Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų vicemerė prisiminė, kaip ji garsiam menininkui J.Mekui buvo įsiskolinusi alaus

Žmonės

Iš Onos – Oneta (nuotraukos) (2)

Skausmui užgožti tinka ne tik vaistai, bet ir įvairiausi polėkiai. Kol galėjo, panevėžietė šoko ir dainavo, nuo scenos nesitraukė, o kai mažiau begali, groja mušamaisiais ir iš džiovintų augalų dėlioja paveikslus, kurie pripažinimą pelnė net Japonijoje. Ji iš tų, kurie ir senatvėje jauni, trumpą sijoną kitiems paerzinti gali apsijuosti. plačiau»

Jau 105 metai nugyventa (nuotraukos)

Visada dainavo, net pirmą šalyje etnografinį ansamblį įkūrė. Nedaug valgė, buvo dievobaiminga, buvo tvirto būdo. Šios savybės galbūt lėmė 105 metų senolės iš Šimonių Albinos Braknienės ilgus gyvenimo metus. Pas gydytojus nesilankiusi moteris mano esant neteisinga, kad mirtis pirmiau pasiėmė ne ją, o dukterį, proanūkį. plačiau»

„Mes, kunigai...“ – sakydavo Bitlas (nuotraukos) (2)

Panevėžyje įsikūrusią nedidukę Juro vaistinę puošia keletas legendinio Stasio Petrausko-Bitlo kūrinių. Bet gyvenimas čia teka įprastai: vis prasidaro durys ir klientai teiraujasi vaistų – nuo tepalo sutrūkinėjusioms lūpoms iki medikamentų rimtoms ligoms pagydyti. Kaip tokios mažytės vaistinės neprarijo didžiosios? Su Juro vaistinės šeimininku 59 metų Juru KIRKUMI kalbasi mūsų korespondentė Lina Rušėnienė. plačiau»

Tapo mokslų daktare, bet liko su gimnazistais konstruoti robotų

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Renata Burbaitė savo gudragalvius mokinius vadina mokslininkais. Mokyklą ji, tuomet inžinierė, atrado prieš 21 metus. O dabar ją sunkiai iš ten išviliotum: ištisas valandas po pamokų R.Burbaitė su mokiniais konstruoja ir programuoja robotus. plačiau»

Šeimoje iškart švenčia tris gimtadienius (3)

Komunikacijos specialistės 30-metės Ignės Banelienės ir jos vyro Jūrio šeima pasipildė nauju nariu – sūneliu Miku. Dar Banelių šeima augina dvimetę dukrytę Unę. Įdomiausia tai, kad trys šeimos nariai – mama ir abu vaikai – yra gimę tą pačią dieną, lapkričio 13-ąją. plačiau»

Niūri išpažintis žengiant į laisvę (nuotraukos) (3)

Kas yra bausmė? Ar izoliuotas nuo visuomenės nusikaltėlis pasikeičia į gera, ar atgailauja, ar nužudęs žmogų kamuojasi purtomas košmarų? Kaip jaučiasi po ilgų nelaisvės metų paleidžiamas? Panevėžio pataisos namuose net 16 metų praleidusios moters pasakojimas gal šokiruos, bet aiškiai parodys, kaip nueinama klystkeliais. plačiau»

Kunigo sutana – ir piešinyje (4)

Vienoje vietoje nenustygstančiam ir žodžio kišenėje neieškančiam pasvaliečiui Benui Jackūnui draugai dar neseniai piešė aktoriaus kelią ir tik pajuokaudami vadindavo kunigu. Tačiau devyniolikmetis atsisakė to talento ir pasirinko seminariją. Baigus mokyklą, atminimui mokytoja įteikė vaikinui jo paties vaikystės piešinį, liudijantį tikrąjį pašaukimą. plačiau»

Per skyrybas – balanos gadynė (nuotraukos) (6)

