Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius į profesinės mokyklos vadovus pereina tyliai, tuo daug ką nustebindamas
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Savo relikviją bažnyčia atsiims per teismą (nuotraukos)

Nors išorinėse Skapiškio bažnyčios nišose dabar stovi betoninės dviejų šventųjų skulptūros, tačiau jos niekaip negali atstoti originalų – prieš daugelį metų kažkokių niekšų pavogtų medinių statulų. Viena skulptūra jau grįžo, bet kad pasiliktų visam laikui, klebonui reikia bylinėtis su valstybe. Visa ši ilga statulų istorija – tikras detektyvas. plačiau»

Siekis nepasiduoti – ir laiške garsiajam kunigui (nuotraukos)

Jai buvo įdomu, kai tėvas Mažeikiškių palivarke prie Panemunėlio savo malonumui laisvalaikiu nagrinėdavo teismuose pasakytas advokatų kalbas. Paskui, pati tapusi teisėja, ji tai prisimins ir sakys, kad gal tai buvo jo nuopelnas. Ji – tai Elena Jackevičaitė, pirmoji šalyje moteris teisėja. Tada, prieš šimtą metų, net pažangiausiose Europos valstybėse moteris su teisėjo mantija buvo beveik neįsivaizduojama. plačiau»

Žino, kad negali klysti skirstydamas vaidmenis (nuotraukos) (1)

Prieš metus režisierių Saulių Varną sutikau Panevėžyje. Jis buvo ką tik grįžęs iš Mogiliovo Baltarusijoje, ten 6 metus Mogiliovo dramos teatre dirbo vyriausiuoju režisieriumi. Po pažastimi pasikišęs pluoštą fotografijų iš spektaklių režisierius prasitarė tvarkantis didžiulį archyvą. Pasidalijo idėja išleisti fotoalbumą: nuotraukas su spektaklių aprašymais, įprasminančiais kūrybinę veiklą. Tačiau buvęs Panevėžio J.Miltinio dramos teatro vadovas ir vyriausiasis režisierius gimtajame mieste nepasiliko. Jis pasuko į sostinę. Jo idėja pastatyti spektaklį pagal Samuelio Beketo pjesės „Paskutinė Krepo juosta“ tekstus rado pritarimą Vilniuje. plačiau»

Sutikusi už visus „atkentėti“, labai greitai pamilo Zikarą (nuotraukos)

Juozo Zikaro namuose-muziejuje Kaune paslaptimis apie skulptorių ir jo gyvenimą, kūrybą dalijasi charizmatiškoji Rasa Ruibienė. Ji tylenius patikrina, ar šie tiktai nedrąsūs, ar miega atmerktomis akimis. Pusantros valandos pralekia kaip nieko. plačiau»

Smagus nebylių keistuolių pulkelis skrodė miestą (nuotraukos)

Išmokę iš ispanų režisieriaus gatvės teatro pagrindų, Panevėžio „Meno“ teatro aktoriai išėjo į miestą susirinkti į savo lagaminus panevėžiečių reakcijų. Pasirodė pačiu laiku – per pandemiją visiems labai trūksta bendravimo. O žiūrint pro kasos langelį – gal teatrui ir nelabai finansiškai apsimokėjo tai daryti, bet laukiant susitikimo su žiūrovu salėje, reikėjo juk kažką jam duoti avansu. plačiau»

Siaurais varpinės laiptais – ir per kančias (nuotraukos)

Jaunas bibliotekininkas ne tik nupūtė užmaršties dulkes nuo tų tarybinių laikų, kai į Biržų kraštą tremtiniu buvo atsiųstas Vincentas Sladkevičius, bet ir inicijavo 2021-ųjų paskelbimą šio garbiojo kardinolo metais. O viskas prasidėjo nuo to, kai bibliotekos darbuotojas sumanė pakalbinti vietos gyventojus – tikėjosi geriausiu atveju rasti kokius 5 tuos laikus menančius pašnekovus, o rado net 66-is. plačiau»

Seni džiovintuvai kelia sentimentus (nuotraukos)

Pasvalio krašto muziejaus darbuotoja kirpykloje užsiminė, kaip būtų puiku gauti senųjų įrankių. Ir prašom – kai kam kankinimo įrankį primenantis „technikos stebuklas“ laukia savo valandos, kuomet bus parodytas lankytojams. plačiau»

Asmeninę recenzentę išvadino panke (nuotraukos)

