Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio mėsos perdirbimo įmonės „Sagralita“ buvęs savininkas džiaugėsi sumedžiojęs didžiulį vilką

Krašto santakos

Neužgydomi senų laikų randai (nuotraukos)

Kai būsimoji grafikė tekėjo už būsimojo vitražų meistro, abu buvo su charakteriu – į santuokų rūmus ėjo skirtingomis kelio pusėmis. O gyvenimas parodė, kad tokia pora yra pati stipriausia – ne vienas kitą užgožė, o papildė, padėjo kito talentui atsiskleisti. Galbūt moteris savo optimizmu kažkiek užglaistė ir be galo skaudžias vyro vaikystės žaizdas. plačiau»

Kai knygos lapai patys vartysis (1)

Žinomas Pasvalio krašto dailininkas Balys Tuskėnas pastaruoju metu pilnas skepticizmo – kai savęs nebenustebini, tai kaip stebinti kitus. Vis dėlto yra kas įkvepia šį pedagogą – tai karnavalai. Pradėję rengtis dar mokslo metų pradžioje, vaikai su savo mokytoju sukuria tikrą stebuklą. plačiau»

Gausi šeima vasaroti atvykdavo viena mašina (nuotraukos) (6)

Pasvalio rajono Pajiešmenių kaimo gyventojai dėkingi likimui, kad jų krašte ramybės oazę surado šalyje žinomo grafiko Vaidoto Kvašio šeima. Neretai pajiešmeniečiai pirmiau nei sostinės ar didmiesčių gyventojai pamato naujausius menininko paveikslus, o jo žmona Rita iškart įsilieja į bendruomenės gyvenimą. Devynios jų atžalos kaip muses traukia vietinius vaikus. plačiau»

Kultūros sostinės regalijas Rokiškis perėmė visiems metams (nuotraukos) (1)

Praėjusį šeštadienį Lietuvos kultūros sostinės regalijas iš Marijampolės perėmusiame Rokiškyje ypatingai pagerbtas iš šio krašto kilęs ir visoje šalyje žinomas liaudies skulptorius dievdirbys Lionginas Šepka. plačiau»

Pirmosios snaigės – literatūrinei žiemai (nuotraukos)

„Panevėžio literatūrinė žiema“ šįkart vėluojant tikrajai žiemai rizikavo vykti be sniego. Bet netgi įnoringa gamta nusprendė pateisinti literatūrinio festivalio vardą – pažėrė iš dangaus tikrų snaigių. Jos tirpo liudydamos akimirkos trapumą ir virto poetams įkvėpimu. plačiau»

Ryškios spalvos dabar liko tik paveiksluose (nuotraukos)

Daug metų prabėgo nuo tos dienos, kai sudegė gimta sodyba. Ir nuo to laiko, kai Sibire prabėgo vaikystė, paauglystė. Ir nuo paskutinio atsisveikinimo su sutuoktiniu. Išgyventi galima daug ką, ypač jei gali išlieti skausmą piešinyje. Tik pastarasis skaudus likimo smūgis – dukros Dalios, kompozitorės, mirtis – rokiškietei tautodailininkei Danguolei Raudonikienei nepakeliamas. plačiau»

Vaikai į muziejų įeina nenoromis, bet išeiti nebeskuba (nuotraukos)

Ant istorinių pamatų atstatytas Biržų tvirtovės arsenalas – tai ne tik lentynose išdėstyti ginklai ir nuoseklūs gido pasakojimai. Čia galima užsidėti šalmą ir nusifotografuoti. Lankytojai ir patys įsitraukia į karinius veiksmus kompiuteriniu žaidimu. O juk dėl šito arsenalo, lyginto su Valdovų rūmais, sostinėje muziejininkams reikėjo kautis kaip vilkams. plačiau»

Su tokia egle Rokiškis neliks pilkas peliukas (11)

Kai didmiesčiai verčiasi per galvas, kaip su maišu pinigų ryškiau papuošti kalėdinę eglutę, Rokiškis, prisiminęs unikalųjį savo krašto drožėją Lionginą Šepką, visiems šluosto nosis susikalta paprasta neprasta medine grožybe. plačiau»

Ant įkvėpimo paukštės skris per Atlantą (nuotraukos)

Jaunas vargonininkas tarsi išaugo iš provincijos marškinėlių, kyla į pasaulinį olimpą, bet ir su gimtine siejančių saitų nenori nutraukti. Pasvaliečiams dėl to – laimė. Juk jei ne jis, choro „Canticum novum“ gal ir nebūtų. Ir ne bet kokio choro, o tikrai gero, savo stiprybę įrodžiusio jau ne kartą. Tik ar kas žino, kiek tai kainuoja? plačiau»

Skelbs Lietuvos kultūros sostine

Gruodžio 8 d. Rokiškyje laukiama didelės šventės. Prie Krašto muziejaus bus ne tik įžiebta miesto eglė, ne tik atidaryta unikali Kalėdų rezidencija, bet ir paskelbta, kad Rokiškis tampa naująja šalies kultūros sostine – visiems ilgiems 2019 metams. plačiau»

Atidengs ir autentišką galerijos sieną

Panevėžio dailės galerijos senajame pastate kultūros darbuotojai gruodžio mėnesį užleis vietą statybininkams: čia bus pradėtas galerijos remontas. Jis tęsis iki kitų metų rudens. plačiau»

„Brigadėla“ bisui užplėšia populiariausiąją

Kupiškio rajono Alizavos kapelai vadovaujantis Rimvydas Kirstukas moko dainą gerai pradėti ir gerai varyti. Jeigu nesiseka – irgi ne bėda, tuomet reikia plačiai šypsotis, bent jau nuotraukos bus gražios. Čia juk „Brigadėla“, viskas čia įmanoma, netgi viens du vakaronei išmokti naujų romansų. O įmanoma galbūt todėl, kad muzikantų neveikia nei pilnatis, nei 13-oji, penktadienis. plačiau»

Unikalią vabzdžių kolekciją vėl paslėpė (nuotraukos)

Yra vabzdžių, kurie gyvena tik kelias valandas ar paras. Legendinės mokytojo Valerijono Straševičiaus kolekcijos vabzdžiai, virtę muziejaus eksponatais, egzistuoja jau daugiau nei šimtą metų ir dar gal tiek pat ar ilgiau išsilaikys. Brangiai kolekcijai išleidęs savo pinigus dvarininkas ir išvežamas į Sibirą gal labai jos gailėjo, bet atsirado kitų šviesių ir padorių miestiečių, sugebėjusių šį lobį išsaugoti. plačiau»

Maloniausias atradimas – caro laikais pasireiškęs tautiškumas

Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius 53 metų Arūnas Astramskas – jau mokslų daktaras. Daktaro disertaciją panevėžietis istorikas apgynė tema „Kauno gubernijos miestų savivalda 1876–1915 metais“. plačiau»

Garsioji Šekspyro pjesė pasakojama A.Cholinos šokio kalba

Lapkričio 22 dieną 19 valandą Anželikos Cholinos šokio teatras visus ištikimiausius savo gerbėjus pakvies į šokio spektaklį „Otelas“ Panevėžio bendruomenių rūmuose. Žiūrovai turės galimybę mėgautis unikaliu, dramatišku ir kūrybingu garsiosios Šekspyro pjesės „Otelas“ pastatymu. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.