Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius į profesinės mokyklos vadovus pereina tyliai, tuo daug ką nustebindamas
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Komentarai

Ar komplikacijų nelemia patiriamas stresas per skiepijimo procedūrą?

Prieš 2 mėnesius dar abejojau, kurion pusėn pasuks mūsų sergamumo koronavirusu kreivė. „Ūgtelėjome“ iki 1000 atvejų per parą ir dėl to labai nemalonu nagrinėti vakcinų ir skiepijimų reikalus. Bet pavasaris padarys savo anksčiau, nei gausim skiepijimų efektą. plačiau»

Nukabinti savo portretą turėjo pats Račkauskas (2)

Satrapo Račkausko dvare vėl skamba ditirambai, vėl kloniojamasi. Iki pat žemės. Su reveransais. Su Jo didenybės portretais. plačiau»

Rožynas – priešo teritorija?

Yra „dviejų greičių Lietuva“ ir „dviejų greičių Panevėžys“. Panevėžyje tokia atskirties teritorija yra šiaurinė miesto dalis už geležinkelio, dažnai vadinama Rožynu. Tai beveik ištisai individualių namų kvartalas. „Raudonųjų“ valdžia šį miesto rajoną tik toleravo, per daug nesistengdama jo vystyti, matyt, lūkuriuodama naujo individualistų (buožių) trėmimo į Sibirą. plačiau»

Štai ir pradingo komercinės paslaptys (1)

Sunkokai mums sekasi suvaldyti koronavirusą. Kasdienis susirgimų skaičius lyg ir sumažėjęs, tačiau, palyginti su praėjusių metų kovo antrąja puse, kai įsivesdami karantiną turėdavom nuo 4 iki 50 atvejų per parą, yra liūdna. Tada per visą kovo mėnesį užregistruoti 538 atvejai, o dabar po tiek ar panašiai turime kasdien. plačiau»

Komercinė paslaptis kuriant vakcinas – tik akių dūmimas (2)

Atvežama į mūsų šalį jau trečio gamintojo vakcina, tikimasi dar ir ketvirtos. Bet tiekimo pertrūkiai vis pristabdo mūsų valdžios planų vykdymą. Tačiau, be tiekimo ir logistikos, yra ir kitokių aktualijų, svarbių paprastam žmogui. plačiau»

Atsidūrę tarp maitų įstatymo paragrafą gal greičiau atrastų (1)

Ar galite įsivaizduoti, kad Pasvalio meras, savivaldybės administracijos direktorius, veterinarinės tarnybos vadovas ir Pušaloto seniūnė su savo šeimomis mėnesių mėnesius gyvena name, kur už sienos staugia keliolika išbadėjusių šunų, o dar dešimtys kačių čia pat kniaukia ir tuštinasi? plačiau»

Ką reikš paskiepyti jau persirgusį žmogų? (2)

Vakcinavimas nuo koronaviruso pradeda įsibėgėti, nors vis susiduriama su gamybos ir tiekimo trukdžiais, kai nepavyksta nei aiškiai suplanuoti, nei tuo labiau organizuoti skiepijimų. plačiau»

Kada merai tampa kaliausėmis (8)

Sulaukėme pirmųjų tiesioginių mero rinkimų pasekmių. Jos karčios – Biržų valdžią ištiko krizė. Rajono meras Jareckas tapo politiškai neįgalus, jam dabar nebegali padėti nei ramentai, nei lazdos, nei jokie įtvarai, pamėtėti valstiečių ar liberalų. plačiau»

Kas laukia Panevėžio mero baliaus? (1)

Panevėžio valdžia su meru Račkausku priešakyje krečia cirkus – inscenizuoja nuotolinę diskusiją dėl menų centro tuo metu, kai turi vykti piketas. Ir išties norisi kvatoti – šiuo triuku valdžia aiškiai pademonstruoja, kaip bijo piketuotojų. Viešumas Račkauskui – peilis. plačiau»

Vakcinų pavadinimų vis daugiau, o kainos – vis aukščiau?

Vakcinos nuo koronaviruso gali padėti žmonijai atsikratyti šios visais atžvilgiais nepageidaujamos problemos. Jau naudojamos ir, matyt, netrukus bus pradėtos naudoti kitos, yra pakankamai efektyvios, lieka klausimas apie sukurto imuniteto stabilumą. plačiau»

Būkite ramūs: iš plytgalio namo nepastatysi (2)

Jau kuris laikas ne tik mokslinėje, bet ir viešojoje erdvėje žinomas faktas, kad ir leistos naudoti, ir dar nebaigtos vertinti vakcinos nuo koronaviruso bus dviejų tipų: su 2–3 viruso paviršiniais ir vidiniais baltymais, kurie žmogaus organizme atpažįstami kaip antigenai, arba su „išardytos“ viruso ribonukleininės rūgšties (RNR) elementais, kurie irgi organizme atpažįstami kaip nepageidautini. plačiau»

Kai iš sostinės velniškų detalių nesimato (7)

„Garso“ griovėjui Račkauskui išaugo sparnai. Dabar jau tikrai griaus, drebėkit visi prieš šitą kranklį! Paradoksas, bet jam tuos sparnus išaugino sostinė, naujasis kultūros ministras. plačiau»

Sausio 13-osios auka padėjo sukurti stebuklą (2)

Prieš 30 metų, kai Sausio 13-osios naktį buvau parlamento rūmuose, apskritai negalėjau net pasvajoti, ar minėsiu šią datą, kur būsiu ir apskritai ar būsiu. Žmogus negali tiek daug metų į priekį planuoti ir svajoti. plačiau»

Jei nesukarščiavote, tai gal buvo vandenukas, o ne skiepas? (1)

Pirmosios vakcinos nuo COVID-19 gamybinės partijos pasklido ir už Atlanto, ir Europoje, ir kai kuriose kitose šalyse. Tebėra aktualus klausimas, kada jos pasieks ne vien „fronto linijose“ triūsiančius, o eilinius žmones. plačiau»

Pandemija privertė keistis, bet ne į bloga (4)

Kažkas per Kalėdas palinkėjo nuspirti tuos 2020-uosius kuo toliau ir žengti į Naujuosius laisvai, džiaugsmingai įkvėpus sveiko oro. Deja, taip paprasta niekada nebūna! Sunkumai kai jau užgula pečius, tai ilgam, ir su pasekmėmis. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.