Besiskirianti garbaus amžiaus panevėžiečių pora niekaip nepajėgia taikiai pasidalyti turto. Kol jų pretenzijas vienas kitam nagrinėja teismai, vyras jau antri metai gyvena be elektros. Moteris sako buvusi baisiai skriaudžiama, tad taikytis vilties nemato, geidžia ramybės. Ji sutinka vyro dalį išpirkti, bet tas įsitikinęs, kad eksžmonai ir viena plyta nepriklauso. plačiau»

Jaukioje saloje amerikiečius užkariavo „Tinginiu“ (nuotraukos) (2)

„Aš niekada nebėgau iš Lietuvos, man ir joje buvo gerai. Bet mano vyras nuo pat mokyklos laikų veržėsi gyventi ir mokytis JAV. Aš tiesiog nutekėjau paskui jį. Todėl drąsiai galiu vadinti save meilės emigrante“, – sako 34 metų buvusi panevėžietė Marija JANKAUSKIENĖ. Ją kalbina Indrė JONUŠYTĖ. plačiau»

Kovotojo pažymėjimo atsisakė (13)

LRT laidos „Skalsu kalbos“ žurnalistė Jolanta Jurkūnienė kalbino Rokiškio rajono merą Antaną Vagonį. Netikėtas atvirumas paakino laidos kūrėjus sukurti atskirą laidą. plačiau»

Kolūkio pirmininko vardo nesipurto (nuotraukos) (2)

Pirmąją pamoką, kaip „eiti į žmones“, legendinio kolūkio pirmininkas rokiškėnas Vytautas Šlikas sako gavęs dar iš prezidento Antano Smetonos. Už tai, kad tėvas, laisvoje Lietuvoje buvęs Seimo nariu ir už tai ištremtas, sūnui teko laviruoti tarp sovietų ir partizanų, bet kartu atsiskleidė ir vadovo talentas, gebėjimai megzti įtakingus ryšius. plačiau»

Krito ir kėlėsi (nuotraukos) (3)

Iš sostinės į Raguvą atsikrausčiusi darbšti ir išradinga jauna miestiečių šeima su didžiuliu entuziazmu ėmėsi ūkininkavimo. Kai suprato, kad gyvulininkystė iš jų tik sveikatą išsunks, kai iš tiesų užklupo nemaži išbandymai, vis tiek kaimo nemetė, o persiorientavo į kitokią veiklą. Galop šeimos moteris nuo tortų perėjo prie žiedų. plačiau»

Dažnučių kūrėja – nekarūnuota interneto karalienė (5)

Panevėžio rajone gyvenanti ir kurianti Virginija Bakšienė lyg iš nuobodulio subūrė grupę „Minčių šokis“. Pati nesitikėjo, bet sulaukė tiek sekėjų, kad net patys aktyviausieji netilptų nei į areną, nei į stadioną. Iš kur tokia sėkmė? Galbūt paperka bendraminčių atvirumas su aiškiai nubrėžtomis ribomis. plačiau»

Viena – kaip prezidentė (nuotraukos) (6)

Iškalba ir dailiu raštu garsėjanti naujamiestietė niekad nebuvo ištekėjusi. Ne todėl, kad vyrų dėmesio trūko ar gerų jaunikių nebuvo, o kad laikėsi nuostatos nekurti šeimos su kitataučiu. Dabar draugės, amžinai dejuojančios dėl savų sutuoktinių ydų, jai net pavydi tokios tvirtybės. plačiau»

Mačernių giminės genai (nuotraukos) (4)

Mažai kas žinojo, kad „Ekrane“ gaminti kineskopai buvo tik priedanga. Karines gamyklos paslaptis žinojo saujelė žmonių, o vienas iš tokių – Zenonas Mačernis. Anuomet vyras užsigrūdino, tad dabar, artėdamas prie savo šimtmečio jubiliejaus, dar suskubo nukeliauti ir į Paryžių. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.