Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius į profesinės mokyklos vadovus pereina tyliai, tuo daug ką nustebindamas
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kultūra ir švietimas

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje – respublikinė metodinė praktinė konferencija„Mažais žingsneliais finansinio raštingumo ir verslumo link“

Mokytojų plėtė finansinio raštingumo ir verslumo dalykines ir didaktines kompetencijas, pristatė efektyvias finansinio raštingumo veiklas, organizavimo metodikas, skleidė patirtį, papildė savo „profesijos portfelį“ naujais metodais.

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija kartu su finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ ir Panevėžio švietimo centru organizavo respublikinę metodinę praktinę konfer plačiau»

XXIII Panevėžio tarptautinis keramikos simpoziumas kviečia susipažinti su kaimyninių šalių menininkais

Birželio 14 dieną prasidės XXIII Panevėžio tarptautinis keramikos simpoziumas. Pirmą kartą prieš 32 metus organizuotas renginys atsilaikė prieš pandemijos iššūkius ir vėl kviečia profesionaliosios keramikos mylėtojus.

Šiemet šis simpoziumas tapo tarpvalstybinės lojalumo programos kultūrai ir turizmui skatinti dalimi. Jo metu darbus kurs trijų kaimyninių valstybių – Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos keramikai. Nauji kūriniai papildy plačiau»

Susitikimas su romano apie Vytautą Mačernį autore Aldona Ruseckaite

Birželio 11 d. 14 val. Panevėžio rajono viešoji biblioteka kviečia prisijungti prie virtualaus susitikimo su poete, rašytoja, muziejininke Aldona Ruseckaite. Kelių biografinių romanų autorė kalbės mums apie vieną i&scaro plačiau»

Birzelio 14-oji Gedulo ir Vilties diena

GEDULO IR VILTIES DIENA PANEVĖŽYJE Birželio 14- oji – GEDULO IR VILTIES DIENA …sukanka 80 metų nuo masinio gyventojų trėmimo į Sibirą pradžios. Šiai atmintinai dienai skirti renginiai prasidės Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje visuomeninių organizacijų vėlia plačiau»

Susitikimas su romano apie Vytautą Mačernį autore Aldona Ruseckaite

Birželio 11 d. 14 val. Panevėžio rajono viešoji biblioteka kviečia prisijungti prie virtualaus susitikimo su poete, rašytoja, muziejininke Aldona Ruseckaite. Kelių biografinių romanų autorė kalbės mums apie vieną iš jautriausių savo kny plačiau»

Merginos inžinerijoje – vis dar (ne) realu?

Lietuvoje statybų inžinerija vis dar laikoma vyriška profesija ir prie brėžinių ar statybų aikštelėse retai sutinkama moterų. Nors Lietuvos statistika rodo, jog statybos sektoriuje net 90,1 proc. darbuotojų yra vyrai, vis dėlto pastebimas spartus moterų skaičiaus augimas šioje srityje. Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) magistrantės Karina Maldarytė ir Alma Jakavičiūtė-Janulė, studijuojančios Statybų valdymą, šios profesijos siekia planuotai ir kryptingai. Jos griauna plačiau»

Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo parodos tema – tvarumas

Birželio 3 dieną Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaryta 20-ojo Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo, vykusio praėjusiais metais Kaune, paroda. Joje eksponuojami simpoziumo dalyvių – Lietuvos ir užsienio menininkų kūriniai. Tai Birgitte Christens (Danija), Eglė Einikytė-Narkevičienė (Lietuva), Wen Hsi Harman (Taivanas / Didžioji Britanija), Martin Harman (Didžioji Britanija), plačiau»

Knyga – vasaros desertas. Kaip ledai ar braškės

„Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis šiais metais skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“ kaip ledai ar braškės. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. Kviečiame priimti šį iššūkį ir pasinerti į skaitymo malonumų jūrą! Perskaitę visą tekstą sužinosite, kiek daug Jums suteiks šis desertas. Skaitykite!!! plačiau»

Nuotolinės KTU PTVF fizikos paskaitos abiturientams didina galimybes geriau išlaikyti egzaminą

Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (PTVF) organizavo nemokamas nuotolines fizikos paskaitas, skirtas abiturientams, kurie ruošiasi valstybiniam fizikos brandos egzaminui. Paskaitas dėstė PTVF Technologijų ir verslumo kompetencijų centro lektorius Remigijus Kaliasas. Iniciatyvos pradžioje suorganizuotos dvi paskaitos „Magnetizmas, dalelių judėjimas magnetiniame lauke“ ir „Kūno judėjimo lygtys, kampu į horizontą mesto kūno judėjimas“ susilaukė didžiulio pasisekimo. Kadangi visos paskaitos vietos plačiau»

