Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio miškų urėdas prisiminė lemtingą akimirką, kai Sartų ežere užkibo didžiulė lydeka

Žmonės

Krikštas tik tolsta (papildyta, nuotraukos)

Į dvasininkų ir tikinčiųjų gyvenimus besigilinantis panevėžietis fotomenininkas Valentinas Pečininas prieš kelerius metus pažadėjo apsikrikštyti, bet vis dar nesiryžta, nes niekaip neapsisprendžia, kuris tikėjimas jam artimiausias. plačiau»

Moterų džiaugsmas (papildyta, nuotraukos) (1)

Ar teko matyti delninukės dydžio rankinę, kurią po baliaus išlankstai – į vidų susimeti batus ir basomis namo parbėgi? Arba šokiruojančius aksesuarus – moters kūno linijas – primenančius rankinukus? Tokie iš koto verčiantys eksponatai – bajorietės Nemiros Statulevičienės hobis ir aistra. Kolekcininkės šeimos sodyba Rokiškio rajone jau imta vadinti rankinių muziejumi. plačiau»

Sava žiema mielesnė už ispanišką amžiną vasarą (papildyta, nuotraukos) (3)

Daug metų vairavusiai sunkvežimį moteriai pritrūko drąsos pralėkti automobiliu kalnuotais Gran Kanarijos keliais. O kai vykdavo karnavalai, paraduose spindėdavo šiltai žiūrovų sutinkami transvestitai, rokiškietei norėdavosi tarp žiūrovų išvysti Petrą Gražulį. plačiau»

Miega bičių lovoje (papildyta, nuotraukos) (4)

Buvęs naikintuvo pilotas atsisakė miesto patogumų ir į miškų apsuptą tėvų vienkiemį nusikraustė prižiūrėti nepaprasto palikimo – 5 hektarų retų augalų parko, kurį tėvas per daugelį metų užveisė pardavinėdamas žvėrių ragus. plačiau»

Tuščios kavos pakuotės – medžiaga rankinei (nuotraukos) (2)

Jei pereitumėte didmiesčio gatve nešini rankine, pasiūta iš kavos pakelių, toks aksesuaras, be abejonės, patrauktų aplinkinių dėmesį, o gal netrukus taptų ir mados klyksmu. Tačiau kad jas siuva miškuose įsitaisęs vyras, retas kas patikėtų. plačiau»

Gruzinams sunku gyventi be saulės (papildyta)

Saulėtos kalnų šalies Gruzijos atstovai ilgisi tėvynės oro, bet jaučiasi pririšti ir prie Lietuvos: čia įleido šaknis, užaugino vaikus ir anūkus. Vis dėlto senatvėje jie ketina leistis į dar vieną nuotykį – persikraustyti gyventi į Angliją pas pačių užaugintą ypač darbščią ir mokslų siekiančią anūkę. plačiau»

Mezgėjas be kojinių (papildyta, nuotraukos) (3)

Nuo mažens dailiai mezgantis panevėžietis daug metų iš savo moterų nesulaukė palaikymo. Pirmoji sutuoktinė, piktinusis dėl jo moteriško užsiėmimo, išdūmė į Ameriką. „Geriau jis gertų nei megztų“, – televizijoje į eterį rėžė antroji žmona. Tik trečioji gyvenimo draugė įvertino neeilinį mylimojo talentą. plačiau»

Lūženą pavertė kaimo pažiba (papildyta, nuotraukos)

Vilniuje įsikūrusi jauna kupiškėnų Korsakų šeima neilgai ištvėrė „ant asfalto“, širdies atgaivai nusipirko palaikį namelį kaime, netoli tėviškės. Ir jaunosios moters gal dabar taip netrauks tėvo ir jos gimtoji žemė Armėnija. plačiau»

Virbalais išmezga sudėtingiausius peizažus (papildyta, nuotraukos) (2)

Tuomet, kai užėjo mada megzti karoliukais ornamentuotas riešines, moterys viena per kitą varžėsi, kuri dailiau, originaliau ir spalvingiau sukurs šį puošiantį ir šildantį aksesuarą. Auksarankė rokiškietė, bemegzdama riešines, sugalvojo kai ką įdomesnio. plačiau»

Šimtametė komanduoja, kada laikas šieną vežti (papildyta)

Biržų rajone, Kupreliškyje, gyvenanti šimtametė dar praėjusią vasarą į bažnyčią nueidavo pėsčia. Būdavo, įsikimba dukrai į parankę – ir pirmyn. Pailsėdamos, bet nueidavo. O šiemet ji važiavo pas savo jaunystės draugę į Papilį. plačiau»

Priesaikos mirštančiajam nesulaužė (papildyta, nuotraukos) (4)

Surengusi parodą savuose namuose, jūžintiškė išsigando, kad nuo žmonių gausos neįlūžtų grindys. O kas būtų buvę, jei ji dar ir paveikslus su Ievos ir Adomo intymumais būtų ištraukusi? Gyvenime patyrusi tiesiog fatališkų netekčių, moteris taip užsigrūdino, kad piktos apkalbos jai tik juokai. plačiau»

Senos draugės vietą pasimatymui išsirinko Rokiškyje

Kaimyninėse šalyse gyvenančios studijų laikų draugės viena kitos nepamiršo šešis dešimtmečius, dažnai vykdavo pasimatyti. Dabar susisiekti darosi vis sunkiau, nes mažai likę sieną kertančio visuomeninio transporto, tenka derintis prie vaikų gyvenimo ritmo. plačiau»

Legendinei viešniai – saldi puokštė (nuotraukos)

Visame pasaulyje garsi orangutangų saugotoja Birutė Mary Galdikas atvyko į Krekenavą, kad pamatytų laukinius galiūnus – stumbrus, o išvydusi nuotraukoje saulėlydį rūke nusistebėjo, kad dar būna tokių rūkų. Antropologę priėmęs veterinarijos gydytojas Algimantas Lūža negali atsidžiaugti nepaprasta viešnia. plačiau»

Maža žuvelė verslo banginius palydėjo ant seklumos (nuotraukos)

Iš šveicarės gavusi pasiūlymą perimti jos verslą, panevėžietė mezgyklos savininkė neplojo iš džiaugsmo. Tris mėnesius ji svarstė, ar patemps atsakomybės naštą, bet kipšiukas, kaip ir anksčiau panašiais atvejais, ragino rizikuoti. Dabar lietuvės kuriami apdarai Europoje labai paklausūs ir vertinami. plačiau»

Vienuolyne užuosdavo lavonus (nuotraukos)

Aplinkinių kaimų gyventojai ją vadina tarzane, nors galėtų vadinti ir vienuole. Ji valgį verdasi lauke ant ugniakuro, geria įvairių žolių vandenines ištraukas, žiemą miega įsiknisusi į šieną ir, nors yra senyvo amžiaus, lengvai laipioja kopėčiomis į savo knygomis užverstą būstą tvarto palėpėje. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.