Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono meras filosofavo klausiamas, kodėl Petro Vileišio gimnazijos stadiono remontas prarijo jau dvigubai daugiau lėšų, nei buvo numatyta

Žmonės

Po išbandymų stabdžių neliko (nuotraukos) (1)

Visada pasitempusi, įspūdingo stoto laidotuvių organizatorė, panevėžiečių kadaise praminta kapų karaliene, trumpam buvo pradingusi iš viešo gyvenimo. Kovodama su sunkia liga ji patyrė ir šeimos dramą, bet patarimus po devyniais užraktais slėpti užklupusias negandas kategoriškai atmetė. Ir dabar tuo džiaugiasi. plačiau»

Panevėžiečiai vyksta į Biržus ir Rokiškį ieškoti patraukliausio projekto

Panevėžio EDIC pakvies Panevėžio piliečius į dvi tikslines keliones: į Panevėžio apskrities miestą Rokiškį (birželio 3 d.) ir į Biržus (birželio 25 d.) dviem užsakytais autobusais pamatyti ES struktūrinių fondų parama įgyvendintus projektus, gauti informacijos apie šių projektų naudą vietiniams gyventojams, turistams. Visi esame girdėję apie ES Sanglaudos politiką, kuri siekia skatinti ES valstybių ir regionų socialinę ir ekonominę plėtrą, mažinti išsivystymo skirtumus. Ar mums, piliečiams, yra pakankamas vaizdas apie politikos veiksmingumą, sukurtą plačiau»

Agresija liko praeities ringe

Rašymas ir sportas – retas derinys, o dar jei autorius – itin agresyvios, į mirtinas gladiatorių kovas panašios sporto šakos atstovas. Mūsų herojaus gyvenimas – vien kontrastai, prasidėję po vaikystėje patirtos šeimos dramos. Ringe aršus ir negailestingas, namuose – ramus ir taikus. Taip ir tekstuose: nuo žiaurių romanų iki pasakų. plačiau»

Varlių nešami turtai – ir pensija (nuotraukos)

Suvenyrines varles renkančią panevėžietę galėtume vadinti Varlių karaliene. Jos kolekcijoje žaliosios išverstakės – iš įvairių šalių. Kiekvienas eksponatas vertingas tuo, jog primena jį dovanojusį žmogų. plačiau»

Vedybinį gyvenimą prisimena su siaubu (nuotraukos) (1)

Gyvenimo mėtytos ir vėtytos kupiškėnės išpažintis sukrečianti. Jauna ištekėti ji nesuskubo, paskui iš peršamų atlikėlių senbernių nebuvo ko rinktis, tad manė, kad jai neskirta gyventi santuokoje. Likimo kortas sumaišė užkietėjęs recidyvistas: užteko vienos jo frazės, kad religinga vienišė, lyg pametusi galvą jauniklė, nueitų prie altoriaus. plačiau»

Kukliam virėjui iš Saločių atsivėrė pasaulyje žinomo šefo restoranų durys (1)

Gyvenimo vėtytas ir mėtytas, tėvų meilės nepatyręs, pas globėjus augęs 29 metų Ruslanas Puskepanis pasiekė tai, apie ką negalvojo net drąsiausiose svajose. Jis dirba garsiojo britų šefo, TV žvaigždės Gordono Ramsay komandoje ir yra kviečiamas į garsiausius pasaulio restoranus. Nepaisant to, Ruslanas išliko kuklus: „Esu paprastas vaikinas iš kaimo.“ plačiau»

Jaunystės suknia dar pasipuošia (nuotraukos)

Kukli moteris visą gyvenimą sugebėjo tyliai triūsti ligoninės sanitare, siūti savo šeimai ir kaimynams drabužius, o tyliomis nemigos naktimis kartais keltis iš lovos ir lieti eiles sąsiuvinyje su užrašu „Pavasaris“. Jos eilės – patriotinės, tad jų negalėjo išgirsti netgi tėvai. Baimindamiesi saugumo jie iškart būtų liepę viską sudeginti. plačiau»

Iš Onos – Oneta (nuotraukos) (2)

