Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius į profesinės mokyklos vadovus pereina tyliai, tuo daug ką nustebindamas
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Ateitis dabar

Darbą niekais paverčia viena nukritusi dulkė (nuotraukos)

Panevėžio mechatronikos centre besidarbuojantys mokslininkai gali būti pasaulyje pirmi pagal dujų jutiklių ir biojutiklių panaudojimą buityje. Panašiai kaip jau įprasti dūmų detektoriai ar nėštumo testai. Paklausti, ar įmanoma išrasti jutiklius atpažinti „covidui“, jie patvirtino, kad ir tai nėra fantastika, netgi visai realu. plačiau»

Tarmiška šneka moksle netrukdo (nuotraukos)

Su visa komanda įnikęs į kvantinės chemijos ir fizikos pasaulį, chemijos mokslų daktaras Aurimas Vyšniauskas sukūrė specialią molekulę – unikalų įrankį ateities mokslininkams, ieškantiems būdų sunkioms ligoms išgydyti. Savo atradimą jis paskelbė jau būdamas Lietuvoje, kai grįžo po mokslų Oksforde ir Imperatoriškajame Londono koledže. plačiau»

Mašiną nupaišyti – tai save parodyti

Žmogaus smegenys – konservatyvios, todėl naujovėms įnirtingai priešinasi, visaip išsisukinėdamos, kad buvo ir iki šiol gerai. Taip linksmai apie rimtus dalykus kalbėjomės su Panevėžio kolegijos dėstytoja Jovita ČERNIENE, mokančia net ir brandaus amžiaus studentus sąžiningai sau atsakyti, ką jiems patinka veikti, ką sugeba, ko trokšta, o tuomet bandyti. Jei ir nepavyktų, pasaulis nesugrius. plačiau»

Sunkių ligonių viltis – ir kupiškėno rankose (nuotraukos) (2)

Vėžiu sergantiems žmonėms sunku atlaikyti gydymą spinduline terapija. Todėl fizikos mokslų doktorantas kupiškėnas Kornelijus Pūkas su kolegomis kuria prietaisą, sumažinsiantį šalutinį švitinimo poveikį. Vaikinas sugebėjo susieti du jį viliojusius dalykus – mediciną ir fiziką ir dabar sukasi keliais frontais, netgi kaip inžinierius taiso moderniausią įrangą. plačiau»

Žmogaus smegenys – didžiausias įdomumas ramygalietei (nuotraukos) (3)

Ant pasaulinių atradimų pulso ranką laiko ir jauna ramygalietė. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto biochemijos laboratorijoje dirbančios mokslininkės tyrimų objektas yra žmogaus smegenys ir jose vykstantys sudėtingi procesai. Jei pasaulyje bus atrasti dar geresni vaistai nuo Alzheimerio ligos, insulto, galbūt prie to bus prisidėjusi ir ši lietuvė. plačiau»
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.