Jaunimo debatai apie Europos žaliąjį kursą ir jaunatviškos idėjos Europai

Tęsiasi Panevėžio 5-osios gimnazijos debatų klubo ir EUROPE DIRECT Panevėžys bendradarbiavimas, kuriuose jaunimas analizuoja, išsako savo nuomonę svarbiausiais Europai klausimais, sutinka ar prieštarauja, gerbia priešingą nuomonę, išklauso kalbantįjį, dirba komandoje. Panevėžio 5-os gimnazijos debatų klubo nariai 2021 m. birželio 1 d. „Zoom“ platformoje, prisijungimo laikas 12.15, rengia debatus „Ar Lietuva pasirengusi pasukti Europos žaliuoju kursu?“ 5-osios gimnazijos debatų klubas planuoja parengti idėjų Europai biologinės įvairovės atkūrimo ir taršos mažinimo klausimais ir paskelbti jas Konferencijos dėl Europos ateities daugiakalbėje platformoje https://futureu.europa.eu/?locale=lt. Ne vienerius metus tęsiasi Panevėžio 5-osios gimnazijos debatų klubo ir EUROPE DIRECT Panevėžys bendradarbiavimas, kuriuose jaunimas analizuoja, išsako savo nuomonę svarbiausiais Europai klausimais, sutinka ar prieštarauja, gerbia priešing plačiau»

KTU PTVF studentų komanda dalyvaus „Technoramoje“

Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) vadybos marketingo valdymo magistrantų komanda pasiruošusi pristatyti savo idėją „The Online English Course „IšmOK“ inovacijų parodoje-konkurse „Technorama“, kuri vyks jau gegužės 28-ąją dieną. Technorama – tradicinė paroda-konkursas, organizuojama Kauno technologijos universiteto, kuri jau du dešimtmečius į vieną vietą suburia inovacijų kūrėjus – studentus, mokslo atstovus ir naujųjų technologijų entuziastus. Jau du dešim plačiau»

KTU studentė E. Stankevičienė: inžineriniai mokslai nėra skirti tik vyrams

Visuomenėje vis dar vyrauja nuomonė, jog moterys dažniau turėtų būti namų šeimininkėmis ar dirbti „moterišką“ darbą. Tačiau Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) magistrantė Eglė Stankevičienė tokiai nuomonei nepritaria ¬– šiuo metu Eglė vienintelė moteris KTU PTVF studijuojanti Valdymo technologijų studijų programoje ir siejanti savo karjerą su inžinerija. – Esate Valdymo technologijų magistrantūros studentė. Turbūt sulaukiate nemažai klausimų dėl studijų krypties pasirinkimo? – Taip, tikrai dažnai sulaukiu tokio tipo klausimų ir jie nebestebina. Atsakymas beveik visada būna toks pat plačiau»

Sara Poisson sugrįžta. Pasakys viską, ką galvoja ir net parodys

Gegužės 24 d. 17. 15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje susitiksime su skaitytojų pamėgta rašytoja Sara Poisson. Renginyje „Sara Poisson sugrįžta. Pasakys viską, ką galvoja ir net parodys“ autorė atskleis paslapties šydą – papasakos apie kūrybos procesą ir pasidalins įžvalgomis apie gyvenimą. plačiau»

Mėnesiena ir tu. Pasikalbėjimas su rašytoja Irena Buivydaite apie naujausią romaną

Gegužės 25 dieną 16 val. kviečiame prisijungti prie virtualaus susitikimo su labiausiai skaitomų romanų autore Irena Buivydaite. Pasitiksime naujausią autorės knygą „Mėnesiena ir tu“, kalbėsime apie kūrybą, knygas ir gyvenimą. I plačiau»

„Pykšt pokšt tratata“: karo ir šiuolaikinio žmogaus santykis

Šiuo metu Panevėžio teatre „Menas“ vyksta intensyvūs darbai - judesio spektaklio „Pykšt pokšt tratata“ repeticijos. Jau birželio mėnesį žiūrovai bus kviečiami į naujausią „nOrmalaus teatro“ ir teatro „Menas“ bendrą darbą, neįprastu būdu analizuojantį karo ir žmogaus santykį. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.