Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius į profesinės mokyklos vadovus pereina tyliai, tuo daug ką nustebindamas
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Žmonės

Insultui puolant medikai žiopsojo (nuotraukos)

Vėlų vakarą insulto ištikta panevėžietė net tris kartus kvietėsi greitąją, bet atvykę medikai jos į ligoninę niekaip nevežė, siūlė išsimiegoti ir eiti pas šeimos gydytoją. Tokio abejingumo pasekmės baisios – moteris nebegali vaikščioti ir jau nebėra vilčių jai tvirčiau atsistoti ant kojų. plačiau»

Pirmokams dėdė, vyresniems Romas (nuotraukos) (1)

Vienai ir tai pačiai mokyklai ilgiausiai vadovavusio panevėžiečio pedagogo Romualdo Grilausko gyvenimas netikėtai pasisuko ne ramios pensijos linkme. Likimas iškrėtė žiaurų pokštą, tad tenka kraustytis į didmiestį ir apsupti meile bei šiluma dvi mažas anūkes. plačiau»

Merūnas sutiko, kad ji kietesnė (nuotraukos) (1)

Rokiškietė ūkininkė Dalia Lūžienė-Malijonienė jau 3 metus šiaurietiškosiomis lazdomis šalin veja Parkinsono ligą. Dar važiuoja dviračiu, daro mankštą, tempimo ir kvėpavimo pratimus. Sugeba daugiau negu prieš ligą – delnais pasiekia žemę. Šis iššūkis net dainininkui Merūnui Vitulskiui buvo per sunkus. plačiau»

Per karantiną – jokio dejavimo (nuotraukos)

Panevėžietė medikė rašymo džiaugsmą rado artėdama prie 90 metų ribos – ką tik išleido knygą apie savos giminės istoriją. Tragiškiausias šios knygos epizodas – kaip ant rankų užgeso jaunutė dukra. Jos pačios tremtis į Sibirą šiai netekčiai niekaip neprilygo – juk reikėjo pildyti priesaiką mirštančiai dukrai, rūpintis našlaite anūke. plačiau»

Siauroje gatvelėje sutilpo gyvieji ir mirusieji (nuotraukos)

Televizijos ekranuose nuolat šmėžuoja vaizdai iš koronaviruso apimtos Indijos, pagal jų tradicijas kūnai deginami laužuose. Pandėlietė Sonata Babickienė laidojimo apeigas Varanasyje, kur mirti svajoja kone kiekvienas indas, stebėjo keturias dienas. Iš pradžių apėmęs pasibjaurėjimas ir siaubas pamažu pasitraukė. plačiau»

Dviese drąsu šokti ir vėjo siūbuojamame bokšte (nuotraukos)

Nuotaka balta linine suknele ir nuo vėjo bei šaltuko ją saugantis jaunikis aukštai, Kirkilų bokšto viršūnėje, šoka savo vestuvinį šokį. Tokiomis nuotraukomis pasidalijo meilę vienas kitam prisiekę rokiškiečiai. Šlapdriba ir koronaviruso pandemija – bejėgiai prieš jausmus, būsimo gyvenimo pažadus. plačiau»

Paslaptį atskleidė motinai mirštant

Ji kasdien prisimena psichologo patarimus nesižvalgyti atgal ir neanalizuoti praeities, nes jeigu tai darytų – visai išprotėtų. Laimingas jos gyvenimas į šipulius pabiro tada, kai ją, dešimtmetę, išprievartavo patėvis. Niekam, net motinai, pasiskųsti neišdrįso, jas skyrė kažkokia praraja. Galop nervų sistema ir neatlaikė – užsiliepsnojo. plačiau»

Jaunamartei mylimasis atvedė karvę ir nebeišvedė (nuotraukos)