Vietoje nenustygstantis, tylintis, gestikuliuojantis, braukiantis plaukus aukštyn nuo kaktos – tokį rašytoją Algimantą Zurbą prisimena jo kūrinių recenzentė biržietė lituanistė ir politikė Irutė VARZIENĖ. Bet rašytojas taip jaudindavosi tik iki vakaro, susitikimo su kraštiečiais pradžios, o jau tuomet prasidėdavo žaižaruojančios improvizacijos – tik laikykis. plačiau»

Į Sibirą – su maišu knygų

Rasota žolė, čirenantis vieversys, motina, su liūdesiu akyse išleidžianti vaikus į mokslus, bet ašarojanti ne iš vienatvės, o iš gailesčio ką tik perskaityto klasikinio romano veikėjui – tokie vaikystės prisiminimai buvusią pasvalietę šildo ir užgrūdina. O jos mama išties buvo neįtikėtina – retas tremtinys ryšulyje į tolimą, nežinomą kelionę rado vietos ir knygoms. plačiau»

Per pandemiją atsikando tikros fantastikos (nuotraukos)

Žmonės džiaugiasi, kad po izoliacijos pagaliau baigėsi skaitymo badas. Knygų prikimštą Biržų bibliotekos mašiną pasienio gyventojai sutiko lyg senovėje itin brangintą knygnešį – vieni ant kelio laukė, kiti akis pro langus pražiūrėjo. Žmonės norėjo naujausių lietuvių autorių kūrinių, visokių romanų, etiketo ir rankdarbių vadovėlių, bet nė už ką į rankas nebeėmė fantastikos. plačiau»

Po kelis eurus – kad gražieji parkai neskurstų (nuotraukos)

Iš karantino gniaužtų besivaduojantys regioniniai parkai iš lankytojų pradeda imti mokestį: Anykščių medžių lajų taku nebepraeisime be 4 eurų, į Krekenavos apžvalgos bokštą nebeįlipsime be 2 eurų. To reikia atkurti parkų grožiui, suniokotam kai kurių bjaurių žmonių. plačiau»

Mirtis brūkštelėjo skaudžiai juodą potėpį (nuotraukos)

Pačioje kūrybinėje brandoje netikėtai užgeso pasauliniu mastu pripažintas tapytojas Romualdas Petrauskas. Pastaruoju metu dailininkas rengėsi didžiulei savo kūrybos parodai Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre, deja, to padaryti nebespėjo. plačiau»

Kinų vaikams kalėdaitį dalijo po trupinėlį (nuotraukos)

Pasvalio rajone, Tetirvinuose, užaugusi lituanistė Joana PRIBUŠAUSKAITĖ per akimirką apsisprendė vykti į Kiniją. O tuomet jau turėjo pati suktis, kaip išgyventi šalyje, kur nuolat esi stebimas, kur tavo laisvė nelaikoma vertybe. Grįžusi į kambariuką, atsiremdavo į sieną ir atsikvėpdavo su palengvėjimu. Bet ir tokia patirtis – tai pamoka, nes „tik asilas iš kelionės negrįžta arkliu“. plačiau»

Citramoną ir analginą atstoja rankdarbiai (nuotraukos)

Kai tik Kupiškyje būna koks festivalis, kultūros darbuotojai tuojau ir prašosi, kad miesto pašonėje gyvenanti auksarankė priimtų ekskursantus, aprodytų savo namus, tarsi kokią muziejaus gryčią su gausybe mezginių ir siuvinių. Maža to, moters galva pramušta ir teatru – kai negalėdavo per karantiną sulaukti anūkų, bent jau prisimindavo, kaip kartu su Tomu Anykščiuose ant scenos lipo. plačiau»

Pandemiją stebi gintarinės katės – daktarės akys (nuotraukos)

Savų ir užsienio šalyse veikiančių solidžių firmų įvaizdžius kūrusi, dešimtis vaikiškų knygų išleidusi panevėžietė grafikos dizainerė karantino akivaizdoje tik skėsčiojo rankomis, nes merdėjant verslams neaišku, ar ilgam nebeliko užsakymų. Tačiau ji nepasidavė ir griebėsi visai įdomaus šiaudo – skaitmeninės ir molbertinės tapybos, o joje – ir gausybė šviesos bei vilties simbolių angelų, kartais ir labai kuklių – vos kamputyje pamatomų. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.