Gal greičiau garsusis kraštietis keliautojas A.Poška savo 120-osioms gimimo metinėms prisikėlė – šventės tema buvo kelionės. Visi prisiminė, kad išsvajotąją Indiją A.Poška pasiekė po 15 mėnesių trukusios kelionės, iš kurių net 9 mėnesius važiavo motociklu. Daugelis šventės dalyvių norėjo bent trumpam pajusti indišką dvasią: moterys pasipuošė sariais, o vyrai – turbanais.
Šventės iniciatorius Boleslovas Tuskėnas pribloškė įspūdingu kūriniu – natūralaus dydžio drambliu, kartu su mokiniais meistrautu daugiau nei mėnesį.
„A.Poškos reikšmingiausia gyvenimo kelionė buvo į Bengaliją, tad norėjosi kažko būtent tokio. Internete pamačiau prancūzo menininko sukurtą namo dydžio dramblį, o mūsiškis – per tris metrus aukščio“, – pasakojo B.Tuskėnas.
Aštuntokas Dovydas Ratkus kone iki ašarų sujaudino kūrybingą pedagogą. Jaunuolis ne tik padėjo mokytojui meistrauti dramblį, bet ir, išpurtęs savo taupyklę, paaukojo pinigų skulptūros gamybai. Vaikinas tapo jauniausiu šventės rėmėju.
„Dramblį gaminome iš putplasčio. Kaip tik kaimynas baigė šiltinti namo sienas, tad statybinių atliekų likutį pasiūlė man. Jis puikiai tiko skulptūrai. Kadangi dramblys gavosi nemažas, jo išnešti pro mokyklos duris negalėjome. Teko ketvirčiuoti ir tik išgabenus į lauką vėl suklijuoti“, – juokėsi iš dailininko trumpam skulptoriumi tapęs B.Tuskėnas.
Pasibaigus šventei dramblys liko stovėti upėje žvelgdamas į Latvijos pusę.
Šiais metais vandeniu yrėsi net 14 didesnių bei mažesnių laivų ir plaustų.
Prierašai po nuotraukomis:
1. Jauniausias šventės rėmėjas D.Ratkus (kairėje) sutaupytus pinigus paaukojo mokytojo B.Tuskėno kuriamam drambliui.
2. B.Tuskėno sukurtą dramblį Mūša plukdė Saločių bendruomenės narių pagamintas laivelis.
3. Visa laivų įvairovė – net nežinai, kuris įdomesnis. O štai plukdant karstą, teko irkluoti kastuvais.
4. Tradiciškai visi, pasikinkę arklį, važiavo sveikinti Saločių seniūnijoje gyvenančių Antanų.
V.Savickienės nuotraukos