Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų rajono tarybos narys bandė pateisinti save ir kolegas, nesusirinkusius į komitetų posėdžius apsvarstyti rajono biudžeto

Krašto santakos

Dirbtinai grąžinti praeitį – neverta

Apie tarpukariu Panevėžio šviesuomenę ugdžiusią „Meno kuopą“ tebesklando legendos, o gimnazijoje, kurioje kažkada šis sambūris veikė, visi atmintinai žino Julijono Lindės-Dobilo ištartus žodžius: „Būkime esmės žmonėmis.“ Tik laikantis šio principo ir nesiblaškant smulkmenose pakanka laiko savo gabumams ir talentams atskleisti. plačiau»

Kaip įtaigiau priminti, kad mirsi?

„Nebepastebime, kaip greit pervargstame ir atbunkame, norėdami gauti viską čia ir dabar. Todėl menininkams bus iškeltas uždavinys žiūrovui atverti akis. „Memento mori“ kvies sustoti, apgalvoti, kodėl visa tai vyksta, ir perdėlioti savo vertybes“, – taip apie rengimąsi krašto profesionaliosios dailės parodai kalbėjo Dailės galerijos menotyrininkė Aurelija Seilienė. plačiau»

Gera idėja – daugiau nei pusė darbo (1)

Akcija „Šimtmetis su gėle“ kėsinasi paskandinti miestą žiedų jūroje. Dailės galerijos darbuotojai mano, kad šimtą kartų geriau skandinti miestą gėlėse nei neviltyje ir pyktyje. Greit išvysime ir vieną iš rezultatų – pražydusias krokų bei tulpių pieveles. plačiau»

Futliaruose saugomos lėlės – lyg stebuklas (nuotraukos)

Į Panevėžio lėlių vežimo teatrą atvykęs dirbti jaunų aktorių iš Ukrainos ketvertukas greit pritapo, spektakliuose jau kalba lietuviškai. Trupės naujokai įpūtė ir gaivesnių vėjų, kartu su jais, karštais, energingais ir kūrybingais, teatras tarsi atgimė ir kardinaliai keičia repertuarą. plačiau»

Trispalve perjuostas laiškas ir tuometis „atiū“ (nuotraukos)

Kas galėtų būti įkvėpimo šaltiniu dabartiniams emigrantams? Gal kalbininko, visuomenės veikėjo Petro Būtėno archyve Panevėžyje saugomi unikalūs Vydūno laiškai ir kūrinių rankraščiai? Juk juos muziejininkai vadina iki šiol aktualumo nepraradusiu lobiu. plačiau»

Grandiozinis menų centras – žvalgantis į užsienį

Panevėžio valdžia tvirtai pasiryžusi statyti naują Stasio Eidrigevičiaus menų centrą. Kaip manoma, jis iškils arba greta „Garso“ kino centro ir su juo susilies, arba vietoj nugriauto kino centro. Reikalai nuo žodžių jau pasistūmėjo link realių darbų: šiomis dienomis bus skelbiamas konkursas architektūriniam projektui rengti. plačiau»
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.