbandymų buvo. plačiau»

Surado kryžių su savomis pavardėmis

Aš gimęs Irkutsko srityje, Sujetichos kaime. Bet mane iš Sibiro parsivežė dar kūdikį, todėl negaliu pasidalinti prisiminimais iš to laiko. plačiau»
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.