Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžietė piktinosi, kad medikai skausmingą tyrimą jai ketino daryti be rimto nuskausminimo
Intensyvus masažas su raugintais kopūstais
Jonas RAGAITIS, "Panevėžio kraštas"

Kultūra ir švietimas

Jaunimo diskusija Panevėžyje apie bendrą atsakomybę biologinės įvairovės išsaugojimui

Sausio 19 d. 10.00-12.00 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai rengia nuotolinę diskusiją apie bendrą atsakomybę biologinės įvairovės išsaugojimui. Diskusijos temos: Europos ekologinis tinklas „Natura 2000“ – Europos Bendrijos svarbos saugomų teritorijų bendras tinklas, Lietuvos raudonoji knyga, klimato kaita ir biologinė įvairovė, gamtos grąžinimas į savo gyvenimą (2030 m. ES biologinės įvairovės strategija). Diskusijoje dalyvaus šeštų – aštuntų klasių mokiniai, moderuos mokytoja Danutė Šedienė, diskusiją inicijavo ir temas parengė Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centras. Diskusija vyks naudojant zoom platformą. Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centras

Sausio 19 d. 10.00-12.00 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai rengia nuotolinę diskusiją apie bendrą atsakomybę biologinės įvairovės išsaugojimui. Diskusijos temos: Europos ekologinis tinklas „Natura plačiau»

Trisdešimt sausio 13-ųjų mūsų gyvenimuose

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka (Beržų g. 50) rengia kūrybinio rašymo maratoną Panevėžio rajono bibliotekose „Trisdešimt Sausio 13-ųjų mūsų gyvenimuose“ KONKURSO SĄLYGOS: *Rašinys - laisva forma, pageid plačiau»

Susitikimas su rašytoja, psichoterapeute Aurima Diliene (Prancūzija)

Sausio 14 d. 14 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į virtualų susitikimą su rašytoja, gydytoja psichoterapeute Aurima Diliene (Bordo, Prancūzija). Viešnią kalbins bibliotekos redaktorė Virginija Januševičienė. plačiau»

Virtualus 2021-ųjų metų datų kalendorius

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka parengė virtualų Panevėžio jubiliejinių datų kalendorių 2021 metams. Jame rasite gerai žinomas ir mažiau populiarias asmenybes, kilusias iš Panevėžio krašto ar kitaip susijusias su mūsų kraštu. Kalendoriuje sudėtos didesnių įmonių, organizacijų, švietimo įstaigų, Panevėžyje leistų ar leidžiamų periodinių leidinių, svarbesnių istorinių įvykių sukaktys. plačiau»

Virtualus Sauliaus Saladūno parodos „Atminties rekonstrukcija“ pristatymas

Lapkričio pradžioje Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje – Fotografijos galerijoje buvo išeksponuota panevėžiečio fotomenininko Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „Atminties rekonstrukcija“, tačiau dėl paskelbto karantino ji taip ir nebuvo atverta lankytojams. Dabar yra galimybė pamatyti parodą virtualiai ir išgirsti autoriaus pasakojimą, kas jį įkvėpė sukurti šį fotografijų ciklą. Virtualų parodos pristatymą kviečiame žiūrėti Panevėžio miesto dailės galerijos „Youtube“ kanale: htt plačiau»

Taip skamba Kalėdos

Susiklosčiusi nepalanki situacija diktuoja savo taisykles, tačiau fantazijai ir kūrybiškumui negalioja jokie apribojimai. Jau trečius metus iš eilės tampa gražia tradicija, kai į šventinį Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Smėlynės padalinio puošimą įsijungia ne tik bibliotekos darbuotojai, bet ir lankytojai, partneriai, bičiuliai. 2021-ųjų laukimą visi draugiškai papuošėme šventiniu konkurso „Taip skamba Kalėdos“ dalyvių iš antrinių žaliavų sukurtų varpelių choru. Džiaugiamės sulaukę didžiulio susidomėjimo konkursu: 219-os dalyvių 268 varpeliai papuošė biblioteką ir jos langus. Gražiausios metų šventės – Šv. Kalėdų – laukimas atneša daug džiaugsmo, pripildo širdis gerumo, o namus – jaukumo. Šventinę nuotaiką kuria ir namų bei kiemo dekoro elementai. Įprasta, kad garbingiausioje vietoje įsitaiso žalias plačiau»

PTVF bendruomenė nusiteikusi pozityviai – pandemija švenčių nepavogs

Šiemet gražiausias metų šventes temdo COVID-19 pandemija, tačiau Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) bendruomenė nusiteikusi šventiškai ir panašu, kad šventinė nuotaika tikrai niekur nedings. Nors ši epidemiologinė situacija kiek pakoregavo švenčių planus, žmonės jas švęs savo namuose ir nepasiduos liūdesiui. PTVF bendruomenės nariai bei studentai pripažįsta, jog šventinės nuotaikos nėra tokios puikios, kaip praėjusiais metais, tačiau visi nusiteikę pozityviai ir stengiasi nepasiduoti niūrioms mintims. Kaip teigia PTVF bendrabučio valdytoja Vit plačiau»

