Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškyje aludę turintis rokiškėnas už sovietinės simbolikos demonstravimą gavo baudą

Kultūra ir švietimas

Kraštiečiai rinkosi į Raguvą

Įpusėjus rugpjūčiui į Raguvą tradiciškai kviečiami kraštiečiai, kad Žolinių atlaidus ir šventę ,,Kaip gera man grįžti tėviškėn“ paminėti gimtajame krašte. Įpusėjus rugpjūčiui į Raguvą tradiciškai kviečiami kraštiečiai, kad Žolinių atlaidus ir šventę ,,Kaip gera man grįžti tėviškėn“ paminėti gimtajame krašte. Tradicinis renginys šiais metais buvo paženklintas iš ąžuolo lap plačiau»

Biržuose – tarptautinis literatūros forumas "Šiaurės vasara"

Rugpjūčio 18–20 dienomis Biržų krašto muziejuje „Sėla“ vyks tradicinis tarptautinis literatūros forumas „Šiaurės vasara“. Šiųmetinio forumo tema: „Rašytojas svetur, tekstai – su mumis“. Pasaulyje vykstantys (geo)politiniai pokyčiai, gyvenamosios vietos keitimas, net jei jis ir labai laikinas, koreguoja žmogaus ir šalies, kurioje yra jo šaknys, tapatybės supratimą. Dar visai neseniai aktualu buvo svarstyti, kiek Lietuvoje yra p plačiau»

Virginijos Jurevičienės karpiniai puošia rajono viešąją biblioteką

Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50) eksponuojama kupiškietės tautodailininkės Virginijos Jurevičienės karpinių paroda. Nuo pat vaikystės linkusi į meninę kūrybą, karpyti Virginija pradėjo baigusi mokslus ir prad plačiau»

NUOTAIKINGA VASARA BIBLIOTEKOSE

Penkios Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklo bibliotekos: vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“, Šiaurinė, Smėlynė, „Židinys“ ir „Žiburėlis“ – kaip ir kasmet sukvietė mažuosius panevėžiečiu plačiau»

„Skaitymo iššūkis“ įpusėjo – knygos skaitomos toliau

Birželio 15 d. apskričių viešųjų bibliotekų iniciatyva Lietuvos gyventojai buvo pakviesti priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį su knyga. „Skaitymo iššūkis“ – tai nuotaikingas žaidimas, kurio tikslas – per vasarą įveikti 10 skaitymo užduočių. Žaidime dalyvauti gali visi: ką tik išmokę skaityti ir solidžią skaitymo patirtį turintys skaitytojai, gyvenantys didžiuosiuose miestuose, rajonuose, miesteliuose ir kaimuose. plačiau»

J.Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją

Rugpjūčio 1 d. 17 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje – knygos ir dokumentinės parodos „Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją. Karininkas, diplomatas, kultūros veikėjas“ pristatymas. plačiau»

Tarptautinės fotografijos bienalės kūrybiniai vaisiai – dviejose parodose

Panevėžyje vykstanti Tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas 2017“ eina į pabaigą. Rytoj, liepos 21 dieną, 16 val., Dailės galerijoje vyks bienalės metu sukurtų fotografijų parodos pristatymas ir oficialus bienalės uždarymas Savaitę laiko bienalės dalyviai – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos fotografai buvo pasinėrę į kūrybines paieškas, siekdami ne tik atskleisti Panevėžio savitumą, bet ir filosofiškai reflektuoti miesto ir žmogaus santykį. Greta fotogra plačiau»

Panevėžio dailės galerijoje – nauja Artūro Stančiko tapybos paroda

Panevėžio miesto dailės galerijoje veikia panevėžiečio dailininko Artūro Stančiko tapybos paroda „Vieta“. Parodos „Vieta“ pagrindinis tikslas – pasitelkus dokumentines ir abstrakčias išraiškos formas: spalvą, potėpį, vaizdinį, atskleisti savo santykį su miestu. Sudominti, įtraukti ir paskatinti susimąstyti ne tik apie matomą atvaizdą, b plačiau»

Vitražo kūrėjui A.Dovydėnui – „Ąžuolėli šimtašaki...“

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ketvirtadienį 16 val. kviečia į išskirtinį susitikimą, skiriamą šviesaus atminimo dailininkui vitražistui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Algirdui DOVYDĖNUI. Ilgamečiam Vilniaus dailės akademijos dėstytojui, profesoriui, talentingam menininkui, dovanojusiam stiklo magijos ir Panevėžiui. plačiau»

Nuo vietinių moterų negalėjo nuleisti akių (nuotraukos)

Panevėžyje savaitę gyvenusių ir kūrusių įvairių šalių menininkų drobėse nugulė mūsų miesto savitumai ir ypatingi ženklai, kuriuos svečiai pajuto kūrybinės stovyklos metu. Vieniems tai buvo dailios moterys, kitiems gausūs lietūs, tretiems naujų statinių invazija į senamiestį ir praeities naikinimas. plačiau»

Tarptautinės fotografijos bienalės dalyviai ieškos išskirtinių Panevėžio miesto ženklų

Liepos 14–21 dienomis Panevėžyje vyks Tarptautinė fotografijos bienalė „Žmogus ir miestas 2017“. Kas dveji metai Panevėžio miesto dailės galerijos rengiamame fotografijos forume dalyvaus profesionalūs fotografai iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos. „Laikantis besiformuojančios tradicijos ir siekiant ilgalaikio atpažįstamumo, šių metų tarptautinė fotografijos bienalė organizuojama tuo pačiu pavadinimu – „Žmogus ir miestas“. Bienalės kūrybinėse dirbtuvėse fotografai fotograf plačiau»

PANEVĖŽIO BIBLIOTEKOS TAMPA DRAUGIŠKOS GYVŪNAMS

Panevėžyje ne tik miesto gyventojams, bet ir jų augintiniams nuo šiol atviros 24 įstaigos tarp kurių ir Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka, turinti 8-is padalinius visame mieste. Džiaugiamės oficialiai tapę pirmąja bibl plačiau»

Grožį kūrė dailininko fantazija (1)

Kupiškio etnografijos muziejuje atidaryta paroda „Lietuvybė Kazio Šimonio ir kitų XX a. pirmųjų dešimtmečių menininkų kūryboje“. plačiau»

Valstybės diena

Valstybės diena privalo būti kasmet minima , kad nepamirštume, jog valstybę turime. Kad kažkada ant mūsų karaliaus Mindaugo galvos buvo uždėta karūna. Kad valstybė į mus slinko per istorines miglas. Ir kartais mes ją miglose pamesdavome. plačiau»

Bibliotekoje - Eglės Lipskienės tapyba

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50) eksponuojama bibliotekos skaitytojos Eglės Lipskienės tapybos darbų paroda „ Juodos katės pėdsakais“. Vos prieš porą metrų teptuką į rankas paėmusi ir įžengus plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.