Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Už auksinės grandinėlės pasisavinimą teisiama advokatė papuošalą prilygino trintukui

Krašto santakos

Bitė į savo namus jau nepateko (nuotraukos)

Filmą apie dvi šviesuoles moteris Panevėžyje kūrė irgi dvi moterys, o pagrindinį personažą suvaidino trečioji, jaunesnioji. plačiau»

Sujaudinta spektaklio pamiršo rėmėjo vardą (nuotraukos) (1)

Profesionalūs teatrai, paprašyti dalyvauti festivalyje ir rodyti spektaklį nedidukėje rajono kultūros salėje, galėtų tik ranka numoti, kur jau ten sutilpsi. Bet atvyksta ir užkulisiuose susikaupę skaičiuoja žingsnelius. O žiūrovai darosi itin reiklūs – išvydę programoje senesnius pastatymus, nesibodi dėl to išbarti organizatorių. plačiau»

Žiūri į dangų tarsi neapsisprendusi (nuotraukos)

Žinoma aktorė prisipažįsta turinti silpnybę. Ji išlenda tada, kai labiausiai reikia, kai suvokia, kad nieko nėra baisiau už senstantį ir nuolat niurzgantį žmogų. Toji silpnybė ją pakylėja iki Mėnulio ir leidžia pasinaudoti proga, pasitaikančia vieną kartą per kone pusantro šimto metų. plačiau»

Naujosios dramos paieškos – intensyvios

Prieš prasidedant sezonui, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro kamerinėse erdvėse vyko lietuvių ir lenkų dramaturgijos kūrybinės dirbtuvės „Nepriklausomi 18-18“. plačiau»

Kartais ir Dauguvietyte pavadina

Išvysti grandiozinį spektaklį rajono kultūros centro salėje – džiaugsmas žiūrovams ir festivalio organizatoriams. Nors kartais tenka išgyventi tokią gėdą, kad ir mirštant bus sunku pamiršti – kai profesionalus teatras pakviestas atvyksta, o žiūrovų salė – pustuštė... Belieka repertuarą kitaip dėlioti, o tada svarstyti, kiek bus komercijos, kiek pramogos, o kiek – gilumos. plačiau»

Gudrus kaip šeškas, o vis tiek neamžinas

Žinomas savo provokacijomis rokiškietis menininkas šįkart savo taikiniu politinėje provokacijoje pasirinko R.Karbauskį. plačiau»

Ir dukrų nemokė austi, bet jos moka (nuotraukos)

„Mano juostas ir kaklaraiščius perka muzikantai, dailininkai, literatai ir kiti meniškos prigimties vyrai, o ir nemeniškieji spintose turi, tik gal rečiau pasipuošia“, – tikina rokiškietė audėja Elvyra Keršulienė. plačiau»

Išsibėgiojus kapelai, vadovas kaip nesavas (2)

Net ir tarmiškai – kupiškėniškai kūrinius atliekanti „Dvaro“ kapela pastaruoju metu smarkiai sumenkėjo – dėl kažkokių priežasčių nubyrėjo net pusė jos narių. Galbūt dėl tokios kritiškos situacijos vadovas – itin nekalbus. Na ir ką čia bepadarysi – aiškiai užslinko juodas debesis. O kada jis išsisklaidys – tik vienas Dievas težino. plačiau»

Ukrainiečiams apie partizanus pasakoja unikalios fotografijos

Kijeve, Ukrainos nacionaliniame kariuomenės istorijos muziejuje, atidaryta fotografijų paroda „Panevėžio krašto partizanai: 1945–1953 metai“. Ukrainiečiams ją pristatė panevėžietis fotomenininkas Stanislovas Bagdonavičius, fotografijas atkūręs iš daugybę metų saugotų partizanų asmeninių archyvų. plačiau»

Gera tešla nesurūgsta, nes vadovė gerai minko (3)

Kupiškio „Versmės“ vokaliniame ansamblyje dainuoja ir jaunos merginos, ir senjorės – visų balsai lyg lakštingalų. Ansamblio karūna – vadovė, sugebanti tolerantiškai ir švelniai pakylėti iki tokio lygio, kad varžovai atsidūsėja ir su atviru pavydu ištaria: „Jums, profesionalėms, lengva...“ plačiau»

Sąjūdininkus ragina rašyti prisiminimus (nuotraukos)

Laikas tarsi smėlis praeitį greit ištrina iš atminties. Kartos keičiasi, ir net apie svarbiausius įvykius byloja tik išsaugoti daiktai, užrašyti prisiminimai. Šiemet vėlų pavasarį 30 metų sukaktį paminėjo Lietuvos persitvarkymo Sąjūdis. Daug tai ar mažai? Ką apie tai atmins Aukštaitijos sostinės gyventojai? Apie tai kalbamės su Panevėžio kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus vyresniąja muziejininke Emilija JUŠKIENE. plačiau»

Iš pašto ženklų – tautos patriarcho portretas

100 metų gyvavimo sukaktį švęsiantis Lietuvos paštas panevėžiečiams pristatė šalies rekordu pripažintą iš daugiau nei 10 tūkstančių pašto ženklų suklijuotą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą. Jaunosios menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtas paveikslas apie mėnesį bus eksponuojamas Panevėžio centriniame pašte. plačiau»

Žolinė prie Mindaugo paminklo – be žolynų (nuotraukos)

Nuostabu buvo tiems, kas Žolinę šventė Krekenavoje. Betgi švęsti katalikiškas šventes su kitų kraštų katalikais – irgi įdomi patirtis ir tikėjimo piligrimystė. Juolab kad tikėjimo turtai yra visai šalia, Latvijoje, o Žolinė – tinkamiausia vieta nuvykti į Agluoną, rytų Latviją, vos 220 km nuo Panevėžio. plačiau»

Ieškojo dukroms garbę nuplėšusio meteoritų prekeivio (nuotraukos) (1)

Legendinio teatralo Boriso Dauguviečio vardu pasivadinęs biržiečių teatras išaugo ir įgavo daugiau pasitikėjimo, tad geba žiūrovams pateikti tokių siurprizų, kad šie kartais ir nebesupranta: čia vaidinama ar tikras gyvenimas vyksta? Ką tik teatro trupė sužibėjo Biržų miesto gimtadienio šventėje, o dabar rengiasi šturmuoti tarptautinius rudens festivalius. plačiau»

Kino festivalyje – apie paukščių ir žmonių laisvę

Kurortinis Lokarnas yra Italijos pasienyje, ant Madžorės ežero kranto. Kas dvejus metus jame vyksta kino festivaliai, kur pristatomi naujausi ir geriausi filmai iš viso pasaulio. Festivalis priskiriamas prestižiškiausiam A klasės renginiui, kuriame vyksta pasaulinės premjeros, renkami ir apdovanojami stipriausi kūriniai, geriausi aktoriai ir režisieriai. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.