Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškyje aludę turintis rokiškėnas už sovietinės simbolikos demonstravimą gavo baudą

Fotomirksnis

Gegabrastos kaimas

Įkurdino po sukilimo Pirmą kartą užsukusieji į Gegabrastos kaimą Pasvalio rajone juokais net suabejoja, ar tikrai stovi ant Lietuvos žemės. Skirtingai nei daugelyje mūsų kaimų čia vietoj bažnyčios stovi cerkvė, o kapinėse – stačiatikių kryžiai. Gegabrastos kaimas – vienintelis stačiatikių kaimas Pasvalio rajone. Jis susiformavo prieš daugiau nei pusantro šimto metų. Po 1863 metų sukilimo lietuviai iš šio kaimo buvo iškeldinti ir ištremti, o jį atkelti rusai. Pasakojama, kad per vienus metus į Gegabrastą atvykę apie 280 rusų. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą žmonės gyveno gatviniame kaime. Nedideli apvalių rąstų namai, tarp jų ir dūminės gryčios, su šiaudiniais stogais stovėjo abipus kelio. Dabar tokių čia nebeliko, o ir pačių rusų tautybės gyventojų – vos du: buvusi istorijos mokytoja 90-metė Elena Rutkauskaitė ir jos 12 metų jaunesnis brolis Vladas Rutkauskas. plačiau»

Onuškio kaimas 2017

Onuškiečiai originaliai pasakoja savo kaimo, senais laikais turėjusio miestelio statusą, istoriją. plačiau»

Karsakiškio kaimas

Karsakiškio bažnytėlėje – ugnies nesunaikintas šventas paveikslas Panevėžio rajono Karsakiškio kaimo senieji gyventojai mena pasakojimus, kad kažkada čia buvęs didelis miestas ir tęsęsis kelias mylias iki Palėvenės. Priešai jį sudeginę ir tuomet jau atsikūręs tiktai kaimas su bažnytėle. Pirmoji bažnyčia neišliko, antroji sudegė, trečioji kviesdavo parapijiečius ypatingų varpų skambesiu. plačiau»

Joninės Panevėžyje

Joninės Panevėžyje - Skaistakalnio parkas. Vasarvidžio šventė. 2017 06 23 plačiau»

Diplomų įteikimas - Panevėžio kolegija

Diplomų įteikimas - Panevėžio kolegija 2017 06 23 plačiau»

Krepšinis Panevėžio ,,Lietkabelis" - Kauno ,,Žalgiris"

Krepšinis Panevėžio ,,Lietkabelis" - Kauno ,,Žalgiris", kova dėl aukso.2017 06 06 plačiau»

Aktorė Vaiva Mainelytė - Panevėžyje

Garsiausia visų laikų šalies kino ir teatro aktorė Vaiva Mainelytė purtosi žvaigždės etiketės ir tikina niekada nemokėjusi jaustis išskirtinė. Apie vaidmenis ji kalbėti jau purtosi, nes šitiek visko prirašyta, užtat apie vaikystės miestą – Rokiškį ir ten rengtus vaidinimus vaikams pasakoja mielai: tokie šilti tie prisiminimai. plačiau»

Krepšinis Panevėžio ,,Lietkabelis" - Kauno ,,Žalgiris"

Kauno „Žalgirio“ krepšinio ekipa pirmadienį Lietuvos krepšinio lygoje patyrė antrąją nesėkmę čempionate – ir antrąkart nuo to paties klubo. Dvidešimt pirmojo LKL čempionato turo mače išvykoje žaidęs šalies čempionas nusileido Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkams 77:79. Kauniečiai jau buvo pamiršę pralaimėjimų kartėlį LKL ir buvo iškovoję net 19 laimėjimų iš eilės. Startiniame LKL čempionate „Lietkabelis“ savo žiūrovų akivaizdoje taip pat skėlė antausį žalgiriečiams 90:86. plačiau»

Laisvės gynėjų diena

Laisvės gynėjų diena Panevėžyje.Sausio 13-osios paminėjimas,iškilmingos vėliavos kėlimo ceremonija. plačiau»

Skendo vaikai - senvagėje

Panevėžyje įvyko skaudi nelaimė – Nevėžio upės senvagėje įlūžo du vaikai. Vienas iš jų iškart išgelbėtas, kitas – vis dar gaivinamas reanimacijoje. Jo būklė labai sunki. plačiau»

Panevėžio r. suvažinėti trys stumbrai

Kvapą gniaužianti avarija Panevėžio rajone įvyko vakar ankstų rytą, porai važiuojant į darbą. Kelyje vairuotojas staiga išvydo bandą stumbrų. Kelis stambius gyvūnus vairuotojas dar sugebėjo apvažiuoti, tačiau į mašiną rėžėsi kiti trys, pasileidę skersai kelią. Sumėtytas automobilis vertėsi ir nulėkęs nuo kelio sustojo lauke. Iš paskos važiavę vairuotojai padėjo žmonėms išsiropšti iš stipriai sudaužyto automobilio, iškvietė medi plačiau»

Lietuvos kariuomenės diena

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas - Panevėžyje. 2016 11 23 plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.