Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų rajono tarybos narė papasakojo apie „ekskursiją“ į nykstantį pašto pastatą

Aukštaitijos diena

Keistai uolius valdininkus stipriai pakedens

Pagaliau pradėjus nagrinėti skandalingąją „Panevėžio melioracijos“ bylą, teisme niekas neišvydo įtarimų atsikračiusio Povilo Žagunio. Tačiau prokuroras aiškiai pasakė, kad tie, kurie dabar atsidūrė teisiamųjų suole, labai stengėsi įtikti būtent jam – rajono vadovui ir šios didžiulės bendrovės akcininkui viename asmenyje. plačiau»

Ankstesnė byla irgi atrodė absurdiškai

Prieš 13 metų „Panevėžio melioraciją“ irgi buvo sukrėtęs didelis skandalas, buvo minimos garsios pavardės. Tada prokurorai iškėlė bylą dėl klastotėmis prakišto šios bendrovės projekto, parūpinusio „Panevėžio melioracijai“ milijoninę europinę paramą. Nors iš pradžių ministro Z.Balčyčio sūnus buvo visiškai išteisintas, tačiau Aukščiausiasis Teismas jį ir jo bendrininkus vis dėlto nuteisė, skyrė baudas. Tuomet byloje irgi nebuvo įrodymų, kad klastotojams buvo pažadėtas koks nors materialus atlygis, nors tokias prielaidas, pasak prokurorų, buvo galima daryti. Šiandieninėje istorijoje minimam Nerijui Žaguniui tada, teisėtvarkininkų teigimu, „Panevėžio melioracijos“ vadovybė iškėlė ultimatumą – arba europinis projektas bus patvirtintas, arba N.Žagunis negaus 60 tūkst. litų sėkmės mokesčio. Spausdiname sutrumpintą „Panevėžio ryte“ publikuotą straipsnį apie ankstesnę skandalingąją bylą. plačiau»

Pavojingame objekte – šiltutėliai

Šalia Subačiaus esantis naftos terminalas priskiriamas prie pavojingų objektų: čia saugomi šalies degalai. Tačiau naktį prieš išauštant Valstybės atkūrimo dienai čia įsėlinę priešai galėjo atlikti bet kokią diversiją – visi darbuotojai, išskyrus vieną, buvo girti. plačiau»

Dar tris dienas – be valdžios

Pirmadienį Panevėžio apygardos teismas neskundžiama nutartimi atmetė Panevėžio mero Ryčio Račkausko skundą dėl nušalinimo nuo pareigų mėnesiui. plačiau»

Našlaitis – tikrai nušautos stumbrės jauniklis

Genetiniai tyrimai patvirtino, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausančio medžiotojo Panevėžio rajone pražudyta stumbrė turėjo palikuonį. Kaip ir buvo spėta, jos atsivestas jauniklis buvo Pašilių stumbryne priglaustas, bet be motinos taip ir neišgyvenęs dviejų mėnesių stumbriukas. plačiau»

Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai 2020

Lietuvoje vėl vyks jau tradiciniais tapę Metų renovacijos projekto rinkimai. Tai galimybė visiems Lietuvos gyventojams įvertinti šalyje renovuotus daugiabučius namus bei nuspręsti, kuris iš jų nusipelnė metų renovacijos projekto vardo. Tarp projektų neradus savo daugiabučio-favorito, galima teikti ir savo siūlymus, atsižvelgiant į vienintelį, tačiau svarbų reikalavimą – namo renovacija turi būti baigta ne anksčiau nei 2018 m. plačiau»

Viešinimo lėšos – po giliausiu svogūno lukštu

Informacija apie Panevėžio valdančiųjų vietos žiniasklaidai, agentūroms skiriamus pinigus tarsi ir nėra slepiama, bet pakišama taip giliai, kad net devynis prakaitus nubraukęs visos jos nesurasi. Opozicijai pasiūlius tuos pinigus išvilkti į dienos šviesą, atsakymas nuskambėjo: nereikia. O kodėl nereikia? plačiau»

