Abu sugrįžo po pertraukos
Panevėžio valdantieji miesto tarybos posėdyje patvirtino du naujosios merės Loretos Masiliūnienės pavaduotojus: savo ir nušalinto mero Ryčio Račkausko bendražygę 56 metų Žibutę Gaivenienę bei buvusį seimūną, miesto valstiečių lyderį 40-metį Deividą Labanavičių.
Abiem negalioja posakis, kad du kartus įbristi į tą pačią upę negalima – abu yra dirbę už korupciją nuteisto ir nuo mero pareigų nušalinto R.Račkausko pavaduotojais.
Ž.Gaivenienė vicemere dirbo nuo pat šios kadencijos pradžios, o jos viršininkui praradus postą darbavosi laikinojo mero Petro Luomano patarėja.
D.Labanavičius mero pavaduotoju buvo paskirtas 2019 metų balandį ir ėjo šias pareigas pusantrų metų iki tol, kol tapo seimūnu. Nebeišrinktas rudenį į Seimą jis pastaruoju metu niekur nedirbo ir laukė neeilinių mero rinkimų, bet pats į šį postą nekandidatavo.
Po to, kai valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis apsilankė Panevėžyje ir parėmė mero rinkimuose R.Račkausko atstovę, tapo aišku, kad D.Labanavičius už tai užsitikrino vicemero postą.
Tiksliųjų mokslų atstovė Ž.Gaivenienė kuruos ne tik investicijų, bet ir kultūros, sporto bei kitas sritis. D.Labanavičius bus atsakingas už švietimą, civilinę saugą, socialinius, jaunimo reikalus.
Brolis už seserį nebalsavo
Konservatorius Ignas Gaižiūnas Ž.Gaivenienės paklausė, ar ji turi planą per keletą metų įrengti mieste tiek priedangų, kad karo atveju jose tilptų 60 procentų panevėžiečių.
Ž.Gaivenienės atsakymas, kad iš gynybos fondo jau gauta pinigų aštuonioms priedangoms miesto mokyklose įrengti, o per Finansų ministeriją tikimasi dar jų gauti, oponento netenkino.
Jis pareiškė, kad civilinės saugos klausimo sprendimas tik valstybės lėšomis nepriimtinas, lėšų tam reikia ieškoti ir miesto biudžete.
Dėl priedangų I.Gaižiūnas siūlė atsisakyti mažiau reikalingų dalykų, kad ir kelias dešimtis tūkstančių eurų kainavusio naujo miesto logotipo.
Už Ž.Gaivenienę su 23 tarybos nariais balsavo ir konservatorius Vitalijus Satkevičius, o jo partiečiai I.Gaižiūnas ir Grigienė išvis nebalsavo. Ketvirta opozicijos at-stovė Viktorija Vidžiūnienė tądien tarybos posėdyje nedalyvavo.
Ž.Gaivenienės brolis, partijas keitęs valdančiųjų atstovas Valdas Staugaitis nuo klausimo svarstymo nusišalino. Anksčiau ne kartą esame rašę, kad ši moteris į savivaldybę labai jau sėkmingai atėjo po to, kai jos brolis tapo politiku. Jos tėvas Darius Staugaitis taip pat buvo žinomas Panevėžyje – pirmiausia kaip gydytojas, vėliau – irgi kaip politikas.
Pusę metų atliko pareigą žmonai, vaikams
Opozicijos lyderė Indiana Grigienė pasiteiravo D.Labanavičiaus, ką jis dirbo pastaruosius šešis mėnesius, kai baigė kadenciją Seime.
Kandidatas į vicemerus pasidžiaugė, kad tiesiog atliko pareigą savo vaikams ir žmonai.
„Galima teigti, kad tuos pusę metų buvote bedarbis?“ – pasitikslino I.Grigienė.
D.Labanavičius atkirto taip nemanantis, bet nepaneigė fakto.
I.Gaižiūnas jo klausė, ar pasirūpins, kad iš savivaldybės biudžeto būtų skiriama daugiau pinigų papildomoms švietimo pagalbos pareigybėms steigti miesto mokyklose, ypač ikimokyklinio ugdymo įstaigose.
„Tą patį klausimą prieš dvejus metus, kai pradėjom kadenciją, uždaviau jūsų pirmtakei, dabar jau sėdinčiai mero pareigose. Deja, per tą laikotarpį pokyčio nepamatėm“, – dar pridėjo konservatorius.
D.Labanavičius prisipažino nežinąs, kiek buvo skirta pinigų šiam reikalui, bet jei reikės, esą bus skirta daugiau pinigų.
I.Gaižiūnas gi teigė, kad švietimo įstaigų vadovai jam aiškiai išdėstė problemas ir skundėsi nepakankamu savivaldybės finansavimu bei specialistų trūkumu.
„Asmenys su tokiu požiūriu, nesusipažinę su situacija ir besivadovaujantys tiktai nuogirdomis iš švietimo skyriaus, neturėtų būti teikiami į vicemerus“, – pareiškė I.Gaižiūnas.
Prieš D.Labanavičiaus kandidatūrą balsavo tik konservatoriai.
Prierašas po nuotrauka:
D.Labanavičius visaip bandė išsisukti nuo atsakymo apie tai, kad iki šiol beveik pusmetį buvo Užimtumo tarnybos klientas.
A.Švelnos nuotr.