Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio rajono mero rinkimuose antras likęs socialdemokratas sukritikavo save už minkštumą

Krašto santakos

Dovanos iš dangaus laukė ilgai (1)

Karoliną Masiulytę Paryžius ne kartą yra matęs scenoje. Na, o Panevėžys šią moterį scenoje išvydo pirmą kartą. Tad nenuostabu, kad mažo teatro salė buvo sausakimša – tiek gerbėjų čia turi ši Lietuvos patriotė. Spektaklį, kuriame vaidina, ji laiko senelio knygnešio atsiųsta dovana iš paties dangaus. Mat savo teatro trupę įkūrusi, ji režisuodavo spektaklius, o įsikūnyti į personažus tik tyliai pasvajodavo. O kai tai įvyko – jai vienai teko iškart visi pjesėje sukurti moteriški personažai. plačiau»

Paglostė basas Laisvės kojas (nuotraukos) (1)

Takeliu link Juozo Zikaro dirbtuvių vedanti muziejininkė. Jos juodų plaukų kasa. Šlamantys medžių lapai. Prieš akis Kauno senamiesčio vaizdai. Tai – kadrai iš dokumentinio filmo, pasakojančio ne tik apie skulptoriaus gyvenimą, bet ir vėtytos Lietuvos likimą, mums tokią brangią Laisvę. Kūrėjai siekė atskleisti ne tik plikų faktų seką, bet ir jas perteikti per emocijas. plačiau»

Geltonos rožės teatro legendai nevys ketverius metus (nuotraukos)

Juozo Miltinio palikimo studijų centre žydi didelė rožių puokštė. Maestro mėgstamiausios – geltonos spalvos. Ši puokštė taip apdorota pagal šiuolaikiškas technologijas, kad užpildyta glicerinu žydi nenuvysdama. Šiuolaikiškos technologijos užvaldė ir visą centrą. Gal jas naudojant ir pats Režisierius mums atsivers tarsi gyvas? plačiau»

Paminklui įkvėpė ir nelaimingos meilės Barborai Radvilaitei istorija (11)

Kuo susijęs Pasvalys su Žygimantu Augustu, kad jam miesto centre pastatytas keturių su puse metro aukščio paminklas? Apie valdovo romantišką meilę Barborai Radvilaitei žino kone kiekvienas, o kad jis išgarsino nedidelį miestelį Rytų Europoje – daug kas primiršęs. Paminklą tėviškei padovanojęs verslininkas Pranas Kiznis tikisi šiuo simboliu žmonių atmintį gaivinti. plačiau»

Savanorį nuo mirties išgelbėjo L.Mažylio senelis (nuotraukos)

Švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną prasminga ir gražu prisiminti didvyrius, kurie valstybę kūrė ir ją gynė. Laikui einant prisiminimai blėsta, tad svarbus kiekvienas užčiuoptas siūlas iš praeities – centriniame archyve rasti savanorio teisininko ir dvarininko Petro Monvido-Olechnovičiaus prisiminimai ar plyta, aptikta sugriuvusio dvaro pamatuose. Tiek teliko iš dvarvietės didybės. plačiau»

Nė vieno pozuoto kadro (nuotraukos)

Dar aktyviai kurianti 84-erių panevėžietė fotomenininkė Irena Giedraitienė žiūrovus pakvietė pasižvalgyti po jaunesnėms kartoms net visai nematytą pasaulį: 1955–1957 metus. plačiau»

Ne skurdui pridengti, o grožiui išryškinti (1)

Pačiame centre stūksantį beveik negyvenamą sovietinį trylikaaukštį viešbutį panevėžiečiai daug metų vadino miesto gėda, o dabar jį beveik su pasididžiavimu pravardžiuoja menų vaiduokliu. Pilkąjį miesto „dangoraižį“ netikėtai ėmė gražinti kultūrai neabejingas privačios galerijos savininkas. plačiau»

Keramikos simpoziumas jau tikrai bus

Panevėžio tarptautiniam keramikos simpoziumui skaičiuojant 30-uosius metus, šių metų vasarą, liepos 4–26 dienomis, Panevėžyje vyks jau 22-asis žinomus pasaulio menininkus sukviečiantis keramikos meno renginys. plačiau»

Kiti per kelis gyvenimus tiek neįveiktų (20)

Kaimo mokyklai vadovaujantis ilgaplaukis barzdyla buvo savotiškai pramušęs sovietmečio geležinę uždangą – rado būdą, kaip apeiti draudimus, ir susirašinėjo su šimtais žmonių iš daugiau nei pusšimčio šalių. Langu į laisvę jam buvo tapę šachmatai ir gausybės kalbų mokėjimas. Kai sienos atsivėrė, asmeninę laisvę veikti jis nukreipė į šalies istorijos klodus. Kaip įmanoma per gyvenimą tiek nuveikti? Ogi pirmiausia reikia miegoti po 4–5 valandas. plačiau»

Liepų alėjoje liko vaikystės baimės (nuotraukos)

Medžių šakom ir šaknim išsiraizgę, paslaptingi, su užuominomis į kankinančias paslaptis keramikos kūriniai į menininko sielą atkeliavo iš senelių sodybos Rokiškio rajone. Gal todėl taip maga paliesti juos rankomis, ypač, kai autorius tai leidžia daryti. plačiau»

Raganų medžioklė atkuriama ir dabartyje

Tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ kviečia įsitraukti į gero kino maratoną. plačiau»

Neužgydomi senų laikų randai (nuotraukos)

Kai būsimoji grafikė tekėjo už būsimojo vitražų meistro, abu buvo su charakteriu – į santuokų rūmus ėjo skirtingomis kelio pusėmis. O gyvenimas parodė, kad tokia pora yra pati stipriausia – ne vienas kitą užgožė, o papildė, padėjo kito talentui atsiskleisti. Galbūt moteris savo optimizmu kažkiek užglaistė ir be galo skaudžias vyro vaikystės žaizdas. plačiau»

Kai knygos lapai patys vartysis (1)

Žinomas Pasvalio krašto dailininkas Balys Tuskėnas pastaruoju metu pilnas skepticizmo – kai savęs nebenustebini, tai kaip stebinti kitus. Vis dėlto yra kas įkvepia šį pedagogą – tai karnavalai. Pradėję rengtis dar mokslo metų pradžioje, vaikai su savo mokytoju sukuria tikrą stebuklą. plačiau»

Gausi šeima vasaroti atvykdavo viena mašina (nuotraukos) (6)

Pasvalio rajono Pajiešmenių kaimo gyventojai dėkingi likimui, kad jų krašte ramybės oazę surado šalyje žinomo grafiko Vaidoto Kvašio šeima. Neretai pajiešmeniečiai pirmiau nei sostinės ar didmiesčių gyventojai pamato naujausius menininko paveikslus, o jo žmona Rita iškart įsilieja į bendruomenės gyvenimą. Devynios jų atžalos kaip muses traukia vietinius vaikus. plačiau»

Kultūros sostinės regalijas Rokiškis perėmė visiems metams (nuotraukos) (1)

Praėjusį šeštadienį Lietuvos kultūros sostinės regalijas iš Marijampolės perėmusiame Rokiškyje ypatingai pagerbtas iš šio krašto kilęs ir visoje šalyje žinomas liaudies skulptorius dievdirbys Lionginas Šepka. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.