Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžietis prisipažįsta, kad atsikratyti demonų – priklausomybių ir ligų – oi, kaip nelengva
Kaip jaunoji džipo vairuotoja už teisybę kovojo
Anelė ŽVIRBLIENĖ, "Panevėžio kraštas"

Komentarai

Ką reiškia „neturi motinystės įgūdžių“?

Pranešimuose apie Kupiškyje paliktą vaiką nurodoma, kad jaunoji palaidūnė savo atžalą paliko dviem paroms. Tai yra neteisybė. Niekas dabar nežino, kokiam laikui ji buvo jį palikusi – kelioms dienoms, savaitei, mėnesiui. Viskas priklausė nuo to, kada ši patelė, paromis lėbaudama su naujai sutiktu patinu, atsigodos ir prisimins, kad kažką gyva iš sterblės šitam pasaulyje yra pametusi. plačiau»

Kupiškio byla – amžiaus byla

Tragedija Kupiškio daugiabutyje – pats geriausias įrodymas, kad mūsų šalies valdžiai periferija – antrarūšis reikalas. plačiau»

Stasys atsuka Panevėžiui nugarą. Ką vadinsime jo vardu? (8)

Pernai rudenį Stasiui Eidrigevičiui parašiau atvirą laišką. Jame, be kita ko, buvo ir tokia pastraipa: „Jeigu jau visi sutaria dėl SEMC-o būtinybės ir naudos regionui ir Lietuvai, galbūt jis galėtų rastis kitoje vietoje? Savo „Panevėžio miniatiūrose“ rašėte: „Išvažiuojant iš varganos Panevėžio autobusų stoties dažniausiai mane išlydi dvi seserys, bibliotekos direktorė Rima Maselytė ir Tomas Grėbliūnas. Kelyje į Kauno pusę, dešinėje, vis žvilgteriu į tą vietą, kur buvo mano tėvų sodyba (Panevėžio rajono Lepšių kaimas – Red.). Jos nebėra. Toje vietoje dabar kitų žmonių baisūs pastatėliai. Ne kartą pagalvoju: čia turėtų būti Stasio Menų Centras.“ Deja, ši jūsų mintis „netilpo“ į Panevėžio miesto savivaldybės dar 2017 m. išleistą mano redaguotą suvenyrinę knygą „Panevėžys. Jausmai“. Bet galbūt pats prie jos grįžtumėt?“ plačiau»

Ir vėl dvokia pinigais tik lojaliems (1)

Nori nenori tenka prisiminti kalėdinius Panevėžio mero Ryčio Račkausko padėkos balius. Už valdiškus pinigus prabangiausiame restorane rengiamų pobūvių svečių – daugiausia politikų, verslininkų ir savivaldybės darbuotojų pavardės kaskart lieka įslaptintos, tarsi kokių žvalgybos agentų. plačiau»

Mero kalba – tarsi iš sovietmečio suvažiavimo (9)

Po dviejų mėnesių teismo paskirtos prievartinės „saviizoliacijos“ teisiamas už korupciją Panevėžio meras Rytis Račkauskas grįžo į savo kabinetą. Aukštesnės instancijos teismas leido jam grįžti anksčiau laiko, o vieną iš priežasčių nurodė pasaulį užgriuvusią koronaviruso pandemiją. Kad panevėžiečiai nesijaustų vieniši, valdžia turėtų būti savo vietoje – palaikyti, organizuoti, strateguoti. plačiau»

Apie baisųjį virusą – nuo krokodilo ir varlės

Na, kaipgi neseksi informacijos apie tą Uhano koronavirusą, kai kone 50 metų teko dirbti darbe, su tuo itin susijusiame. plačiau»

Už milijoną kelkime taures! (1)

Kai fantazija nebesufleruoja, kokią įdomesnę kalėdinę dovaną išrinkti, pardavėja kaip tik ištiesia loterijos bilietų vėduoklę. plačiau»

Griūva namas, griūva ir pasitikėjimas valdžia

Straipsnyje apie pasmerktą nugriauti pastatą yra vieta, kur kalbama apie raktą. Susirinkusi valdžios komisija privalo apžiūrėti statinį ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Reikia įeiti, o rakto nėra. Klausia kaimynų, gal raktą turi, o šie atrėžia, kad jie gi šeimininkai, patys turi turėti. plačiau»

Kodėl Sezamas neatsivėrė (10)

Praėjo bemaž dvi savaitės nuo jungtinės Panevėžio valdžios ir verslininkų vizito į Kazachstaną, o apie tai grįžusieji – nė kriukt. Savivaldybės puslapiuose, Pramonės, verslo ir amatų rūmų puslapyje – tuščia. plačiau»

Vasaros liūdesiai žengia į rudenį

Baigiasi neįtikėtina nelietuviškai saulėta ir karšta vasara. Ideali leisti laisvą laiką ir atostogas gimtoje šalyje prie didesnių ar mažesnių vandenų, miškuose, kurortuose, sodybose, ūksmingų parkų ir fontanų pilnuose miestuose, jau seniai jaukiai susitvarkiusiuose žaliuose Lietuvos miesteliuose. Tik ne Panevėžyje. plačiau»

Smegenų nuodijimas: „numatoma“, „ketinama“

Jei kas vėl pasakytų, kad Panevėžio valdžia griaus Aleksandro paminklą, tikrai patikėčiau. Kai pirmą kartą apie tai prieš pusmetį išgirdau, nusijuokiau, kad nesąmonė. Na, negali gi račkauskininkai tiek nuprotėti! plačiau»

Kas užklijavo gerklę merui? (8)

Prieš 5 metus, kai architektas R.Račkauskas dar tik ruošėsi pirmajam lemiamam mūšiui už mero postą, prie manęs priėjo buvęs ilgametis savivaldybės valdininkas ir patarė nebalsuoti už jį. Taip ir pasakė: miestas turės bėdų dėl šio autoritariško, ambicingo vyro. O mums taip norėjosi inteligento, architekto! Štai dabar ir turime! plačiau»

Referendumai verčia mąstyti ir apie taupymą

Visai nebetoli ta gegužės 12-oji. Neturiu abejonių, kad balsuoti eisiu. Balsavimas rinkimuose ir referendumuose nėra šiaip piliečio teisė, o tikra normali prievolė, kurią privalu vykdyti. plačiau»

Balsavome lyg Pragaro rinkimų apygardoje (18)

Mažojoje Čikagoje rinkėjai liko ištikimi „bachūrų“ kultūrai. Žodis „bachūras“ nuteistųjų kalinimo vietoje gali reikšti teisingą savo kompanijai, o ne kolonijos vadovybei, ištikimą ir patikimą jauną vyrą. Pabrėžiu – kalėjime. plačiau»

Apie paskutinį mero šansą (27)

Rinkimai baigėsi. Žiūrim, ką turim. Greičiausiai gausime tą patį merą. Architektą, kuris prieš 2015 metų rinkimus deklaravo gavęs mažiau pajamų nei valytoja, nes nepasižymėjo išskirtiniais gabumais ir užsakymų gausa. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.