Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio rajono meras tvirtina, kad norinčių dujofikuoti savo asmeninį ūkį ar verslą Naujamiestyje nėra
Niekada nemanyk, kad išvengsi policijos ir nesulauksi antstolių
Marytė SKĖRYTĖ, "Panevėžio kraštas"

Kultūra ir švietimas

Virtualių pokalbių ciklas „Literatūrinis žadintuvas“

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka sumanė virtualių literatūrinių pokalbių ciklą „Literatūrinis žadintuvas“, kuris žadina skaitytoją, skatindamas jį atsigręžti, prisiminti ar iš naujo atrasti autorius, be kurių sunku įsivaizduoti lietuvių literatūros pasaulį. Pokalbių ciklą apie mūsų rašytinio lobyno grynuolius rasite bibliotekos „YouTube“ kanale. Pokalbiams pasirenkame vis kitą literatūrinę asmenybę, paminėdami svarbias sukaktis, kviesdami domėtis ir švęsti kartu. Supažindiname su jų pačių ar apie juos parašytomis knygomis, kurias galite rasti Bitės bibliotekoje. Artėjant šv. Velykoms, laidoje apie poetą Marcelijų Martinaitį galėsite sužinoti ir tai, kaip jis margino margučius. plačiau»

Anagamos krosnyje menininkų kūrinius nudažė ugnis ir pelenai

Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaryta keraminių skulptūrų simpoziumo „Anagama LT 2020“ paroda. Joje eksponuojami Lietuvos keramikų kūriniai, kurie buvo degami specialioje krosnyje – anagamoje, penkias paras be pertraukos ją kurstant. Vilniaus rajone, Dūkštų apylinkėse veikiantis Karmazinų anagamos keramikos centras praėjusiais metais jau antrą kartą subūrė Lietuvos menininkus į keraminių skulptūrų simpoziumą „Anagama LT“. Simpoziume dalyvavo skirtingų kartų plačiau»

Virtualus renginys „Bitė – mano sielos sesė“

Kovo 30 d. 11 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į virtualų pokalbį „Bitė – mano sielos sesė“, skirtą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 160-osioms gimimo metinėms, ir prof. Onos Voverienės knygos „Bajoraitė Gabrielė“ pristatymą. Dalyvaus Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriaus vadovė Bronė Slapšienė, medikė, knygų autorė, visuomenės veikėja Liudvika Knizikevičienė, bibliotekos kultūrinių renginių organizatorė ir vedėja Elvyra Pažemeckaitė. Renginį, o vėliau ir jo įrašą, galėsite stebėti bibliotekos „YouTube“ kanale. plačiau»

160-osioms Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimimo metinėms – „visaTA BITĖ“

Kas buvo Gabrielė Petkevičaitė-Bitė? Rašytoja. Švietėja. Pedagogė. Filantropė. Kultūros ir visuomenės veikėja. Feministė. Sesuo, buvusi kaip mama savo jaunesniesiems broliams ir seseriai. Sergančiųjų ir silpnųjų globėja. Bitininkė. Žolininkė. Moteris, nugalėjusi save ir peraugusi savo laiką. Jos vardas puošė itin kuklų trapų kūną, kuriame, rodos, slypėjo neparėpiama stebuklinga visata. plačiau»

Turtinga kalba - turtingas aš

Panevėžio Smėlynės biblioteka organizavo konkursą, kuriame dalyvavo daugiau nei 100 mokinių iš 7 Panevėžio mokyklų. Dalinamės straipsniu, nuotraukomis ir gražiomis konkurso "Turtinga kalba - turtingas aš", skirto Lietuvių kalbos dienoms paminėti, akimirkomis. Kaskart peržiūrint konkursinius darbus, įsitikindavome mūsų kalbos grožiu. Tačiau dar labiau nustebino vaikų kūrybiškumas ir išradingumas. Pristatydami savo mėgstamas knygas, jaunieji skaitytojai taip įsijautė į šių knygų herojus, kad nepabūgo žiemos šaltuko, nepatingėjo pasirūpinti įspūdingomis dekoracijomis ar paieškoti netikėtos vietos savo idėjos įgyvendinimui. Nugalėtojams prizus įsteigė Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka, buvo surengti ir nuotoliniai apdovanojimai. Turbūt žinote, kad iš septynių baltų kalbų laikui bėgant gyvos liko tik dvi – lietuvių ir latvių. Bet ar žinojote, kad lietuvių kalbos abėcėlės raidė „ė“ yra vienintelė tokia pasaulyje? Kad lietuvių kalboje yra terminų, kurie plačiau»

