Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius į profesinės mokyklos vadovus pereina tyliai, tuo daug ką nustebindamas
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Grožis ir sveikata

Vaisingumo sutrikimai – ne nuosprendis, o liga

Ilgą laiką atvirai kalbėti apie vaisingumo problemas ir kreiptis į specialistus buvo nedrąsu. Šiandien, mažėjant nusistovėjusioms stigmoms bei gerėjant šių paslaugų prieinamumui, vis daugiau lietuvių pasiryžta ieškoti pagalbos. VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro Santaros Vaisingumo centro gydytoja akušerė ginekologė Raminta Baušytė pasakoja apie vaisingumo sutrikimų tendencijas, taikomus gydymo metodus ir aiškina, kodėl ir kokie profilaktiniai tyrimai turėtų būti atliekami reguliariai. plačiau»

Jei meškai teikia jėgų, tai žmogui – tikrai (nuotraukos) (1)

Vaistingųjų augalų žinovas liaudies medicinos entuziastus atšaldo nuo vilčių „covidą“ įveikti žolelėmis. Jomis pataria tik organizmą stiprinti, o jau šitą bėdą šalin ginti tik mokslininkų išrastais skiepais. Šiuo metu jis primena ir apie sveikatinimo karalienę – naudingą nuo šaknelių iki viršūnėlių. Pats laikas jas rinkti ir vartoti. plačiau»

Einate pasilinksminti? Įvertinkite grėsmę ir būkite atsakingi

Šiandieninis pasaulis pilnas įvairiausių pagundų, kurių klastinga grėsmė dažnai nėra įvertinama iš anksto. Vienas iš pavyzdžių – psichoaktyvių medžiagų vartojimas, kuomet „nekaltas“ ir neapgalvotas veiksmas galiausiai priveda prie ilgalaikių ir sunkių sveikatos problemų. plačiau»

Vaikystėje pražiopsota bėda smogė visu smarkumu (1)

Jaunas biržietis gyvena su į kūną įmontuota sudėtinga stuburą laikančia sistema, dėl to jis turi atsisakyti daugelio dalykų, net ir malonumo važiuoti dviračiu. Vieni tai supranta, stengiasi padėti, o štai seminaristai, būsimi dvasininkai, ligotą vaikiną sutiko priešiškai. Tai ir lėmė, kad jis galop tapo gėlių kompozicijų meistru, o dabar – bibliotekininku. plačiau»

Karantinas atskyrė, o akcija „Sušildyk“ – subūrė

Džiaugiamės, kad Panevėžio Smėlynės biblioteka atsidūrė gražios akcijos centre. Mūsų kaimynai – Panevėžio bendruomenė Senamiestietis – kovo pradžioje pakvietė visus prisijungti prie akcijos „Sušildyk“, kurios tikslas – šiluma ir rūpesčiu apgaubti 180 Jotainių socialinės globos namų gyventojų. Visiems, kurie dar negirdėjote apie šią gražią Panevėžio bendruomenės Senamiestietis iniciatyvą, norime pasakyti, kad prie jos prisijungti Jūs dar suspėsite. Akcija vyksta iki balandžio 23 d. Rankdarbius galite atnešti į Smėlynės biblioteką, adresu Smėlynės g. 49. Puoselėkime nuoširdžius ryšius ir prisidėkime prie stipresnės mūsų visuomenės kūrimo.

Įsivaizduokite, kad lėtai žingsniuojate pavasarėjančio miesto gatve. Neskubate... Oras nuostabus, mėgaujatės kiekvienu švelniu vėjelio gūsiu, paukščių čiulbesiu, net judrių gatvių triukšmas nesudrums ši plačiau»

Priklausomybė nuo azartinių lošimų atėmė viską: atsitokėjo tik praradęs laisvę

Kiekvienam vertėtų atminti, kad visi azartiniai lošimai yra klastingi – nesvarbu, lošite kazino ar pirksite loterijos bilietą, organizatoriai visuomet džiaugsis pelnu. plačiau»

Psichologė: nenormaliai jaustis dabar yra normalu (1)

Pandemijos krizė kerta per ekonomiką, žlugdo mažuosius verslus, bet dar didesnė grėsmė tyko ten, kur pinigais žalos nepamatuosi, – žmogaus psichikoje. Jau prasidėjęs gyventojų antplūdis pas psichiatrus ir psichologus, ligoninės stacionaras perpildytas gedinčių artimųjų, žiūrėjusių į vieną tašką ir nuobodulį bei nerimą alkoholiu malšinusių pacientų. plačiau»

