Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Seimo narys valstiečių atstovas liberalume regi nacistinį pradą

Kultūra ir švietimas

VASARVIDŽIO ŠVENTĖJE BIBLIOTEKOS „PONIŲ SALIONE“ RETRO SPINDESYS

Viena gražiausių vasaros dienų – Vasarvidis arba vasaros saulėgrįžos šventė nuo seno švenčiama kartu su Rasomis, o atėjus krikščionybei – su Joninėmis. Skaistakalnio parke vykusiame renginyje gerą nuotaiką miestiečiams dovanojo plačiau»

Mėgstamiausių kūrinių sąrašuose triumfuoja romanas

Joninių šventės išvakarėse smalsaujame, ką skaito Jonai, Janinos ir Jonės. Kokią literatūrą jie mėgsta, kokie žanrai patinka, kokių rašytojų knygų ieško? Tuo domėjosi Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, iniciatyvos „Skaitymo iššūkis“ dalyvė. plačiau»

Penktadienį – Vasarvidžio šventė Skaistakalnyje

2017 m. birželio 23 d. 18 val. Skaistakalnio parke prasidės Vasarvidžio šventė.

2017 m. birželio 23 d. 18 val. Skaistakalnio parke prasidės Vasarvidžio šventė. Vasarvidžio šventės neatsiejama dalimi tapo tradicinė mugė. Jau nuo 13 val. tautinio ir kulinarinio paveldo puoselėtojai, amatininkai ir prof plačiau»

Dailės galerijoje – Arvydo Martinaičio tapybos paroda

Birželio 21 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Arvydo Martinaičio tapybos paroda „Raudonkepuraitė–is ir co“. Dailininko ekspresyvioje kūryboje naudojama materija – spalva, potėpis ir linija. Iš jų randasi kūrinių personažai: raudonkepuraitės, kiškiai, kaukėti vyrai. „Pastarieji atsikartoja įvairiuose paveiksluose. Jie juda. Pereina iš vieno plačiau»

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. plačiau»

Susitikime su Žanina Kotvica – apie Stasio Eidrigevičiaus iliustruotas knygas

Birželio 22 d. (ketvirtadienį) 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys) vyks susitikimas su prancūzų vaikų literatūros ir iliustracijos specialiste Žanina Kotvica (Janine Kotwica, Prancūzija) „Stasys Eidrigevičius – Berniukas ir jo mylinti širdis“. Viešnia apžvelgs pasaulyje išleistas dailininko Stasio Eidrigevičiaus iliustruotas knygas. plačiau»

AUKŠTAITIJOS BIBLIOTEKININKŲ SĄSKRYDIS PANEVĖŽYJE

Birželio 10-11 dienomis gausus būrys Aukštaitijos regiono bibliotekininkų praleido miškų ir gamtos apsuptyje įsikūrusioje stovyklavietėje „Trimitas“ (Panevėžio rajonas, Bygailių kaime). Čia vyko IX-asis Aukštaitijos bibliotekininkų plačiau»

Meninių fotografijų maršrutas kvies aplankyti 20 Panevėžio įstaigų

Birželio 16 dieną 12 valandą Panevėžio autobusų stotyje (Savanorių a. 5) Panevėžio miesto dailės galerija ir Fotografijos galerija pristatys projektą „Laisvės ir tapatybės ženklai“. Pirmą kartą mieste veiks meninių fotografijų maršrutas, kuris kvies žiūrovus susipažinti ne tik su žinomų fotografų kūriniais, bet ir Panevėžio miestu, svarbiomis įstaigomis ir kultūros objektais. „Autobusų stotyje bus pristatyta pirmoji projekto „Laisvės ir tapatybės ženklai“ paroda, išsidėsčiusi 20-tyje Panevėžio miesto įstaigų, tapusių projekto partneriais. Kiekviena iš jų savaip atskleidžia miesto tapatybę ir svariai plačiau»

Raguvoje smagiai paminėta vaikų gynimo diena

Birželio 1-oji, vasaros pirmoji diena ir Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šios dvi dienos, tarsi sesės, kuri viena be kitos sunkiai beįsivaizduojamos. Juk tai atostogų pradžia, kurių taip laukia visi pasaulio, Lietuvos ir be abejonės mūsų plačiau»

20-oji tautodailininkės Irenos Šaduikytės paroda

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50) eksponuojama tautodailininkės Irenos Šaduikytės tapybos darbų paroda „ Neišgalvotos akimirkos“. Niekur anksčiau nesimokiusi tapybos paslapčių piešti Irena pradė plačiau»

Dailės galerija meno mugėje „ArtVilnius’17“ pristatys iš Panevėžio kilusį menininką Das Vegas

Panevėžio miesto dailės galerija birželio 8–11 dienomis dalyvaus didžiausioje Rytų Europos regione VIII tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘17“. Galerija pristatys Lietuvoje ir už jos ribų žinomą menininką Das Vegas. Jo kūrinių ekspoziciją ir performansą „Meno vertė: aukcionas“ bus galima išvysti stende Nr. 5.09. Kiek kainuoja meno kūrinys? Kokia jo vertė? Šį klausimą Das Vegas kelia Europos finansų sostinėje Ciuriche, Europos finansų aplenkiamoje Lietuvos šiaurėje, Galerijų savaitgalyje Kaune, atominę erą liudijančiame reaktoriuje Stokholme, o plačiau»

Sulaukė lankytojų

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos 1- 4 klasių mokinių vasaros poilsio dienos stovyklos dalyviai birželio 5 d. aplankė Naujamiesčio sen. esantį botaninį gamtos paveldo objektą - Bučių ąžuolą. Savo didumu medis vaikams sukėlė d plačiau»

Teatras bibliotekoje

Bibliotekoje „Žalioji pelėda“ įsikūrusio teatro būrelio „Teatras ir biblioteka“ (vadovė Birutė Beresnevičienė) jauniesiems aktoriams – šventė. Vaikai susitiko su ilgai repetuotos ir pačių suvaidintos pasakos „Nė mur mur“ autore, aktore Eleonora Matulaite. Teatro būrelis bibliotekos studijoje „Saviraiškos kodas“ veikia jau beveik metus. Per tą laiką vaikai ne tik susipažino su teatro meno pasauliu, bet ir patys stengėsi tapti jo dalimi. Visi žinome, kad balsas ir kūno kalba – svarbiaus plačiau»

TEATRAS "MENAS" VASARĄ PASITINKA PREMJERA! Birželio 2 d. ir 4 d. komedija M. McKeever "37 ATVIRUKAI", rež. Badri Tserediani

Komedija „37 atvirukai“ - apie labai mielą, bet šiek tiek ekscentrišką Satonų šeimą, kuri gerokai pasiklydusi laike. Paradoksalios situacijos, keisti pokalbiai ir visiškai neprognozuojami įvykiai – šioje šeimoje kasdienybė. O dar ki plačiau»

Naujausius kūrinius gerokai praretino

Tradicinės pavasarinės Panevėžio dailės dienos šiemet vyko netradiciškai, per parodų atidarymus liejosi ne vien liaupsės ir aukštinimai, kūrėjai išgirdo ir kritikos. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.