Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Aukštaitijos siaurojo geležinkelio laikinasis vadovas stebėjosi, kad Anykščių rajono savivaldybė nori pati viena perimti siauruką

Krašto santakos

Hipio niekaip neperrengsi (nuotraukos) (3)

Pajiešmenių kaimo pučiamųjų orkestro vadovas Čiornas – jau nebe juodas kaip jaunystėje, bet vis toks pat charizmatiškas. Kur bepasisuktų, jis traukia visų akį. Į televizijos projektą kviesdami prodiuseriai gyrė orkestrą, kad šis „blatnai“ atrodo, o ir vadovas jų – „kažkoks“... Na taip, išskirtinis! plačiau»

Šalia knygos – tulpė

Vartyti knygas įkvėpus lengvų lengviausio tulpių aromato – dar smagiau. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Atrijaus terasoje penktadienį vėl atidaryta tradicinė tulpių paroda. plačiau»

Laisvės gynėjus savanoriai pagerbė kitaip (nuotraukos)

Savo rankomis kurti šamotiniai vazonai su gėlėmis – taip Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės savanoriai antradienį pagerbė Lietuvos nepriklausomybės kovų karių kapus Kristaus Karaliaus katedros kapinėse. plačiau»

Scenoje – vienos dienos pokštas

Gegužės 26, 27 dienomis 17 valandą Panevėžio teatre „Menas“ žiūrovų laukia premjera – Antono Čechovo „Piršlybos“. plačiau»

Jau skina pirmus populiarumo vaisius (nuotraukos)

Pernai gimusiam maršinių šokių festivaliui bus laiko pasirengti geriau – šiemet jį nukonkuravo didžioji Dainų šventė. Tačiau kitais metais jis vėl turėtų sudrebinti Ramygalą, ir kaip reikiant stipriau. plačiau»

Plaukimo žvaigždės – kitokiu rakursu

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro lankytojai šiuo metu turi progą pamatyti unikalią buvusių ir dabartinių šalies plaukimo žvaigždžių povandeninių nuotraukų parodą. plačiau»

Laiškas. PO KLAIKIOS NAKTIES GRĮŽUS SĄMONEI KLAUSĖM, KAS ĮVYKO (6)

Papasakosiu ne kokią nuogirdą, bet tikrą savo išgyventą siaubą, patirtą nuo šitų dabar taip labai gerbiamų, kuriems net paminklą norima pastatyti. Patikėkit, net pats aukščiausias paminklas neišaukštins negerbiamų. Dar labai daug yra gyvų to meto liudininkų. Šios siaubo nakties, apie kurią pasakosiu, dar esam gyvi keturi liudininkai. Tai mes – dvi Kontrimaitės ir du Užkurėlio vaikai. plačiau»

Archyvų medžiaga. UŽFIKSUOTA TIK SOVIETINĖSE OPERATYVINĖSE BYLOSE (1)

Lietuvos ypatingajame archyve esančiose sovietinėse NKVD-MVD-MGB Biržų apskrities skyriaus operatyvinėse bylose yra užfiksuota ši informacija: 1947 m. kovo mėn. MGB Biržų apskrities skyriaus parengtoje pažymoje apie partizanų veiklą rašoma, kad 1947 m. kovo 24 d. naktį Papilio valsčiuje, Kraštų ir Griauzdės kaimuose, partizanai nužudė 11 asmenų. plačiau»

KAS ATSAKINGI UŽ ĮVYKIUS DVIEJUOSE KAIMUOSE – ŽINIŲ NĖRA

Leisiu sau šiek tiek atskleisti rezistencijos istorijos kontekstą Biržų krašte ir Papilio valsčiuje. plačiau»

Paminklai partizanams atminti

Dukurnių kaimo evangelikų reformatų kapinėse stovi paminklas 1944 m. lapkričio 30 d. Biržų aps. Vabalninko vlsč., prie Svilių kaimo, kautynėse su Biržų NKVD skyriaus karine-operatyvine grupe žuvusiam 3-iosios LLA Papiliečių būrio Petro Galvanausko grupės partizanui Petrui Mitrai. plačiau»

Prašymas „išeiti gražiai“ – kaip keiksmažodis (nuotraukos)

Rokiškio teatro aktorius ir scenografas, tapytojas ir gimnazijos dailės mokytojas Sigitas Daščioras pastaruoju metu reiškiasi kaip portretų fotografas. Daugialypio menininko objektyve – moterys, iš nuotraukų žvelgiančios ne paprastomis, o sielos akimis. Jam, kaip ir visiems kūrėjams, įdomiausios – blogiukės. plačiau»

Salės kvatojimas – reakcija į siaubą? (nuotraukos) (1)

Teatrų sezonai prasideda rudenį ir žiūrovai paprastai budinami tada, kai gamta rengiasi poilsio. Juozo Miltinio dramos teatras, atėjus naujiems vadovams, priverstas keistis ir žadinti savo gerbėjus jam išties nepatogiu metu – pavasarį. plačiau»

Festivalis atsisveikino iki kitų metų

Panevėžyje vyko jau XIV kamerinių spektaklių festivalis. Laureatas – Lietuvos rusų dramos teatras išsivežė į sostinę laurus už spektaklį pagal S.Aleksejevič knygą „Vienišas žmogaus balsas“. plačiau»

Braliukų muziejų vertybės kartais visai kaip mūsų (nuotraukos)

Dvi baltų tautos – latviai ir lietuviai – turi visiškai skirtingas valstybių kūrimosi istorijas. Biržų muziejuje girdėdami apie egzistavusią Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, braliukai tuo niekaip netiki. Aizkrauklės muziejaus ekspozicijoje taip pat yra mus stebinančių dalykų, pavyzdžiui, naro kostiumas. Jis simbolizuoja, kaip kūrėsi darbininkų miestas statant hidroelektrinę. plačiau»

Premjeroje – išskirtinė viešnia

Šiandien Juozo Miltinio dramos teatro kūrėjai žada miesto gyventojams bei svečiams padovanoti išskirtinį reginį – spektaklio „Pabudimas“, paremto Antano Škėmos dramos motyvais, premjerą. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.