Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Seimo narys pastebėjo, kad panevėžiečiai, verslininkai kalba apie galimai neskaidrius sandorius miesto savivaldybėje
Ufonautų pasitikti paknopstomis nulėkė į išknistą miesto aikštę
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Grožis ir sveikata

„Paskyrėme sau antibiotikų. Ar žinome, kuo rizikuojame?“

Neatsakingas antibiotikų vartojimas ne tik kenkia žmogaus sveikatai, bet ir žaibiškai didina šios grupės vaistų atsparumą, o tai galiausiai gali privesti prie to, kad infekcijoms gydyti nebeturėsime efektyvių vaistų. Apie tai, kaip neracionaliai vartojant antibiotikus rizikuojame pabloginti savo sveikatos būklę ir kokių pagrindinių taisyklių vertėtų laikytis vartojant šios grupės vaistus, pasakoja vaistininkas Laurynas RUKAS. plačiau»

Supratau: kovojame ne su ligomis, o su simptomais (1)

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kas 40 sekundžių pasaulyje įvykdoma savižudybė, vadinasi, per dieną pasaulis netenka 2160 žmonių. Daugiau nei pusę savižudybių įvykdo žmonės, kenčiantys nuo vieno dažniausių psichikos sveikatos sutrikimų – depresijos. PSO prognozavo, jog iki 2020 metų depresija bus labiausiai paplitusi liga pasaulyje, kuri paveikė jau daugiau nei 350 milijonų žmonių visame pasaulyje. Apie tai, ką reiškia sirgti depresija bei koks ilgas ir sunkus ligos kelias, pasakoja stand-up komikas Airidas JANKUS. plačiau»

Laukinių kupranugarių – nė kvapo (nuotraukos)

Nuvykus į Egiptą galima tik vartytis pliaže ir maudytis koralais išpuoštoje jūroje, bet galima ir pakeliauti po dykumą. Jinai – ne tik vėjo pustomas smėlis. plačiau»

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu

Dar keli amžiai prieš Kristų egzistavusios Aleksandrijos medicinos mokyklos įkūrėjas gydytojas Herofilas įvardijo vieną pagrindinių vaistų vartojimo principų – „vaistai patys savaime nieko verti, tik tinkamai paciento vartojami vaistai tampa dievų rankomis“. Šių dienų situaciją Lietuvoje ir pasaulyje puikiai įvardija žodžiai: „Vaistas vartojamas ne dėl to, kad nebūtų blogai, bet dėl to, kad būtų gera.“ plačiau»

Jauna gavusi invalidumą net žmonių bijojo

Pusšimtį metų bronchine astma serganti panevėžietė tikina, jog kadaise labai pavojinga ir nepagydoma liga laikyta astma dabar jau nebėra tokia bauginanti. Naujos kartos medikamentai leidžia išmokti atpažinti artėjančio priepuolio simptomus ir jam užbėgti už akių. Su liga kovoti padeda ir per daug metų pačios išrastos gudrybės: avokadų aliejus bei sūrus vanduo. plačiau»

Drabužius pasisiūdavo jau pradinukė (nuotraukos)

Kūrybinga siuvėja sumodeliuotą suknelę ištapys gėlėmis ir net sukurs originalų vienetinį kaklo papuošalą ar auskarus, klientės bus aptarnautos ir puošnioje ateljė, ir internetu. Svarbu, kad moterys įsiklausytų į jos patarimus ir negeistų žūtbūt įsisprausti į televizijos žvaigždžių apdarus. plačiau»

Patarus daugiau vaikščioti, kai kas ir įsižeidžia (nuotraukos)

Jei lieptum žmogui per dieną nueiti dešimt kilometrų – būtent tiek reikia gerai sveikatai palaikyti, dažnas imtų priešgyniauti, kad šitiek ne jo jėgoms. Jauna panevėžietė tokiems pataria įsigyti žingsniamatį: kai žingsnius skaičiuoji, pagauna azartas ir noras nueiti vis daugiau. plačiau»

Jaučiasi išgyvenusi tikrus žvaigždžių karus (1)

Amžiaus rykšte vadinamas vėžys užklumpa vis daugiau žmonių. Tai suprasti, anot smilgietės mokytojos, nesunku: pakanka pažvelgti sostinėje į Nacionalinio vėžio instituto pastatą. Didžiuliame statinyje, kiekviename aukšte, – su vėžiu kovojantys ligoniai. Ir kartais jie optimizmo turi kur kas daugiau nei į akis su kvaila užuojauta lendantys aplinkiniai ar dėl smulkmenos kenčiantys pacientai. plačiau»