„Nekalta“ pramoga gali virsti priklausomybe

Greitas gyvenimo tempas, darbas, rūpesčiai, išbandymai ir besikeičiančios aplinkybės neretai įtraukia žmones į rutiną, nuo kurios sunku pabėgti. Vieni atsipalaiduoja skaitydami knygas ar žiūrėdami televizorių, o kiti – lošdami ir visai negalvodami apie galimas pasekmes. plačiau»

Susižeisti gali visi – ir maži, ir dideli

Visi žmonės savo gyvenime patiria įvairiausių traumų – pradedant mėlynėmis ir baigiant rimtais, o kartais net mirtinais, sužalojimais. plačiau»

Vilčių visai neteikusi operacija – sėkminga (1)

Plyšus aortai paprastai žmogaus išgelbėti nebepavyksta, bet panevėžiečiai medikai padarė stebuklą – atlikę labai sudėtingą operaciją iš mirties nagų išplėšė garbaus amžiaus pacientą. Šiuo metu vyras jau atsistojęs ant kojų, bet namo važiuoti dar negali, tebegydomas reabilitacijoje. plačiau»

Kaip išsirinkti geriausią patalynę?

Miegamojo, o dar labiau lovos komfortas labai priklauso nuo patalynės. Galbūt pasirodys keista, tačiau netgi tyrimais įrodyta, kad klojantys lovą žmonės dažniausiai yra laimingesni, produktyvesni ir ramiau miega nei tie, kurie to nedaro. Šiais laikais patalynės, kaip ir daugelio kitų daiktų, pasirinkimas yra labai platus. Todėl nuspręsti, kuri geriausiai tinka būtent jums, gali būti nelengva užduotis. Tam, kad išsirinkti individualius poreikius atitinkančią patalynę būtų paprasčiau, verta pasinaudoti šiais patarimais. plačiau»

Dienos planas moko produktyvumo ir atitraukia nuo informacinių technologijų

Vaiko dienos režimas – tai tiksliai nustatyta jo veiklos, pavyzdžiui, poilsio, miego ar mitybos, tvarka bei taisyklių ir priemonių sistema tam tikram tikslui įgyvendinti. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Diana Aleksejevaitė pasakoja, kaip visa tai yra fiziologiškai pagrįsta, ir pataria, kaip suvaldyti naminį chaosą šiais nelengvais laikais. Vaikų mados ir gyvenimo būdo tinklaraščio autorė Ieva Arnauskienė dalijasi savo patirtimi, kaip jai sekasi suvaldyti dienos režimą auginant keturis vaikus. plačiau»

Prisigurgę varliukų dar užkremta ir braškių iš bulvių (nuotraukos)

Būna gi nepaprastų auksarankių, itin reikalingų sunkiausiais žmonijos laikotarpiais! Tokią ir mes suradome. Kaime gyvenanti panevėžietė gali žmogų nuo galvos iki kojų aprengti, apkirpti, pavalgydinti ir dar namo su lauktuvėmis išlydėti. Ji yra profesionali siuvėja, kirpėja iš pašaukimo ir dar konditerė pagal motinos liniją. plačiau»

Po maudynių eketėje miega lyg kūdikis (nuotraukos)

Guvi panevėžietė mėgsta ledines maudynes. Šiųmetė šalta ir speiguota žiema jai suteikia daug energijos – pasikaitinusi karštame kubilo vandenyje, po to įšokusi į iškirstą eketę ir galop išnirusi iš kaulus stingdančio vandens, ji pajunta kone katarsį, o vykdama į darbą jaučiasi tarsi grįžtanti iš ypatingų atostogų. plačiau»

Kavos staliukas jaukiai namų erdvei

Įrengiant ar atnaujinant namus, dauguma suvokia, kad svetainė yra namų vizitinė kortelė ir joje praleidžiama bene daugiausiai laiko. Būtent todėl šio kambario baldams skiriamas išskirtinis dėmesys. Vienu iš pagrindinių baldų šioje erdvėje neretai būna kavos staliukas. Šis puikus baldas yra nuostabi vieta kambario puošmenoms, gėlėms, nuotolinio valdymo pulteliams pasidėti. Todėl aptarkime, kodėl jie tokie populiarūs ir kaip pasirinkti šį svetainės baldą. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.