Skausmui užgožti tinka ne tik vaistai, bet ir įvairiausi polėkiai. Kol galėjo, panevėžietė šoko ir dainavo, nuo scenos nesitraukė, o kai mažiau begali, groja mušamaisiais ir iš džiovintų augalų dėlioja paveikslus, kurie pripažinimą pelnė net Japonijoje. Ji iš tų, kurie ir senatvėje jauni, trumpą sijoną kitiems paerzinti gali apsijuosti. plačiau»

Jau 105 metai nugyventa (nuotraukos)

Visada dainavo, net pirmą šalyje etnografinį ansamblį įkūrė. Nedaug valgė, buvo dievobaiminga, buvo tvirto būdo. Šios savybės galbūt lėmė 105 metų senolės iš Šimonių Albinos Braknienės ilgus gyvenimo metus. Pas gydytojus nesilankiusi moteris mano esant neteisinga, kad mirtis pirmiau pasiėmė ne ją, o dukterį, proanūkį. plačiau»

„Mes, kunigai...“ – sakydavo Bitlas (nuotraukos) (2)

Panevėžyje įsikūrusią nedidukę Juro vaistinę puošia keletas legendinio Stasio Petrausko-Bitlo kūrinių. Bet gyvenimas čia teka įprastai: vis prasidaro durys ir klientai teiraujasi vaistų – nuo tepalo sutrūkinėjusioms lūpoms iki medikamentų rimtoms ligoms pagydyti. Kaip tokios mažytės vaistinės neprarijo didžiosios? Su Juro vaistinės šeimininku 59 metų Juru KIRKUMI kalbasi mūsų korespondentė Lina Rušėnienė. plačiau»

Tapo mokslų daktare, bet liko su gimnazistais konstruoti robotų

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Renata Burbaitė savo gudragalvius mokinius vadina mokslininkais. Mokyklą ji, tuomet inžinierė, atrado prieš 21 metus. O dabar ją sunkiai iš ten išviliotum: ištisas valandas po pamokų R.Burbaitė su mokiniais konstruoja ir programuoja robotus. plačiau»

Šeimoje iškart švenčia tris gimtadienius (3)

Komunikacijos specialistės 30-metės Ignės Banelienės ir jos vyro Jūrio šeima pasipildė nauju nariu – sūneliu Miku. Dar Banelių šeima augina dvimetę dukrytę Unę. Įdomiausia tai, kad trys šeimos nariai – mama ir abu vaikai – yra gimę tą pačią dieną, lapkričio 13-ąją. plačiau»

Niūri išpažintis žengiant į laisvę (nuotraukos) (3)

Kas yra bausmė? Ar izoliuotas nuo visuomenės nusikaltėlis pasikeičia į gera, ar atgailauja, ar nužudęs žmogų kamuojasi purtomas košmarų? Kaip jaučiasi po ilgų nelaisvės metų paleidžiamas? Panevėžio pataisos namuose net 16 metų praleidusios moters pasakojimas gal šokiruos, bet aiškiai parodys, kaip nueinama klystkeliais. plačiau»

Kunigo sutana – ir piešinyje (4)

Vienoje vietoje nenustygstančiam ir žodžio kišenėje neieškančiam pasvaliečiui Benui Jackūnui draugai dar neseniai piešė aktoriaus kelią ir tik pajuokaudami vadindavo kunigu. Tačiau devyniolikmetis atsisakė to talento ir pasirinko seminariją. Baigus mokyklą, atminimui mokytoja įteikė vaikinui jo paties vaikystės piešinį, liudijantį tikrąjį pašaukimą. plačiau»

Per skyrybas – balanos gadynė (nuotraukos) (6)

Besiskirianti garbaus amžiaus panevėžiečių pora niekaip nepajėgia taikiai pasidalyti turto. Kol jų pretenzijas vienas kitam nagrinėja teismai, vyras jau antri metai gyvena be elektros. Moteris sako buvusi baisiai skriaudžiama, tad taikytis vilties nemato, geidžia ramybės. Ji sutinka vyro dalį išpirkti, bet tas įsitikinęs, kad eksžmonai ir viena plyta nepriklauso. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.