Šiemet ta diena buvo ypatinga ir tuo, kad čia viešėjo nemažai svečių iš Krekenavos, o to miestelio bazilikos rektorius Gediminas Jankūnas aukojo šv. mišias.
Kunigo vaizdingas pamokslas apie mirusius gyvuosius tikinčiuosius privertė susimąstyti, kas iš tiesų yra miręs, o kas gyvas ir kodėl reikia rasti laiko ne tik pomidorams ar agurkams auginti, jų derliumi džiaugtis, bet ir kitokiam laukui – dvasiniam – apsėti ir jo derlių nuimti.
Taigi tuo žinomas dvasininkas, tęsdamas garsaus panemunėliečio švietėjo kunigo Jono Katelės tradicijas, skatino žmones tobulėti, šviestis, nelikti abejingiems ir dabar pasaulį krečiantiems skaudiems įvykiams. Kaip vieną iš skleidžiamo blogio figūrų, tik jos tiesiogiai neįvardydamas, pamokslininkas paminėjo ir Ukrainos karo kaltininką Putiną.
Atlaidų dalyviai džiaugėsi kaip niekada puikiai, melodingai po bažnyčios skliautais skambančiomis giesmėmis. Giedojo taip pat svečiai – Jūžintų bažnyčios sakralinės muzikos choras „Aleliuja“, vadovaujamas Vilmos Likienės.
Nuo kunigo J.Katelės laikų dar užpraėjusio amžiaus pabaigoje ir praėjusio amžiaus pradžioje parapijiečiai po šv. mišių mėgo susirinkti klebonijos kieme. Pakermošė tada atrodydavo kaip dūzgiantis bičių avilys. Prasidėdavo agapė – bendros vaišės.
Ši tradicija atgaivinta, agapė suruošta ir dabar. Dekanas Eimantas Novikas pašventino suneštinį vaišių stalą, palinkėjo skalsios duonos ir dvasine prasme.
Krekenavos kultūros centras į Panemunėlį atvyko su savo programa. Mėgėjų teatro „Avilys“ artistai parodė istorinę-literatūrinę kompoziciją „Amžinas lietuviško žodžio ieškojimas“. Buvo priminta, kad caro priespaudos laikais lietuvybės išsaugojimui labai pasitarnavo lietuviški vakarai, paplitę po Rytų Aukštaitiją, vykę ir Panemunėlyje.
Didelį pasisekimą turėjo R.Keturakio „Amerika pirtyje“. Panemunėlio parapijoje J.Tūbelio iniciatyva ji buvo pastatyta ir parodyta amžių sandūroje – 1901 metais Augustinavoje.
Būtent todėl krekenaviečiai, vadovaujami Mirandos Vaitkevičienės, ir dabar suvaidino „Ameriką pirtyje“. Į dramos žanrą puikiai įsipynė lietuviška muzika ir dainos – intarpuose koncertavo kapela „Be cvieko“, vadovaujama Rimanto Medišausko.
Šimtamečių liepų alėjoje buvo eksponuojama dailininkų Ligito Keraičio ir Juozo Vaičionio kūryba. Kad paveikslai būtų labiau suprantami, šalia buvo eksponuojamos ir paveiksluose vaizduojamų objektų fotografijos su Naujikų palivarko, Panemunėlio dvaro svirno, bažnyčios senosios klebonijos aprašais – prieš šimtmetį čia vykusio teatrinio gyvenimo liudininkais.
Prierašai po nuotraukomis:
1. Maldininkų procesija per atlaidus aplink bažnyčią – malonioji mišių dalis.
2. ir 3. L.Keraičio ir J.Vaičionio kūriniai buvo išstatyti šimtametėje liepų alėjoje, tad atrodė dar įspūdingiau.
4. Jūžintų bažnyčios choro „Aleliuja“ giedotojai žavėjo šiuolaikinėmis jausmingomis giesmėmis.
5. Krekenaviškiai į Panemunėlį atvyko su visa „Amerika pirtyje“ – linksmas vaidinimas greit įtraukė publiką.
Bendruomenės archyvo nuotraukos