Galerijos atidarymui – dvi naujos parodos

Panevėžio miesto dailės galerija ir jos skyriai – Fotografijos galerija ir Keramikos paviljonas kovo 17 dieną jau laukia lankytojų. „Vizualiojo meno mylėtojams parengėme dvi naujas parodas. Keramikos paviljone atidaroma keramikos simpoziumo „Anagama LT 2020“ paroda, Fotografijos galerijoje – Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „Atminties rekonstrukcija“, – sak plačiau»

Etnokultūra – podukros vietoje (nuotraukos)

Praėjusiame Panevėžio tarybos posėdyje buvo atmestas opozicijos atstovo Ričardo Bakanausko siūlymas patvirtinti etnokultūros programą prioritetine savivaldybės programa. plačiau»

KTU profesorius ir burinės jachtos vadas Darius Viržonis: „Pašaukimas – kaip vandens srovė. Anksčiau ar vėliau atveda ten, kur geriausiai tinki“

Šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje paprasta įsisukti į komfortišką rutiną ir taip savotiškai izoliuotis nuo išorinio pasaulio keliamų iššūkių ar net savo poreikių. Tačiau KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) profesorius ir diplomuotas burinės jachtos vadas Darius Viržonis teigia, kad svarbu nuolat kelti sau iššūkius ir neužsibūti komforto zonoje.

Mikrotechnologijas tyrinėjantis ir mikroelektromechaninius prietaisus kasdienybėje kuriantis D. Viržonis laisvą laiką leidžia jūroje. Greta profesoriaus laipsnio, atviros jūros burinės jachtos vado diplomą turintis D. Viržonis teigia plačiau»

Žvilgsniai – į aktorius

Paskelbti nominantai, pretenduojantys pelnyti prestižinius šalies teatro apdovanojimus – „Auksinius scenos kryžius“. Tarp žinomų pavardžių yra ir panevėžiečių pavardės. plačiau»

Pirmajai miesto diplomuotai bibliotekininkei Bitės biblioteka tapo antraisiais namais

Kai Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pasakai vardą Staselė, tai senbuviai jos darbuotojai iškart supranta, kad kalbama apie bibliotekininkę, tautodailininkę, kraštotyrininkę Stasę Mikeliūnienę. Nors oficialiai ji jau nebedirba bibliotekoje, tačiau ši kultūros įstaiga visam gyvenimui tapo jos antraisiais namais. Todėl, kol nebuvo užklupusi pandemija, Staselę čia nuolat galėjai matyti tiek bediskutuojančią su buvusiomis kolegėmis apie rankraštyną, kuriam pati daug metų vadovavo, besidalijančią patirtimi, tiek dalyvaujančią bene visuose renginiuose. Kai pamatai per didžiausią darganą į biblioteką skubančią Staselę, kai išvysti jos gerą veidą ir mielą šypseną, supranti, kiek stiprybės turi ši trapi moteris, kuri ką tik atšventė gražų 90-mečio jubiliejų. plačiau»

Mes mylime Lietuvą

Lietuva – tai mano gimtinė ir tėvynė. Šioje Žemėje aš gimiau ir užaugau. Lietuva man svarbi valstybė, nes aš išmokau kalbėti, skaityti, rašyti lietuvių kalba. Gimtinė – mano svajonių namai, kuriuose aš galėčiau gyventi visą savo gyvenimą. Tėvynė – tai ne tik skambus žodis. Tai žodis, kuris skleidžia meilę, šilumą. Jos istorija yra garbinga. plačiau»