Ir dieviškos vietos būna pragaištingos (nuotraukos)

Įspūdžiai grįžus iš Egipto rojaus buvo dvejopi – smagu buvo džiaugtis saule, povandeniniu pasauliu, draugiškų delfinų sklandymu bangose, bet kartu teko tapti liudininkais tragedijos, kuri įvyko dėl pernelyg didelės žmonių drąsos maudytis audringoje jūroje. plačiau»

Kiek gali kainuoti šypsena?

Neretai dėl žinių trūkumo žmonės netinkamai prižiūri savo dantis, o tai galiausiai gali privesti prie tokių sunkių ligų kaip periodontitas, kuomet dantys pradeda kristi arba juos būtina šalinti. Kaip teisingai reikia rūpintis savo ir vaikų burnos bei dantų higiena ir kodėl verta laikytis šių pagrindinių taisyklių, pasakoja Kauno grožio klinikos odontologijos skyriaus vadovė, burnos higienistė Sandra BURČIKAITĖ. plačiau»

Investicija į dantų šepetuką atsiperka šimteriopai

Didžioji dalis suaugusiųjų neteisingai prižiūri savo dantis ir kovoja su įvairiomis dantų problemomis ar ligomis, todėl nekeista, kad ir vaikams nuo pat mažens nėra skiepijami tinkami kasdienės burnos higienos įpročiai. Apie tai, kaip teisingai prižiūrėti vaikų dantukus, kokios būna dažniausios tėvų klaidos ir ką dantys pasako apie viso organizmo būklę, pasakoja gydytoja vaikų odontologė Erika MAŽEIKĖ. plačiau»

„Vaikas mus išmokė gyventi kitaip“

Neretai daugelis net nepagalvoja, kodėl jaučiasi nelaimingi, lyg juos kamuotų nuolatinės pagirios, nors alkoholio nevartojo nė lašo. Tokį „malonų“ jausmą taip pat sukelia ir stresas, nuovargis, blogas maistas bei nekokybiškas miegas. Norint švytėti, pasitikėti savimi ir jaustis puikiai, vertėtų sunerimti dėl savo ir savo vaikams diegiamų gyvenimo įpročių, nes be tinkamos mitybos, gero poilsio, fizinės veiklos ir dvasinio tobulėjimo veikiausiai kasdienės šypsenos veide gali taip ir neatsirasti. plačiau»

Vaikas sėdi ramiai? Duokime jam saldainį!

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tiek suaugusiųjų, tiek vaikų nutukimo atvejų kasmet vis daugėja, o tokiai statistikai didžiulę įtaką daro įvairiausi veiksniai: pradedant netinkamu gyvenimo būdu ir baigiant genetiniais faktoriais. Skaičiuojama, kad Lietuvoje antsvorio turi kas penktas paauglys, todėl itin svarbu kuo anksčiau pastebėti nutukimo priežastis bei įvertinti galimas pasekmes, o apie tai plačiau pasakoja gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė. plačiau»

Po skausmo dozių uždėjo karūną (nuotraukos) (1)

Onkologinės ligos diagnozė – ne nuosprendis. Po streso ir ašarų liūties ateina suvokimas, kad privalai gydytis, o kaip toliau likimas dėliosis, priklausys ir nuo tavęs paties. Po sunkios operacijos, ilgo stojimosi ant kojų, atmestos reabilitacijos gydytojai panevėžietei prisakė gyventi linksmai, tai ji daro ir nesigaili. plačiau»

„Jaunos mamos istorija. Noriu ja pasidalyti“

Nepagrįsta dvejonė, stresas, baimė ir nežinomybė – pagrindiniai pojūčiai, kuriuos patiria kone kiekviena žindyvė, pradėdama ruoštis kūdikio maitinimo etapui. Tačiau norint nuvyti visas neigiamas mintis tolyn, visų svarbiausia yra suprasti tai, kokią visapusišką naudą natūralus motinos pienas teikia kūdikiui ir mamai, o taip pat rekomenduojama pasikonsultuoti su kompetentingais specialistais, kurie nuramins ir tinkamai paruoš galimiems iššūkiams. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.