Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono meras filosofavo klausiamas, kodėl Petro Vileišio gimnazijos stadiono remontas prarijo jau dvigubai daugiau lėšų, nei buvo numatyta

Kultūra ir švietimas

VAIKAI PASIPUOŠĖ CHNA TATUIRUOTĖMIS

Lietingą birželio vidurio popietę, dėl lietaus ir prastoko oro „Žiburėlio“ bibliotekos stovyklautojai nė kiek nenuliūdo, kad tądien teko būti patalpose. Priešingai, jų laukė siurprizas: į svečius atvyko viešnia, kurianti chna pie plačiau»

BIBLIOTEKA – AUKŠTAITIJOS BIBLIOTEKININKŲ KULTŪROS IR SPORTO SĄSKRYDYJE

Birželio 15-16 d. Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo Biržų rajone vykusiame tradiciniame XI-ąjame Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydyje, subūrusiame 7-ias komandas iš P plačiau»

Trims keramikos simpoziumo dešimtmečiams skirta paroda

Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaryta paroda „Keramiada. Trys Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo dešimtmečiai“.

2019-ieji – jubiliejiniai Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų metai. Lygiai prieš tris dešimtmečius, 1989 metais, jaunų tuometinio Vilniaus dailės instituto (dabar – Vilniaus dailės akademija) studentų plačiau»

BAISIAI SMAGUS SUSITIKIMAS

Nors vasara pamažu įsibėgėja, Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvairūs renginiai, skirti vaikams veja vienas kitą. Birželio 13 d. Šiaurinėje bibliotekoje atostogų popietes leidžiantys mažieji stovyklautojai su d plačiau»

Fortepijono virtuozas Rokas Valuntonis surengs rečitalį Panevėžyje

Birželio 18 d. 18 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka (Respublikos g. 14) kviečia į išskirtinį renginį – prestižinės Londono agentūros „City Music Foundation“ atlikėjo, fortepijono virtuozo Roko Valuntonio koncertą, kuris Anglijoje sulaukė milžiniškos sėkmės. Intensyviai Europoje koncertuojantis pianistas nepamiršta savo gimtojo miesto ir čia surengs rečitalį. plačiau»

BIBLIOTEKOJE – TREMTIES KASDIENYBĖS LIUDIJIMAS

Apie tremtinius rašyta išties nemažai, pastatyta kino filmų... Dar vienas autentiškas liudijimas birželio 10 dieną, artėjant Gedulo ir Vilties dienai, skambėjo Viešojoje bibliotekoje. Čia 87 m. panevėžietė lietuvių kalbos ir literatūr plačiau»

Bus įteikta Petro Būtėno premija

Birželio 13 d. (ketvirtadienį) 15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks kalbininko, pedagogo Petro Būtėno (1896-1980) ir jo mokinės Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės (1920-2011) atminimą įamžinančios premijos įteikimo šventė. plačiau»

Konkurso Spelling Bee finalas sostinėje.

Gegegužės 31, Vilniuje vyko Spelling Bee konkurso finalas. Tai yra anglų kalbos taisyklingo žodžių tarimo konkursas. Pirmasis etapas vyksta mūsų šalies regionuose įvairiose mokyklose, o finalas – šalies sostinėje, Vilniuje. Moksleiviai varžosi dėl galimybės tapti geriausiems anglų kalbos žodžių žinovams. Paskutinę pavasario dieną, gegužės 31, Vilniuje vyko Spelling Bee konkurso finalas. Tai yra anglų kalbos taisyklingo žodžių tarimo konkursas, kurio tikslas yra kilnus – apjungti skirtingų kultūrų ir tautybių jaunus žmonės iš visos Li plačiau»

Ugdymo karjerai diena

Birželio 3 d. Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje buvo organizuota ugdymo karjerai diena „Šok į tėvų klumpes“, kurios tikslas – padėti mokiniams pagilinti įvairias karjeros kompetencijas, įgyti naujų žinių apie profesinį gyvenimą. 1–8 klasių mokiniai aplankė 26 mokymo, kultūros, tarnybų įstaigas bei įmones. Birželio 3 d. Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje organizuota ugdymo karjerai diena „Šok į tėvų klumpes“, kurios tikslas – padėti mokiniams pagilinti įvairias karjeros kompetencijas, įgyti naujų žinių apie profesinį gyvenimą. plačiau»

Bibliotekoje - Algimanto Lūžos fotografija

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50) birželio 13 d. 17 val. vyks krekenaviečio Algimanto Lūžos fotografijų parodos „Isos slėnio gamtos vaizdai“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi. Buvusį Lietuvos plačiau»

LITERATŪROS IR KINO KETVIRTADIENIAI

Tradiciškai kiekvieną vasarą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į LITERATŪROS IR KINO KETVIRTADIENIUS. Tai tęstinio projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje X“ renginių ciklas. Projektas siekia populiarinti įvairių meno sričių Valstybinės (nacionalinės ir vyriausybės) kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, skatinti gyventojų nacionalinės literatūros skaitymą ir domėjimąsi vertingomis lietuvių autorių knygomis. plačiau»

Vasaros knygų fiesta 2019 – įdomi ir spalvinga

Legendinės aktorės, kino ir teatro žvaigždės Vaiva Mainelytė ir Gražina Baikštytė, mokslininkas, vietovardžių žinovas dr. Kazimieras Garšva, vaikų ir jaunimo rašytojas Vytautas Račickas, knygų autorė Raima Zander – susitikti su jais galėsite Vasaros knygų fiestoje 2019, kuri vyks birželio 7 d. (penktadienį) 12–18 val. Laisvės aikštėje. plačiau»

Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės parodoje – aštuonių šalių menininkų kūriniai

Birželio 5 d. 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės „Žmogus ir miestas 2019“ paroda. Joje eksponuojamos 68 fotografijos, kurias pateikė 17 autorių iš 8 pasaulio šalių. Šių metų Panevėžio tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas 2019“ – jau šeštoji. Suprantama, kad per šį laikotarpį susiformavo savos tradicijos, o kartu ir svarbiausia nuostata – propaguoti profesionaliąją meninę fo plačiau»

Fotografijų paroda „Kintanti vienatvė“

Birželio 7 d. 16.30 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje II a. ekspozicijų erdvėse atidaroma fotografo Dan Hermouet (Jungtinė Karalystė/ Prancūzija) fotografijų paroda „Kintanti vienatvė“. Atidarymo metu kviečiama susipažinti su autoriumi, sužinoti apie jo kūrybą, pabendrauti. Paroda veiks iki birželio 29 d. plačiau»

Dailės studijos IN tapybos darbų paroda

Birželio 5 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14) I aukšto erdvėse ir Atrijaus terasoje atidaroma suaugusiujų dailės studijos IN tapybos darbų paroda. Veiks iki birželio 27 d. Tai jau trečioji suaugusiujų dailės studijos IN paroda bibliotekos erdvėse. Kiekviena jų žavi savo įvairove, savitumu, kūrybiniais ieškojimais. Studijos vadovė dailininkė Irina Nosova džiaugiasi dalyvių pasiekimais, stebisi jų entuziazmu ir noru tobulėti. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.