Virtualus pokalbis „Maža tauta su dideliu žodynu“, skirtas Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms

Vasario 17 d. 11 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia žiūrėti virtualų pokalbį „Maža tauta su dideliu žodynu“, skirtą Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. Kalbėsis komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ vadovė Lionė Lapinskienė ir bibliotekos renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė. Renginys vyks Lietuvių kalbos dienų metu. Jo transliaciją, o vėliau ir įrašą, galėsite matyti bibliotekos „YouTube“ kanale. plačiau»

Iššūkiais grįsto mokymosi metu KTU PTVF studentai parengė nemokamus anglų kalbos kursus senjorams

Kartų atskirties dėl atstumo ir kalbos barjero problema nėra nauja – išvykus gyventi į užsienį, šeimos dažnai susilaukia vaikų kitoje šalyje, o dėl to labiausiai dėl to kenčia senjorai. Siekiant senjorams padėti bendrauti su anūkais, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) studentai parengė nemokamus nuotolinius pusės metų anglų kalbos mokymus. Nustatyta, kad daugiau nei milijardas žmonių vartoja anglų kalbą kasdieniniame gyvenime. Vis dėlto Lietuvoje 80 proc. gyventojų kalbančių šia kalba yra jaunimas. Studentai senjorams pasiūlys šešis mėnesius tobulinti savo anglų kalbos g plačiau»

Bendravimas – didžiausia pagalba sau

„Nesvarbu, kaip atrodai, net jei plaukai neplauti, ateik kad ir apsirengusi treningus atsigerti kavos“, – dar prieš kelerius metus panevėžietes mamas ragino Ieva Grigaitė. Jauna moteris, grįžusi iš svetur ir pasigedusi mieste kolektyviškumo, buvo nustebinta – į popietę kavinėje susirinko net 80 mamų, vedinų ir vežinų mažyliais. plačiau»

Europos solidarumo korpusas kviečia jaunimą

Europos solidarumo korpusas yra Europos Sąjungos rėmimo programa, kuria siekiama suteikti jauniems žmonėms galimybių tobulėti padedant kitiems. Tai galimybė 18–30 m. jaunuoliams įgyti patirties, ugdyti įgūdžius bei gebėjimus. Ši veikla gali būti vykdoma įvairiausiose srityse: švietimo ir mokymo, pilietybės ir demokratinio dalyvavimo, aplinkos ir gamtos apsaugos, migracijos, kultūros ir daugelyje kitų sričių. Europos solidarumo korpuso remiamoje veikloje norintys dalyvauti jaunuoliai turi užsiregistruoti Europos solidarumo korpuso portale. Šiame portale jaunuoliai ir dalyvaujančios organizacijos randa vieni kitus. Prisiregistravę jaunuoliai turės savo asmeninę paskyrą portale, galės sekti skelbiamus pasiūlymus. Europos solidarumo korpuso programą Lietuvoje administruoja ir koordinuoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra. Panevėžyje viena Europos solidarumo korpuso programoje aktyviai dalyvaujančių organizacijų yra Jaunuolių dienos centras, priimantis savanorius. Jaunuolių dienos centro savanoriai iš ES šalių virtualiai susitiks vasario 5 d. su Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniais diskusijai apie Europos solidarumo korpusą ir jaunimo galimybes Europos Sąjungoje. Jaunuolių dienos centro dalyvavimą Europos solidarumo korpuso veikloje pristatys koordinatorė Eglė Gudžinskienė. Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centras Europos solidarumo korpusas yra Europos Sąjungos rėmimo programa, kuria siekiama suteikti jauniems žmonėms galimybių tobulėti padedant kitiems. 2021–2027 m. Europos solidarumo korpuso programai bendrai numatytas 1,009 mlrd. eurų biudžetas. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.