Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius į profesinės mokyklos vadovus pereina tyliai, tuo daug ką nustebindamas
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Vaizdo reportažai

BRYZGIAI 2021

Ant Bryzgių piliakalnio laužų nebeuždegsi – laukai aplink apsėti rugiais. Bet apsilankyti šioje vietovėje šalia Velnio įdubos įdomu ir prasminga. Kaime šalia sienos su Latvija ir 1850 metais statyta autentiška sodyba. plačiau»

Šimoniai 2021

Šimoniai - Pasvalio rajonas plačiau»

Kino teatro ,,Garsas" griovimas

Kino teatro ,,Garsas" griovimas - Panevėžyje . 2021 03 22 plačiau»

NAIVIAI 2021

Naivių apylinkėse archeologai irgi žvalgėsi, bet rasta nedaug, tik vertingas laivinis kovos kirvis. Gal jis tapo talismanu ateities kartoms – kaimas išaugino tragiško likimo Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės generalinio štabo pulkininką K.Dulksnį. Kaimas įamžino jo atminimą, o iškėlęs šimtus inkilų skelbia tikėjimą, jog paukščiai visada grįš į laisvą tėvynę. plačiau»

Saločiai 2020

Pasvalio rajono Saločių miestelio žmonėms užkampio nuobodulys visai negresia. Jie džiaugiasi, kad gali mėgautis kone už rankos mosto esančių latvių siūlomomis pigesnėmis pramogomis, o ir patys turi tiek veiklos, kad nėra kada nuobodžiauti. Tik tiek, kad dabar tą veiklą tenka vykdyti užsidarius namuose ir kaimynams rodyti per internetą. plačiau»

Čiovydžiai 2020

Kadaise raudonu tėvų žiguliuku važiuodama per apsnigtus Čiovydžius paauglė svajodavo kada nors apsigyventi iš sniego vos kyšančioje gryčiukėje. Po daugelio metų jos svajonė išsipildė, tik naujakuriai nenujautė, kad laukia dar viena staigmena – šimtametė sodyba yra „Senovinių kupiškėnų vestuvių“ režisieriaus Povilo Zulono gimti namai. plačiau»

ŽIOBIŠKIS 2020

„Seniau, būdavo, miestiečiai vaikai važiuoja pas tėvus į kaimą, dabar pas mus atvirkščiai. Aš, miestietė, džiaugiuosi, kad dukra senelių kaimą pasirinko, turiu kur atvažiuot“, – sako Žiobiškyje sutikta moteris. Išties, smetonmečiu garsėjusį kurortinį šio miestelio grožį dabar atranda ne tik vietos žmonės, bet ir visi, kuriems šiuo sunkiu metu reikia gamtos atgaivos. plačiau»

Meilūnai 2020

Vykstantys į literatūrinę kelionę po rašytojų gimtines Vabalninko krašte ekskursantai suka ir į Meilūnus. Kai svečiai susėda prie stalo vietinių šeimininkių padarytos „čiupkos“ pasrėbti, jiems pasakojama didelė vienos poros meilės istorija. Galop visiems galima pranešti dar vieną įspūdingą dalyką – tai, kad Meilūnai buvo paskutinis šalyje elektrifikuotas kaimas. plačiau»

ĖRIŠKIAI 2020

Ėriškiai sovietmečiu buvo padaryti pavyzdine gyvenviete. Laisvoje Lietuvoje šio kaimo statusas irgi nemenkas – jis dukart pripažintas gražiausia Panevėžio rajono vietove. Bet kad jį pasiektum, turi apdulkėti iki ausų – nuo magistralės „Via Baltica“ įveikti 6 kilometrus žvyrkelio. Užtat žmonės ir karčiai juokauja, kad ko jau ko, o darbo mašinų meistrams tikrai parūpina. plačiau»

NAMISIAI 2020

Neįprastame žydinčių linų fone įsiamžinti trokštantys lietuviai žino, kur važiuoti, – į Namišius Pasvalio rajone. Linų laukų šeimininkai nevaro jų lauk – tesifotografuoja, kiek širdis geidžia. Po to šie ūkininkai atriedės į laukus su kuliamąja, o parvežę derlių namo spaus itin visų sveikuolių giriamą linų sėmenų aliejų. plačiau»

KUPRIAI 2020

Ant koplyčios slenksčio – paskutinis Kuprių kaimo anūkas Melioracija nuo žemės paviršiaus nušlavė visą Kuprių kaimą, mažai kas beatmena jo buvusius gyventojus, bet kaimo vardas neišnyko, jį tebesaugo pakrašty vidur kapinių stovėjusi, užtat išlikusi, Šv. Stanislovo koplyčia. Joje, nors niekad nebuvo ir dabar nėra net elektros, vis dar gausiai renkasi tikintieji. plačiau»

TRAUPIS 2020

Traupio gyventojai nesiskundžia, kad jų apylinkės ne tokio grožio, kaip kitur Anykščių rajone. Jie pilni fantazijų ir tai jiems padeda tapti išskirtiniems. Jau daug metų čia visus vilioja unikalus botanikos sodas, bet ir to nepakako – dabar čia sukurta visa varlių karalystė. Kvarklių chorų muzika – kaip geriausia terapija. plačiau»

STUMBRIŠKIS 2020

Žaliosios girios apsuptyje esantis Stumbriškis – vos kelių sodybų kaimas. Jį galima būtų vadinti labai atokiu, jeigu vieškeliu į Vabalninką ir atgal nuolat nezuitų automobiliai. Uždaras jis todėl, kad kaime nebėra vaikų ir jaunimo, o metų naštos slegiami jo gyventojai atprato bendrauti vieni su kitais. plačiau»

Butkūnai 2020

Šimonių pašonėje esantys Butkūnai kelis šimtmečius buvo ne šiaip kaimas, o lenkų bajorų sala, kur kilmingo kraujo giminių atstovai turėjo nedidelius, bet stiprius dvarelius. Esą jie savęs nevadino lenkais, nevadino Lietuvos gyventojais, jautėsi esą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės piliečiais. Butkūniečių išskirtinis bruožas buvęs tautiškumas – spaudos draudimo metais savo vaikų jie nė už ką neleisdavo į rusiškas mokyklas, samdė mokytojus ir namie mokė lenkiškai. Lenkiškai turėjo mokytis ir tarnavę dvare, ta kalba kalbėjo ir Butkūnuose gyvenę laisvieji valstiečiai. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.