Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų meras purtėsi nuo klausimų apie apleistą ir tragediją pritraukusį buvusios gelžbetoninių konstrukcijų gamyklos pastatą

Kultūra ir švietimas

„O kurgi tas briedzis devyniaragis?“

Gruodžio 13 d. (ketvirtadienį) 17.15 val. Į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys) konferencijų salę kvies dzūkiški posmai ir dainos. „O kurgi tas briedzis devyniaragis?“– advento vakaronės metu aiškinsis visas būrys šventiškai nusiteikusių Dzūkijos menininkų. plačiau»

Dar viena kultūros žmonių dovana miestui – jau 10-asis atgimusios „Senvagės“ numeris

Gruodžio 14 d. (penktadienį) 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14) konferencijų salėje pasitikime 10-ąjį atgimusios „Senvagės“ numerį. Renginio metu vyks „Senvagės“ Metų apdovanojimai. Vakare dalyvaus teatro ir kino aktorius Algirdas Paulavičius, romansų atlikėja Ina Krutova. Vakaro vedėja – rašytoja, „Senvagės“ žurnalo redaktorė Liuda Jonušienė. plačiau»

SUSIPAŽINKITE SU KROATIJOS KULTŪROS PERLAIS

Gruodžio 5 d. (trečiadienį) 16.30 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14) Atrijaus terasoje atidaroma Kroatijos Respublikos ambasados paroda „Kroatijos nematerialus paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“. Parodos atidaryme dalyvaus Kroatijos Respublikos ambasadorius Krešimir Kedmenec ir jo asistentė Jurga Jozič. Jie plačiau papasakos apie šios šalies papročius ir mielai atsakys į Jūsų klausimus. plačiau»

Ryškiausiam aktoriui – stiklainis agurkų

Žibartoniuose organizuojami komedijų teatrų festivaliai įsibėgėja – vyksta jau trečią kartą. Festivalyje šįmet pasirodė tik trys mėgėjų teatrų kolektyvai, bet juoko buvo į valias. plačiau»

VISUS KVIEČIA TARPTAUTINIS XIV LITERATŪROS FESTIVALIS „PANEVĖŽIO LITERATŪRINĖ ŽIEMA 2018“

Gruodžio 7–8 d., penktadienį–šeštadienį, 9–19 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14, Panevėžys) vyks tarptautinio literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ renginiai. Gruodis – ypatingas mėnuo, kvepiantis Kalėdomis ir „Panevėžio literatūrinės žiemos“ sniegu. Net 70 poetų iš Estijos, Islandijos, Latvijos ir Lietuvos dalinsis savo kūryba tarptautiniame literatūros festivalyje! Jauni talentai ir patyrę žodžio meistrai, poezija ir muzika, diskusijos ir malonūs susitikimai – išsiilgusiems šios šventės, vyksiančios jau XIV kartą ir dabar rengiamos kas dveji metai plačiau»

APIE KINTANČIĄ MEDIJŲ APLINKĄ, JOS PRIVALUMUS IR KYLANČIAS GRĖSMES

Lapkričio 27 d. (antradienį) 10 val. kviečiame į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyksiančią viešą paskaitą „Paveldo komunikacija informaciniuose karuose Lietuvoje" Kiekvienam iš mūsų svarbu mokėti tiek analizuoti medijų turinį ir įvertinti perduodamus pranešimus, tiek gebėti valdyti tradicines bei skaitmenines technologijas, suvokti savo kaip medijų vartotojo teises ir atsakomybes. plačiau»

Italai skleis savo magišką energiją

„Arts Libera International“ kvietimu į Lietuvą atvyksta garsi Italijos grupė „Domo Emigrantes“. Neabejotinai tai bus vienas iš ryškiausių ir įsimintiniausių įvykių šalies kultūros padangėje. plačiau»

Muzikiniai „Laiškai iš praeities“

Lapkričio 26 d. (pirmadienį) 17. 15 val. LNOBT solistas, tenoras Rafailas Karpis ir pianistas Darius Mažintas kviečia į muzikinę kelionę po Jidiš kultūros paveldą Lietuvoje. „Laiškai iš praeities“ – tai koncertų ciklas, atgaivinantis žydų kultūrinę atmintį. Dainose pasakojami to meto žmonių išgyvenimai, socialinės problemos, liudijama, kad stipri kultūra gali gyvuoti net neturint savos žemės. plačiau»

Pokalbis apie rašytojus ir žmones

Lapkričio 24 d. (šeštadienį) 13 val. Bibliotekos konferencijų salėje susitikime su rašytoja Giedra Radvilavičiūte. Renginyje autorė, Nacionalinės Kultūros ir Meno bei Europos Sąjungos Literatūrinės premijų laureatė, pristatys šiais metais išleistą, trečiąją savo knygą „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones.“ O jeigu Jums kyla klausimas, ar rašytojai nėra žmonės, renginio metu turėsite progą to pasiteirauti pačios G. Radvilavičiūtės. plačiau»

Pasinerkite į stebuklingą Hario Poterio pasaulį

Lapkričio 23 d. 20 val. Bibliotekoje siaus magiškoji HARIO POTERIO NAKTIS! Visai kaip J. K. Rowling knygose, bibliotekoje rasis keturi jaunųjų Hogvardso auklėtinių koledžai – „Grifų gūžta“, „Klastūnynas“, „Varno nagas“, „Švilpynė“. Į kiekvieną koledžą nukreips Paskirstymo Kepurė. Koledžų komandos rungtyniaus įvairiose užduotyse ir tikrins jaunųjų burtininkų sugebėjimus. plačiau»

TARP „EPALE“ METŲ ANDRAGOGŲ – IR PANEVĖŽIETĖS

Lapkričio 16 d. Birštone organizuota jau 19-tą kartą vyksiančios nacionalinės Suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymo konferencija „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo plačiau»

Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Po repeticijų“

Lapkričio 21 d. (trečiadienį) 17 val. Juozo Miltinio palikimo studijų centre bus atidaroma Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Po repeticijų“, kuriose autorius įamžino Panevėžio dramos teatro (dabar Juozo Miltinio dramos teatras) aktorius ir patį Maestro J. Miltinį. plačiau»

Panevėžio miesto bibliotekoje svečiavosi poetė Dalia Teišerskytė

Kad esame pasiilgę šilto eiliuoto žodžio, įrodė gausiai susirinkę lankytojai į Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusį poetės Dalios Teišerskytės poezijos vakarą. Atvykusi poetė stebėjosi ir kartu džiaugėsi to plačiau»

Kas įkris į orkestro duobę, nevaidins (1)

Garsiojo miuziklo „Muzikos garsai“ premjera Panevėžyje šeštadienį turėtų nustebinti žiūrovus dainuojančiais vaikais. Talentingieji mokiniai kartu su profesionaliais atlikėjais kūrė spektaklį viską aplink pamiršę, net namo po repeticijų nebenorėdavo eiti. Juos žavėjo viskas, o viena žinoma dainininkė, nors scenoje ir turėjo būti pikta, realybėje buvo nuostabi. plačiau»

13-asis poezijos ir dainų rudenėlis Laibgaliuose

Rodos visai neseniai nuskambėjo praeitų metų popietės akordai ir dideliais šuoliais atkeliavo šiandieninė poezijos ir dainų popietė „Eilės Lietuvai“, skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Šiemet pasiklausyti eilių ir skambių dain plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.