Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Traktorininku dirbantis rokiškėnas skundžiasi duobėtais rajono žvyrkeliais

Žmonės

Gruzinams sunku gyventi be saulės

Saulėtos kalnų šalies Gruzijos atstovai ilgisi tėvynės oro, bet jaučiasi pririšti ir prie Lietuvos: čia įleido šaknis, užaugino vaikus ir anūkus. Vis dėlto senatvėje jie ketina leistis į dar vieną nuotykį – persikraustyti gyventi į Angliją pas pačių užaugintą ypač darbščią ir mokslų siekiančią anūkę. plačiau»

Mezgėjas be kojinių (papildyta, nuotraukos) (3)

Nuo mažens dailiai mezgantis panevėžietis daug metų iš savo moterų nesulaukė palaikymo. Pirmoji sutuoktinė, piktinusis dėl jo moteriško užsiėmimo, išdūmė į Ameriką. „Geriau jis gertų nei megztų“, – televizijoje į eterį rėžė antroji žmona. Tik trečioji gyvenimo draugė įvertino neeilinį mylimojo talentą. plačiau»

Lūženą pavertė kaimo pažiba (papildyta, nuotraukos)

Vilniuje įsikūrusi jauna kupiškėnų Korsakų šeima neilgai ištvėrė „ant asfalto“, širdies atgaivai nusipirko palaikį namelį kaime, netoli tėviškės. Ir jaunosios moters gal dabar taip netrauks tėvo ir jos gimtoji žemė Armėnija. plačiau»

Virbalais išmezga sudėtingiausius peizažus (papildyta, nuotraukos) (1)

Tuomet, kai užėjo mada megzti karoliukais ornamentuotas riešines, moterys viena per kitą varžėsi, kuri dailiau, originaliau ir spalvingiau sukurs šį puošiantį ir šildantį aksesuarą. Auksarankė rokiškietė, bemegzdama riešines, sugalvojo kai ką įdomesnio. plačiau»

Šimtametė komanduoja, kada laikas šieną vežti (papildyta)

Biržų rajone, Kupreliškyje, gyvenanti šimtametė dar praėjusią vasarą į bažnyčią nueidavo pėsčia. Būdavo, įsikimba dukrai į parankę – ir pirmyn. Pailsėdamos, bet nueidavo. O šiemet ji važiavo pas savo jaunystės draugę į Papilį. plačiau»

Priesaikos mirštančiajam nesulaužė (papildyta, nuotraukos) (4)

Surengusi parodą savuose namuose, jūžintiškė išsigando, kad nuo žmonių gausos neįlūžtų grindys. O kas būtų buvę, jei ji dar ir paveikslus su Ievos ir Adomo intymumais būtų ištraukusi? Gyvenime patyrusi tiesiog fatališkų netekčių, moteris taip užsigrūdino, kad piktos apkalbos jai tik juokai. plačiau»

Senos draugės vietą pasimatymui išsirinko Rokiškyje

Kaimyninėse šalyse gyvenančios studijų laikų draugės viena kitos nepamiršo šešis dešimtmečius, dažnai vykdavo pasimatyti. Dabar susisiekti darosi vis sunkiau, nes mažai likę sieną kertančio visuomeninio transporto, tenka derintis prie vaikų gyvenimo ritmo. plačiau»

Legendinei viešniai – saldi puokštė (nuotraukos)

Visame pasaulyje garsi orangutangų saugotoja Birutė Mary Galdikas atvyko į Krekenavą, kad pamatytų laukinius galiūnus – stumbrus, o išvydusi nuotraukoje saulėlydį rūke nusistebėjo, kad dar būna tokių rūkų. Antropologę priėmęs veterinarijos gydytojas Algimantas Lūža negali atsidžiaugti nepaprasta viešnia. plačiau»

Maža žuvelė verslo banginius palydėjo ant seklumos (nuotraukos)

Iš šveicarės gavusi pasiūlymą perimti jos verslą, panevėžietė mezgyklos savininkė neplojo iš džiaugsmo. Tris mėnesius ji svarstė, ar patemps atsakomybės naštą, bet kipšiukas, kaip ir anksčiau panašiais atvejais, ragino rizikuoti. Dabar lietuvės kuriami apdarai Europoje labai paklausūs ir vertinami. plačiau»

Vienuolyne užuosdavo lavonus (nuotraukos)

Aplinkinių kaimų gyventojai ją vadina tarzane, nors galėtų vadinti ir vienuole. Ji valgį verdasi lauke ant ugniakuro, geria įvairių žolių vandenines ištraukas, žiemą miega įsiknisusi į šieną ir, nors yra senyvo amžiaus, lengvai laipioja kopėčiomis į savo knygomis užverstą būstą tvarto palėpėje. plačiau»

Pasvalietė verslininkė niekada nesijautė ponia

Sėkmės lydima moterimi vadinama žinoma pasvalietė verslininkė gerai žino tos sėkmės kainą. Moteriai teko išgyventi vyro netektį, gelbėti įmonę nuo bankroto, nepalūžti kitomis sunkiomis akimirkomis. O antrą kartą ištekėti ji neturėjo laiko, be to, ir namų vartai visad buvę užrakinti. plačiau»

Sunkiai pratinosi prie ramybės (papildyta)

Profesionali dailininkė, vaikų knygų iliustruotoja pabėgo iš didmiesčio ir pasislėpė kaime Panevėžio rajone. Ji kuria papuošalus, kad užsidirbtų duonai, o sukurtus piešinius krauna į stalčius. Tuose piešiniuose ji pasakoja apie save. plačiau»

Nenumetama tėvo kupra (nuotraukos) (1)

Panevėžys puikiai pažinojo garsiąją varguolių užtarėją gydytoją Marytę Zabulionienę. Tačiau ar ji būtų atlaikiusi tokią didžiulę labdaringos veiklos naštą, jei ne kuklusis vyras Sigitas? O ir dabar, kai puikioji moteris jau ilsisi kape, jam tenka perimti ir jos naštą, paremti dukrą jos veikloje toliau rūpinantis gyvenimo nuskriaustaisiais, na, ir rasti gerą žodį trims jau užaugusioms atžaloms. plačiau»

Emigracijoj pražūtų (nuotraukos)

Kaime pasistatęs ekologinį rąstų namą panevėžietis nuo jo nebegali ilgėliau nutolti – namas traukia atgal lyg magnetas. Kažkada tėškęs rusams, kad be jų naftos ir kitų gėrybių lietuviai tikrai nepražus – turi molio ir žies puodus, dabar gi pats iš to ir gyvena. plačiau»

Tarp daugybės vardų galėjo ir pasislėpti (nuotraukos) (1)

Įprastai žmogų per gyvenimą lydi vienas ar du vardai, o menininkė nuo Kupiškio krašto buvo šaukiama tiek vardų, kad jiems suskaičiuoti neužtenka abiejų rankų pirštų. Užtat ne savo, o krikštasūnio vardą – Gaudenis – ji įaudė savo kūrinyje. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.