Ūkininkė juokiasi prisiminusi, kaip jaunystėje dievagojosi niekad negyvensianti kaime ir nelaikysianti jokių gyvių. Dabar jau jos į miestą nė surištos nenuvežtų, gyvenimas parodė, kad kasdieniai ūkio darbai yra privalumas prieš užterštą miesto orą, žmonių susigrūdimą ir triukšmą. Karantinas dar labiau nusvėrė kaimo naudai – miškai, laukai čia pat, gali judėti kiek tinkamas. plačiau»

Uždainuoti rengėsi kone visą gyvenimą (nuotraukos) (1)

Per karantiną panevėžietė slaugytoja prikaupė drąsos ir eteryje prabilo savos kūrybos daina. Įdomiausia, kad medikės niekas nemokė muzikos, ji pati visko mokėsi tyliai ir kantriai – dabar groja net šešiais instrumentais, o dainų turi prikūrusi tiek, kad nebežino, ar turės laiko visas pati sudainuoti. plačiau»

Visai ne lėliukai, gal tik apuokėliai (nuotraukos)

Mažybinė Leliuko pavardė berniukui, trokštančiam būti vyru, vaikystėje daug nuoskaudų atnešė, o štai mergaitei Lelytei sutiktieji tik komplimentus žerdavo. Bet jei visi žinotų, kad šita pavardė greičiausiai yra kilusi visai ne iš malonybinio kūdikio apibūdinimo, o iš plėšraus paukščio apuokėlio, tai gal ir visai išsižiotų. plačiau»

Maistu apdalija penktadalį Pušaloto (nuotraukos)

Pušalote veikia gausus savanorių būrys. Maistu jie aprūpina 100 žmonių, dargi nepamiršta vienišųjų – jiems skiria daugiau dėmesio, išklauso, pabendrauja. Jei viskas gerai klosis, miestelyje galbūt atsiras ir maisto gamybos įmonėlė, o gal net ir labdaros valgyklėlė. plačiau»

Ekstremalų matė ir už save didesnių (nuotraukos)

Tris žemynus kemperiu jau aplankę panevėžiečiai Audrius ir Alma Sutkai nekantrauja, kada galės vėl leistis į kelionę ir lankyti pasaulio stebuklus. O kol kas prisiminimuose – paslaugūs ir nuoširdūs žmonės Kolumbijoje ir Meksikoje, klykaujantys pingvinai Antarktidoje – žemyne, kur koją teįkėlęs mažiau nei procentas žmonijos. plačiau»

Skylė mamos suknioje buvo visko pradžia (nuotraukos)

Sunku patikėti, kad siuvėja pasiūtų dailiai gulintį apdarą nė karto jo nepamatavusi. Pasirodo, Panevėžyje yra tokia talentinga specialistė. Ji pati kuria modelius, siuva tiražuotus ir vienetinius drabužius, o juos klientės graibstyte graibsto. Gal mažas verslas išaugs į tikrus mados namus? Toks klausimas jau nebeatrodo iš fantastikos srities. plačiau»

Veterinaras Šeškas gydo vištas ir šeškus (nuotraukos) (2)

Karantinas koreguoja ir veterinarų darbą. Keturkojų šeimininkai atakuoja kliniką nerimo skambučiais, tikina, kad jų augintinis užsikrėtė koronavirusu. Bet iš tiesų klinikoje daugėja kitokių pacientų – persiėdusių, mat vis rečiau jie išleidžiami į lauką išsilakstyti. Apie tai mums pasakojo puikų humoro jausmą turintis veterinarijos gydytojas. plačiau»

Atsitiesė tik padedamas nuoširdaus vienuolio (nuotraukos) (1)

Sveikatos bei finansinių negandų pakirstas, didžiulį ūkį praradęs pasvalietis ūkininkas prisiminė vaikystės pomėgį fotografuoti ir per jį atgavo gyvenimo džiaugsmą. Tačiau tai nebūtų įvykę, jei ne atkaklios žinomo vietos kunigo egzorcisto pastangos užmegzti ryšį su kenčiančiu žmogumi ir padėti jam. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.