Sergėjo, kad politikai pašte neįlūžtų

Biržus puošiantis istorinis praėjusio amžiaus pradžios raudonų plytų pašto pastatas – užrakintomis durimis. Kadaise prie jo sėdėdavo „pašto karvelių“ gauja, o dabar jis nyksta be gyvybės – kiūra stogas, atskyla fasado plytos, pūva perdangos. Rajono valdantieji užsimojo šį pastatą nupirkti, į jį perkelti biblioteką. Tik ar nebus šis kąsnis per sprangus? plačiau»

Stumbriukas be motinos neišgyveno

Našlaitį stumbriuką prižiūrėjęs veterinarijos gydytojas Algimantas Lūža nustėro sužinojęs, kad nebereikės važinėti pas savo globotinį. Vis dėlto gamta savo padarė – be motinos pieno ir šilumos jaunikliui užaugti buvo neįmanoma. plačiau»

Gripą įveiks česnaku, o koronavirusą sustabdys kauke (nuotraukos)

Aršiausias žiemos sezono priešas – gripas. Gripo epidemija kol kas nepaskelbta, tačiau ir patys pavojingiausi mėnesiai – vasaris ir kovas – dar nepraėjo. Dargi gripui atsirado konkurentas, o gal ir pagalbininkas šienaujant gyvybes – koronavirusas. Naujas, neištirtas ir todėl daug baisesnis. plačiau»

P.Urbšys: ar melo kojos trumpos? (3)

Seimo narys Povilas Urbšys dalijasi mintimis apie patvirtintą valstybės biudžetą, sumažintą šauktinių amžių, laisvo žodžio politizavimą, taikomus dvigubus standartus sprendimų priėmimo greičiams ir skaidrumui. Pasak P.Urbšio, kol moralė ir etika bus gujamos iš politikos, tol neturėsime sąžiningos valdžios nei mieste, nei valstybėje. plačiau»

Slaugytoją šaukia senoviškai – medicinos sesute

Krinčino ambulatorijos slaugytoja su pacientais kalba kaip šie pageidauja: pasvaliečių tarme arba kupiškėniškai. Kartais ji ir vietoj kunigo nuodėmklause pabūna, išklauso visokių pasidejavimų, išgirsta netgi paslapčių. Ir, sako, burną užsisiuva – niekam neišduoda. plačiau»

Garsi Panevėžio šeima nuteista galutinai (1)

Dabar tai jau tikrai padėtas Matuzų šeimos juodų raizgalų narpliojimo taškas. Kadaise aukštybėse – Panevėžio mero, Seimo nario postuose švytėjęs Vitas Matuzas dabar – nusikaltėlis, kuriam visur talkino jo žmona Danutė. Gėdos dėme liks paženklintas ir trečias didelis veikėjas – buvęs „Panevėžio energijos“ vadovas Vytautas Šidlauskas. plačiau»

Įraše – ir siūlymas merui „pasimatuoti temperatūrą“ (4)

Panevėžio mero R.Račkausko teisme išaiškėjo, kad specialieji agentai ne tik jo kabinete klausėsi pokalbių, bet ir filmavo. Kamera buvo nukreipta tiesiai į mero darbo stalą. Tačiau kai kuriuos svarbius dalykus miesto galva aptardavo prie kito stalo, tada girdėdavosi tik pokalbis. Iš viso byloje užfiksuoti net 45 pokalbiai. plačiau»

Sužeista gulbė gelbėtojų niekaip neprisileido

Viena gulbė kritusi, kita – nugaišo akyse, o trečioji, nors ir kraujuojančiu sparnu, – tol gynėsi, kol žmonės nuo jos atstojo. Ar išgyvens skristi nebegalėsiantis vienišas paukštis, jau niekas negali pasakyti. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.