Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio rajono tarybos nario žmona net skiemenuodama tikino, kad jos vyras nėra politikas

Kultūra ir švietimas

Filosofijos profesorius ragino lietuvius būti atsakingus ir pilietiškus

Filosofas, žymus išeivijos kultūros ir visuomenės veikėjas, Ohajo (JAV) universiteto filosofijos profesorius Algis Mickūnas bibliotekoje skaitė paskaitą „Kas yra Lietuva?“, į šalį pažvelgęs plačiame pasaulio ir istoriniame kontekste. Vienas iškiliausių lietuvių išeivijos filosofų kalbėjo apie atsakomybę ir išsilavinimo svarbą, apie tai, kiek daug gali nuveikti atsakingi, išsimokslinę, pilietiškai aktyvūs žmonės. plačiau»

Seminaro aplinka pulsavo ETNO kultūros dvasia

2017 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius vykdė projektą „Aukštaitijos ETNO kilimo kūrimas“, jo baigiamasis akcentas – seminaras „ETNO kultūros lobynas“. plačiau»

Patikrino: dzūkės dar tautiškai pasipuošusios

Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ niekaip nepamiršta įspūdžių, patirtų Dzūkijos širdyje Varėnoje per grybų sezono uždarymą. plačiau»

Apie Režisierių - filmai ir gyvi prisiminimai

Režisieriaus Juozo Miltinio asmenybė ir jo Teatras yra toks fenomenas, kuris domina ir dar daug metų domins žmones. Tą įrodė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vykęs pirmas visą spalį vyksiančių „Susitikimų su režisieriumi Juozu Miltiniu“ renginys, šaltą lietingą vakarą sutraukęs daug žiūrovų. Po renginio jie neskubėjo skirstytis, diskutavo, sakė jautęsi tarsi būtų patys paviešėję Maestro namuose. plačiau»

Gimnazistų parodoje – J. Miltinio gyvenimo retrospektyva

Koks buvo režisierius Juozas Miltinis, jo būdas, pomėgiai ir, žinoma, jo teatras? Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniai visa tai perteikė savo dailės darbų parodoje „Dailės ir teatro sąsajos moksleivių kūryboje“, kuri atidaryta Juozo Miltinio palikimo studijų centre. plačiau»

BIBLIOTEKOJE – APIE MEDŽIŲ GYDOMĄSIAS SAVYBES

Lietingas ir šaltas ruduo – puikus metas pasidomėti sveikatos stiprinimo būdais. Juolab, kad spalis paskelbtas sveikatos stiprinimo mėnesiu Panevėžyje. Tuo tikslu Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) spalio 10 d. vyko susitikimas su plačiau»

Ronja Ilgakojinė, kuri gyvena...Smėlynės bibliotekoje

Negirdėta nematyta, bet vieną rytmetį Smėlynės bibliotekoje vyko neįtikėtini dalykai: joje šėlo, linksminosi ir nuotaikingai gimtadienį šventė Pepė Ilgakojinė, Karlsonas, Mažylis, Frekenbok, Emilis, teta Lina ir kiti persona plačiau»

Įveikė atranką į prestižinę akademiją

Iš Šveicarijos, Ženevos, pasiekė džiugi žinia – Panevėžio miesto dailės galerija tapo viso pasaulio Tarptautinės keramikos akademijos (IAC – International Academy of Ceramics) nare. plačiau»

Reformacijos 500 jubiliejų paminėjo solidžiu renginiu

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Pagrindinės XVI a. Reformacijos idėjos ir jų paplitimas Lietuvoje“, skirtas 500 metų Reformacijos jubiliejui. Susirinkusieji išklausė svarius pranešimus, diskutavo, buvo sugiedota Martyno Liuterio sukurta giesmė „Tvirčiausia apsaugos pilis“, vadinama Reformacijos himnu. plačiau»

Svečiuose – profesorius Algis Mickūnas

Spalio 13 d. (penktadienį) 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje – filosofo, žymaus išeivijos kultūros ir visuomenės veikėjo, Ohajo (JAV) universiteto filosofijos profesoriaus Algio Mickūno paskaita „Kas yra Lietuva?“. plačiau»

Skulptoriaus Juozo Lebednyko retrospektyvinė kūrybos paroda

Spalio 13 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma skulptoriaus Juozo Lebednyko retrospektyvinė paroda, kurioje atsispindi šio žymaus menininko kūrybiniai ieškojimai nuo pradinės linijos iki išbaigto tūrio. Autoriaus 70-mečio ir kūrybinio 45-mečio jubiliejams skirtą ekspoziciją sudaro kalstyti vario reljefai, bronzinės, akmens ir keraminės skulptūros. Neblėstančią energiją liudija nepaprastas produktyvumas, kuris gniaužia kvapą žvelgiant plačiau»

Nenurodė autorystės: tegul tai suranda lankytojai (nuotraukos)

„Stiklas turi nepaprastos magijos“, – Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje sakė kultūrologas Arūnas Gelūnas. plačiau»

Parodoje – Lietuvos šiuolaikinės keramikos proveržis (nuotraukos) (1)

Su Lietuvos nepriklausomybės laikotarpio profesionaliosios keramikos tendencijomis ir ryškiausiais jos kūrėjais supažindina Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone veikianti paroda „Lietuvių šiuolaikinės keramikos proveržis“. plačiau»

Samo gyvenime muzika ir dailė – dvi konkurentės

Legendinės Lietuvos roko grupės BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pristatydamas savo tapybos darbų paroda „Laikas atskleisti tikrąjį veidą", filosofiškai ir su humoru pažvelgė į nuolatinę dailės ir muzikos konkurenciją jo gyvenime, dalijosi prisiminimais apie gimtąjį Panevėžį, šmaikštavo apie savo būdo savybes, blogus įpročius, kurių pavyko atsikratyti. plačiau»

Panevėžiečiai valstybės šimtmečiui kuria originalius šamoto vazonus ir komponuoja gėles

Panevėžio miesto dailės galerijos projektas „Šimtmetis su gėle“ įsibėgėja ir įtraukia vis daugiau panevėžiečių.

Projekto paskaitų ciklas pradėtas retrospektyviu žvilgsniu į praeitį. Panevėžio kraštotyros muziejaus vyresnioji muziejininkė, Etninės kultūros globos tarybos vyriausioji specialistė Vitalija Vasiliauskaitė paskaitoje „ plačiau»

1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.