Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio dviratininkų trenerė piktinosi kolegos nepasitenkinimu, kad vienas buvęs jo auklėtinis esą buvo engiamas

Krašto santakos

Balto marmuro altorius – ypatingas (nuotraukos) (1)

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje balto marmuro ir auksuotų raižinių grožiu suspindo naujas centrinis altorius, kurį kultinei tarnystei konsekravo pats Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. plačiau»

Upės vingis, lašas ir kryželis – magiški ženklai visiems metams (nuotraukos) (1)

Kitais metais Rokiškis bus paskelbtas šalies kultūros sostine. Tai – nemenkas sujudimas. Vien tik pasirengti jam yra sudėtinga, o ką jau kalbėti apie projekto metus – šitiek visko turi nutikti toje sostinėje, suteikti visiems nepamirštamų įspūdžių. Rajono kultūros flangui tai reiškia sunkų darbą ir greičiausiai bemieges naktis. plačiau»

Išlydėję Stefutę, pakėlė skersvėjį (nuotraukos)

Dar nė treji metai nesukako, kai Kupiškio rajone, Subačiuje, susikūrė liaudiškos muzikos kapela „Ciongas“, o jau šis tas įdomaus įvyko. Ir bemaž visada geros nuotaikos jaunam kapelos vadovui nebeilgai liko būti čia „svetimam“. plačiau»

Pristatant keramikos lobius liejosi emocijos (nuotraukos)

Panevėžio dailės galerijos saugyklose laikomi lobiai dienos šviesą išvysta retokai, bet kai jau ištraukiami, pribloškia verte, dydžiu ir unikalumu. Kaimynams latviams lietuvių kūriniai padarė didelį įspūdį. plačiau»

Nuo pirmo vaiko žingsnio iki perlų

Savo vietą gyvenime suradusios muzikantės seserys Justina ir Simona Zajančauskaitės kasmet sugrįžta į gimtą Rokiškį su klasikinės muzikos festivaliu. Seserų devizas – kad koncertus aplankytų kiekvienas norintis, nepriklausomai nuo piniginės svorio. Už tai jos iš nesusipratėlių dar pylos sulaukia, esą siūlomas už dyką menas bus nepakankamai įvertintas. plačiau»

Išties ne šventieji puodus lipdo

Pataisos namų nuteistosioms teko surasti tokios veiklos, kuri skatintų jas triūsti iki užsimiršimo, o paskui džiaugtis sukūrus kažką tokio nepaprasto, ypatingo. plačiau»

Surado dar vieną tautos patriarcho pėdsaką

Prie daktaro Jono Basanavičiaus atminimo įamžinimo prisidėjo ir Panevėžio apygardos prokuroras Valdemaras Mociškis, atostogų metu suradęs iki šiol išlikusį signataro namą ir apie tai pranešęs Lietuvos ambasadai. plačiau»

Senkapio mistika (nuotraukos)

Sensacingų radinių Biržuose aptikęs archeologas Karolis Duderis dar studijuodamas žinojo, kad per galvą darbuose versis, bet nesėdės kabinete su kaklaraiščiu po smakru. Ekonomikos studijas baigęs jaunas vyras galėtų turėti nuolatinį, rimtą darbą, aiškias valandas ir atlygį, bet klausia: „O kur cinkelis? Kaip be jo?“ plačiau»

Profesija ir kitoks gyvenimo būdas pavertė įžymybe

Gyventi taip, kaip nori ir su kuo nori, dirbti mėgstamą darbą, jaustis lygiaverte su vyrais – to nori ir to siekia šiuolaikinės moterys. Bet nemanykit, kad anais laikais apie tai moterys net nedrįsdavo pagalvoti. Prie Skapiškio gimusi ir čia visą gyvenimą nugyvenusi fotografė Ona Balytė dar tarpukariu sulaužė to meto tabu. plačiau»

Palaikus – pagal ūsus (nuotraukos) (1)

Gedulo ir vilties dieną tremtiniai itin ryškiai prisimena pragarišką kelionę į šaltą, nesvetingą Sibirą, su liūdesiu vardija šeimas, turėjusias išbandymus ištverti be vyriškos pagalbos. Mat vyrai buvo išėję į miškus arba kalėjo lageriuose, ir moterys turėjo išgyventi vienos su keliais mažais vaikais. Po Stalino mirties rusiukai verkė, o tremtinių vaikai „jų mylimam vadui“ savaip keršijo. plačiau»

Tėvo palikimas – sūnaus garbės reikalas (nuotraukos)

Iš Biržų kilusio talentingo karvedžio Jono Variakojo sutelkti savanoriai prieš 99 metus Aukštaitijos sostinę vadavo nuo raudonojo maro. Panevėžys prisiminė savo didvyrį ir jam suteikė garbės piliečio vardą. Į iškilmes iš Amerikos atvykęs karininko sūnus pasakojo apie skaudžią tėvo nostalgiją gimtajai šaliai ir didžiavosi, kad jų šeimoje visi kalba tik lietuviškai. plačiau»

Archyve – vado ranka rašytos savanorių charakteristikos

Prieš šimtmetį besirutuliojusius istorinius įvykius mums nušvietė muziejininkas Donatas Pilkauskas. plačiau»

Teisėjai kolegas lankė svarbia proga

Devyni šalies teisėjai, mindami dviračių pedalus, per 9 dienas įveikė per 1,2 tūkst. kilometrų kelią aplink Lietuvą. plačiau»

Kodėl niekas negriebia miesto „kultūros ministro“ portfelio?

Nenusisekė pirmasis konkursas Panevėžio miesto kultūros ir meno skyriaus vedėjo vietai užimti. Kažkas buvo pareiškęs norą, bet neišlaikė valstybės tarnautojui privalomo testo. plačiau»

Herbas – ne kokia daiktų perpildyta lentyna (nuotraukos)

Miestų ir miestelių herbai – tarsi ten amžiais tekančio gyvenimo nuotraukos. Kaip atsirinkti tą, kuri pati svarbiausia? Užtat šiuos ženklus Panevėžio krašto miestams ir miesteliams kūrę profesionalai ir vargsta – parengia kartais net po dvidešimt skirtingų variantų, ir tai – rezultatu lieka ne visuomet patenkinti. Bet užtat kaip įdomu, ką herbuose reiškia keturios smilgos, žalias vėžys, raudonas paukštis ar aštuoniakampė Šiaurės žvaigždė. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.