„Literatūros kūrinio kelionė į kino juostą“ su rašytoja Danute Kalinauskaite ir režisiere Laura Tamošiūnaite

Gruodžio 16 d. 14 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į virtualų pokalbį „Literatūros kūrinio kelionė į kino juostą“ su rašytoja Danute Kalinauskaite ir kino režisiere Laura Tamošiūnaite. Jas kalbins bibliotekos renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė. Susitikimo pabaigoje bus parodytas trumpametražis vaidybinis filmas „Laimei einant, užmigęs buvau“ (2019). Transliaciją, o vėliau ir vaizdo įrašą, galėsite matyti bibliotekos „YouTube“ kanale. Filmas bus rodomas tik tiesioginės transliacijos metu. plačiau»

Knygos „Ką žino upė: dar apie Justiną Marcinkevičių “ pristatymas

Gruodžio 15 d. 14 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į virtualų renginį, skirtą paminėti poeto Justino Marcinkevičiaus 90-metį. Bus pristatoma literatūros kritiko Valentino Sventicko knyga „Ką žino upė: dar apie Justiną Marcinkevičių “. Dalyvaus knygos autorius ir aktorė Daiva Rudytė. Svečius kalbins renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė. Tiesioginę transliaciją, o vėliau renginio įrašą galėsite matyti bibliotekos „YouTube“ kanale. plačiau»

Pokalbis su poetu, dramaturgu, eseistu, prozininku Gintaru Grajausku

Gruodžio 14 d. 14 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į virtualų pokalbį su poetu, dramaturgu, eseistu, prozininku, 2013 m. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu Gintaru Grajausku. Jį kalbins renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė. Tiesioginę transliaciją, o vėliau ir pokalbio įrašą galėsite matyti bibliotekos „YouTube“ kanale. plačiau»

Konferencija skirta 160-osioms Jono Jablonskio gimimo metinėms

Gruodžio 11 d. 10 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos „YouTube“ paskyroje kviečiame žiūrėti 160-osioms Jono Jablonskio gimimo metinėms skirtą konferenciją „Tautos kalba yra ir visa, kas atskiriesiems jos žodžiams gyvybės ir galingumo duoda“. plačiau»

Aktorė Asta Preidytė: virtualūs poezijos skaitymai „Skliauto akmuo“

Gruodžio 10 d. 14 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į virtualius poezijos skaitymus „Skliauto akmuo“. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Asta Preidytė skaitys Jono Meko ir Onės Baliukonės poeziją. Tiesioginę transliaciją, o vėliau ir renginio įrašą, galite stebėti bibliotekos „YouTube“ kanale. plačiau»

Susitikime su rašytoju Sigitu Parulskiu – apie kūrybą ir save

Gruodžio 9 d. 16 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į virtualų pokalbį su poetu, prozininku, literatūros kritiku, dramaturgu, eseistu, vertėju, fotografu, 2004 m. Nacionalinės premijos laureatu Sigitu Parulskiu. Jį kalbins bibliotekos renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė. Transliaciją, o vėliau ir vaizdo įrašą galėsite matyti bibliotekos „YouTube“ kanale. plačiau»

Esu visas teatras... Aktoriui ir režisieriui Vaclovui Blėdžiui – 100

Gruodžio 8 d. 15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į virtualų renginį „Esu visas teatras...“, skirtą Vaclovo Blėdžio 100-osiomis metinėms paminėti. Renginį moderuos aktorius Albinas Kėleris. Dalyvaus aktorius Enrikas Kačinskas, J. Miltinio palikimo studijų centro vedėja Angelė Mikelinskaitė. Renginio metu bus pristatoma Juozo Miltinio palikimo studijų centre išeksponuota paroda „Esu visas teatras...“, skirta Vaclovo Blėdžio jubiliejinei sukakčiai paminėti. plačiau»

Virtualus knygos „Paulius Širvys. Palik tik dainą man: eilėraščiai, atsiminimai, dienoraščiai, laiškai“ pristatymas

Gruodžio 7 d. 14 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į virtualų knygos „Paulius Širvys. Palik tik dainą man: eilėraščiai, atsiminimai, dienoraščiai, laiškai“ pristatymą. Dalyvaus knygos sudarytojas Alfonsas Pakėnas, poeto eiles skaitys aktorius Albinas Kėleris. Renginys skirtas legendinio poeto Pauliaus Širvio 100-mečiui. Tiesioginė transliacija bibliotekos „YouTube“ kanale, vėliau čia galėsite matyti renginio įrašą. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.