Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio rajono tarybos nario žmona net skiemenuodama tikino, kad jos vyras nėra politikas

Fotomirksnis

Aleksandravėlės kaimas

Rokiškio rajone, Obelių seniūnijoje, įsikūręs Aleksandravėlės kaimas garsėja jį supančių ežerų gausybe – net 17, devyniais piliakalniais, poeto Pauliaus Širvio tėviške ir skulptorių Žuklių gimtine netoliese, Degučių kaime, bei čia pat turistus traukiančiomis ypatingomis kapinaitėmis. Bet ir pačioje Aleksandravėlėje yra ką pamatyti ir naujo sužinoti. Vietinių ir aplinkinių kaimelių gyventojų traukos centras – klasicistinė Šv. Pranciškaus Serafiškojo bažnyčia su keturiolika Kryžiaus kelio stočių, dviem varpinėmis ir puikiais vargonais. plačiau»

Panevėžio miesto gimtadienis 514

Tris dienas ūžusi miesto savivaldybės ir Bendruomenių rūmų organizuota 514-ojo miesto gimtadienio šventė ankstesniąsias pranoko atrakcijų gausa bei inovatyvumu. Šiųmetė gimtadienio idėja „Panevėžys atsinaujina“ akcentuota per architektūrinius projektus ir jaunąją kartą. plačiau»

Degė ūkinis pastatas

Vakar pusę pirmos dienos Panevėžyje, Staniūnų gatvės gale, juodi dūmai nudažė giedrą rudenišką padangę. Gyventojai iš pradžių manė, kad gaisras kilo vieno aukšto gyvenamajame name, bet iš tiesų degė šalia esantys malkinė ir ūkinis pastatas. Netrukus į viršų šovė ugnies liežuviai. Tirštų dūmų kamuoliai buvo matomi iš tolo. Į gaisravietę buvo išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos. Jiems iš paskos atskubėjo medikų ekipažas. Ugniagesiai traukė žarnas ir gausiai liejo vandenį. Medikų pagalbos prireikė pusamžei šeimininkei – ji susmuko tiesiog pievutėje. Prie nelaimėlės tekinomis pasileido medikai, tačiau iškart turėjo atšokti atgal. Prie moters tupėjo šuo ir svetimųjų prie šeimininkės neprileido. Urzgiantį keturkojį nuramino kaimynai. Medikai apžiūrėjo nelaimėlę. Sąmonės ji nebuvo praradusi: greitai atsigavo ir važiuoti į ligoninę atsisakė. Aplinkui lakstė sutrikę aplinkiniai gyventojai ir vienas kito klausinėjo, ar name nebuvo žmonių. Kalbinami korespondento jie tikino, kad kaimynų nepažįsta ir nežino nei kas, nei kiek žmonių ten gyvena. plačiau»

Gegabrastos kaimas

Įkurdino po sukilimo Pirmą kartą užsukusieji į Gegabrastos kaimą Pasvalio rajone juokais net suabejoja, ar tikrai stovi ant Lietuvos žemės. Skirtingai nei daugelyje mūsų kaimų čia vietoj bažnyčios stovi cerkvė, o kapinėse – stačiatikių kryžiai. Gegabrastos kaimas – vienintelis stačiatikių kaimas Pasvalio rajone. Jis susiformavo prieš daugiau nei pusantro šimto metų. Po 1863 metų sukilimo lietuviai iš šio kaimo buvo iškeldinti ir ištremti, o jį atkelti rusai. Pasakojama, kad per vienus metus į Gegabrastą atvykę apie 280 rusų. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą žmonės gyveno gatviniame kaime. Nedideli apvalių rąstų namai, tarp jų ir dūminės gryčios, su šiaudiniais stogais stovėjo abipus kelio. Dabar tokių čia nebeliko, o ir pačių rusų tautybės gyventojų – vos du: buvusi istorijos mokytoja 90-metė Elena Rutkauskaitė ir jos 12 metų jaunesnis brolis Vladas Rutkauskas. plačiau»

Onuškio kaimas 2017

Onuškiečiai originaliai pasakoja savo kaimo, senais laikais turėjusio miestelio statusą, istoriją. plačiau»

Karsakiškio kaimas

Karsakiškio bažnytėlėje – ugnies nesunaikintas šventas paveikslas Panevėžio rajono Karsakiškio kaimo senieji gyventojai mena pasakojimus, kad kažkada čia buvęs didelis miestas ir tęsęsis kelias mylias iki Palėvenės. Priešai jį sudeginę ir tuomet jau atsikūręs tiktai kaimas su bažnytėle. Pirmoji bažnyčia neišliko, antroji sudegė, trečioji kviesdavo parapijiečius ypatingų varpų skambesiu. plačiau»

Joninės Panevėžyje

Joninės Panevėžyje - Skaistakalnio parkas. Vasarvidžio šventė. 2017 06 23 plačiau»

Diplomų įteikimas - Panevėžio kolegija

Diplomų įteikimas - Panevėžio kolegija 2017 06 23 plačiau»

Krepšinis Panevėžio ,,Lietkabelis" - Kauno ,,Žalgiris"

Krepšinis Panevėžio ,,Lietkabelis" - Kauno ,,Žalgiris", kova dėl aukso.2017 06 06 plačiau»

Aktorė Vaiva Mainelytė - Panevėžyje

Garsiausia visų laikų šalies kino ir teatro aktorė Vaiva Mainelytė purtosi žvaigždės etiketės ir tikina niekada nemokėjusi jaustis išskirtinė. Apie vaidmenis ji kalbėti jau purtosi, nes šitiek visko prirašyta, užtat apie vaikystės miestą – Rokiškį ir ten rengtus vaidinimus vaikams pasakoja mielai: tokie šilti tie prisiminimai. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.