Važiavo žiūrėti filmo
Užvakar popiet Respublikinėje Panevėžio ligoninėje į reanimatologų rankas pateko sprogusio dujų degiklio apdegintas 12 metų berniukas.
Greitosios pagalbos brigada vaiką į ligoninę atvežė iš Panevėžio rajono. Kūnas buvo nusėtas pūslėmis, luposi odelė, ypač ant rankų ir kojų, nugaros.
Tą lemtingą dieną tėvai sūnų buvo palikę pasaugoti vos už kelių namų gyvenančiai jaunai kaimynei. Ji irgi turi savo vaikų, tad būna namuose.
Tądien, kad vaikai nenuobodžiautų, moteris juos nuvežė į Panevėžį pažiūrėti kino filmo. Paskui visi kartu grįžo namo.
Nuėjo persirengti
Kaip vėliau pareigūnams dėstė moteris, kaimynų berniukas panoro persirengti, todėl ji leido jam nueiti į savo namus. Vaiką iki jo namų dar palydėjo moters dukterys, tačiau jos nelaukė, kol šis persirengs.
Po kelių minučių berniukas tekinomis atbėgo į moters namus. Jis šaukė, kad apsidegino sprogus nešiojamajam dujiniam degikliui.
Sukrėsta moteris stvėrė vaiką, nunešė į vonią ir ant pūslėmis nusėtų žaizdų pylė šaltą vandenį.
Apie nelaimę ji pranešė Bendrajam pagalbos centrui, vaiko tėvams.
Centro operatoriai moterį sujungė su medikų dispečeriais, tie patarė, kaip pagelbėti kenčiančiam vaikui – pilti šaltą vandenį, duoti skausmą malšinančių vaistų.
Sprogo tiesiog rankoje
Vaikas kaimynei aiškino, kad grįžęs persirengti namo jis sugalvojo uždegti krosnį, tad pasiėmė nešiojamąjį dujinį degiklį. Gal tiesiog norėjo pasišildyti valgį.
Dujinis degiklis – tai kelių šimtų mililitrų talpos balionėlis su viršuje prisukta rankena, kuria reguliuojamas dujų srauto stiprumas. Tokie degikliai naudojami lituoti, deginti, atšildyti, kepsninėms ar laužui uždegti ir panašiai.
Vėliau moteris pareigūnams persakė vaiko perteiktą įvykio seką. Iš jo žodžių galima suprasti, kad kuriant krosnį jo rankoje dujinis degiklis užsidegė, todėl jis išbėgo į lauką ir iš visų jėgų suko sklendę. Bet tada balionas sprogo.
Kaimynė tikino, kad jokio sprogimo garso negirdėjo.
Greitoji nelaimėlį nuvežė į Panevėžio ligoninę, jis gydomas intensyviosios terapijos palatoje.
Nelaimės tyrimo ėmėsi policija, į nelaimės vietą buvo nuvykę ir ugniagesių inspektoriai. Kieme prie kubilo pareigūnai rado sprogimo jėgos sulamdytą dujų balionėlį.
Panevėžio policijos atstovė Akvilė Aleksejeva sakė, kad greičiausiai tai buvo nelaimingas atsitikimas, nes šeima tvarkinga.
Laukia ilgas gydymas
Tokių nelaimių Panevėžio krašte pasitaiko ne taip jau dažnai.
Kiek vaikas nukentėjo, dar vis neaišku.
„Tikrasis nudegimo gylis paprastai pasimato po 3–4 parų“, – paaiškino Panevėžio ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Giedrė Šipelienė.
Pastarąjį kartą panaši nelaimė nutiko prieš kelerius metus. Tąkart vaikas apdegė odą, bandydamas uždegti kepsninę. Kitam nelaimėliui savaime užsidegė rankose laikytas telefonas.
Prasidėjus vasarai į medikų rankas patenka paaugliai, nusideginę prisilietus prie karštų kepsninių.
„Bet koks nudegimas vaikams būna sunki trauma, nes jų odelė yra 5 kartus plonesnė negu suaugusiųjų, todėl pažeidžiamas didesnis plotas“, – sakė gydytoja.
Be to, tokių žaizdų perrišimai būna labai skausmingi, todėl jie vaikams atliekami su narkoze.