Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius į profesinės mokyklos vadovus pereina tyliai, tuo daug ką nustebindamas
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Fotomirksnis

Garso griovimas prasideda

Pradėjo griauti kino teatrą ,,Garsas" - Paneęvėžys plačiau»

Kovo 11-oji - Panevėžyje

Kovo 11-oji Panevėžyje plačiau»

Sausio 13-oji Laisvės gynėjų diena

Aukštaitijos sostinėje liepsnojo atminimo laužas plačiau»

Mindaugo karūnavimo šventė - Panevėžyje

Mindaugo karūnavimo šventė - Skaistakalnio parke. 2018 07 06 plačiau»

Medinių kaimas 2018

„Panevėžio krašto“ korespondentė, atrodo, tapo liudininke ypatingo įvykio. Lankydamasi Lietuvos didžiavyrių Vileišių gimtinėje prie Pasvalio, ji pas vieną kaimo senbuvę išvydo unikalią senieną – prabangią, gal šimtmečio senumo, gėlėtu gobelenu aptrauktą kėdę. O, Viešpatie! Ant šios kėdės galėjo sėdėti ir Nepriklausomybės Akto signataras Jonas Vileišis bei jo broliai! plačiau»

Aukštaičių kaimas - Elisono sodyba

Kupiškio rajone esančiame Aukštaičių kaime XX amžiaus pradžioje žemės gavo ir įsikūrė Lietuvos kariuomenės savanorių šeimos, tarp jų – ir labai išsilavinusių, Lietuvai nusipelniusių žmonių. Jų dvasia įkvėpė kovoti už laisvę ir partizanus. plačiau»

Panevėžio aplinkkelyje - avarija

Panevėžio specialiosios tarnybos pirmadienio rytą išskubėjo į miesto aplinkkelį, kur, pasak pranešimo, po avarijos automobilio nuolaužose liko prispaustas žmogus. Paaiškėjo, kad avarija įvyko policijai persekiojant vogtą BMW, o per incidentą nukentėjo trys žmonės.Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, pirmadienį apie 10 val. 22 min. gautas pranešimas apie tai, kad Panevėžio r., Panevėžio seniūnijoje, Panevėžio aplinkelyje eismo įvykio metu prispaustas žmogus.Į įvykio vietą išsiųstos Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos plačiau»

Panevėžyje įžiebta Kalėdų eglė

Panevėžyje, sužibo Kalėdų eglė. Šventės dalyviai pagrindinėje aikštėje išvydo ir meninę instaliaciją, kurtą Panevėžio dramos teatro įkūrėjui aktoriui Juozui Miltiniui atminti. plačiau»

Kiburiai 2017

Parapijos administratorius kunigas Jonas Tamošiūnas pasakojo, kad prie altorių esančių šventųjų paveikslų rėmai iš pradžių buvę paauksuoti, tik savo amato neišmanę darbininkai puošnius rėmus nubronzino ir taip juos sugadino. „Kaimas nyksta, tad į pamaldas ateina vos keli tikintieji. Džiugu bent tiek, kad šiais metais teko pakrikštyti tris kūdikius“, – sakė dvasininkas. Bažnyčia pilnutėlė būna tik vasarą – per Porciunkulės atlaidus. Tada į bažnyčią suguža ne tik aplinkinių kaimų tikintieji, bet ir suvažiuoja iš šių kraštų kilusieji. Šventose mišiose patarnaujantis kiburietis 60 metų Jurgis Šeperauskas prisiminė, kaip prieš kelis dešimtmečius kaimo žmonės iš anksto ruošdavosi Porciunkulės kermošiui. „Kone kiekvienos sodybos šeimininkas virdavo naminį alų, o gaspadinės ruošdavo vaišes. Į kaimą tiek prigužėdavo svečių, kad aikštėje būdavo sukalamos medinės kartys arkliams pririšti. Žmonėms tai buvo proga ne tik pasimelsti, bet ir aplankyti Kiburiuose gyvenančius giminaičius. Tuomet vaikai nebuvo išlepę nuo saldainių, tad jiems didelis džiaugsmas buvo kramtyti spalvotus krakmolinius ar iš cukraus išvirtus ir ant pagaliuko pritvirtintus saldainius“, – kermošiaus džiaugsmą prisiminė kiburietis. plačiau»

Aleksandravėlės kaimas

Rokiškio rajone, Obelių seniūnijoje, įsikūręs Aleksandravėlės kaimas garsėja jį supančių ežerų gausybe – net 17, devyniais piliakalniais, poeto Pauliaus Širvio tėviške ir skulptorių Žuklių gimtine netoliese, Degučių kaime, bei čia pat turistus traukiančiomis ypatingomis kapinaitėmis. Bet ir pačioje Aleksandravėlėje yra ką pamatyti ir naujo sužinoti. Vietinių ir aplinkinių kaimelių gyventojų traukos centras – klasicistinė Šv. Pranciškaus Serafiškojo bažnyčia su keturiolika Kryžiaus kelio stočių, dviem varpinėmis ir puikiais vargonais. plačiau»

Panevėžio miesto gimtadienis 514

Tris dienas ūžusi miesto savivaldybės ir Bendruomenių rūmų organizuota 514-ojo miesto gimtadienio šventė ankstesniąsias pranoko atrakcijų gausa bei inovatyvumu. Šiųmetė gimtadienio idėja „Panevėžys atsinaujina“ akcentuota per architektūrinius projektus ir jaunąją kartą. plačiau»

Degė ūkinis pastatas

Vakar pusę pirmos dienos Panevėžyje, Staniūnų gatvės gale, juodi dūmai nudažė giedrą rudenišką padangę. Gyventojai iš pradžių manė, kad gaisras kilo vieno aukšto gyvenamajame name, bet iš tiesų degė šalia esantys malkinė ir ūkinis pastatas. Netrukus į viršų šovė ugnies liežuviai. Tirštų dūmų kamuoliai buvo matomi iš tolo. Į gaisravietę buvo išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos. Jiems iš paskos atskubėjo medikų ekipažas. Ugniagesiai traukė žarnas ir gausiai liejo vandenį. Medikų pagalbos prireikė pusamžei šeimininkei – ji susmuko tiesiog pievutėje. Prie nelaimėlės tekinomis pasileido medikai, tačiau iškart turėjo atšokti atgal. Prie moters tupėjo šuo ir svetimųjų prie šeimininkės neprileido. Urzgiantį keturkojį nuramino kaimynai. Medikai apžiūrėjo nelaimėlę. Sąmonės ji nebuvo praradusi: greitai atsigavo ir važiuoti į ligoninę atsisakė. Aplinkui lakstė sutrikę aplinkiniai gyventojai ir vienas kito klausinėjo, ar name nebuvo žmonių. Kalbinami korespondento jie tikino, kad kaimynų nepažįsta ir nežino nei kas, nei kiek žmonių ten gyvena. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.