Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžiečių pora papasakojo, kaip Pašilių miške gelbėjosi nuo vilko

Grožis ir sveikata

Vaiko ketinimas nusižudyti – tai paslėptas pagalbos šauksmas

Iš gyvenimo vis dažniau nutaria pasitraukti Lietuvos jauniausieji – vaikai ir paaugliai, dar nesulaukę pilnametystės, tačiau dažnais atvejais jau spėję patirti tokius gyvenimo išbandymus, apie kuriuos kiti suaugusieji nesusapnuotų net savo baisiausiuose košmaruose. plačiau»

Negatyvias pasekmes jaučia ne tik priklausomi žmonės, bet ir jų šeimos nariai

Įvairios priklausomybės sukelia daug negatyvių pasekmių – tiek į jas įklimpusiems žmonėms, tiek šalia esantiems artimiesiems. Ir vis tik net nusprendusiems keisti gyvenimo būdą atsisakyti žalingų įpročių nėra taip paprasta. Siekiant visiškai išsilaisvinti, gali prireikti specialisto – psichoterapeuto ar net psichiatro – pagalbos. plačiau»

Įveikti stresą gali padėti ir sveikas gyvenimo būdas

Alkoholio, narkotikų, rūkalų sukeliama žala – tai žala žmogaus sveikatai, gerovei bei į priklausomybes įklimpusiuosius supantiems žmonėms. Rodos, tokie dalykai suprantami ne tik specialistams. Ir vis tik, kaip byloja statistika, šios blogybės nesitraukia iš mūsų gyvenimo. Sveiką gyvenimą pasirinkusieji teigia, kad yra daug geresnių būdų atsipalaiduoti, kurie naudingi ne tik pačiam, bet ir šalia esantiems žmonėms. plačiau»

Specialistai ragina puoselėti tinkamus įpročius ir saugoti širdį

Medicinos srityje nuolat tobulėja diagnostikos ir gydymo technologijos, tačiau Lietuvoje sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis yra vienas didžiausių Europoje. Higienos instituto duomenys negailestingi: vien praėjusiais metais šios ligos sudarė 56 proc. mirčių. Medikų teigimu, riziką susirgti šiomis ligomis padidina ir netinkamas gyvenimo būdas. plačiau»

Gėlės gena lauk depresiją (nuotraukos)

Moteris taip išdailino savo sodybos teritoriją, kad pravažiuojantys žmonės nevalingai stabteli ir net fotografuojasi šalia netikėtai užtikto grožio. „Niekas iš karto nepasidaro“, – šypsosi visiems šeimininkė. plačiau»

Net turguje – jokio erzelio (nuotraukos)

Visi pervargę, visi nelaimingi, visi kamuojami įtampos ir nerimo. Kartais tikrai taip atrodo mūsų gyvenimas. Bet ar yra kažkur kitaip? Yra. Yra Cabo Verdėje. plačiau»

Žuvų aukcione – ir ryklių laimikis (nuotraukos) (1)

Didžiausias įspūdis iš viešnagės Jungtiniuose Arabų Emyratuose – vietinis žuvų turgus ir aukcionas. Apie tai, kad ten – tikra egzotika, pirmiausia išgirdome viešbutyje iš rusų. plačiau»

Kitokia arabiška pasaka (nuotraukos)

Tie, kurie į Jungtinius Arabų Emyratus išvyksta žinodami, kad gyvens penkių žvaigždučių viešbutyje, grįžta su gražiausiais neišdildomais įspūdžiais. Vis dėlto norint geriau pažinti tą visų liaupsinamą rojaus kampelį ir pamatyti tikros egzotikos, geriau pasirinkti skurdžiausią, emigrantų apgyvendintą rajoną ir dar pabendrauti su rusais. plačiau»

Ne liga, o pats žmogus apsunkina gyvenimą (nuotraukos)

Vaikystėje diabetu susirgusiam panevėžiečiui lėtinė liga sutrukdė tik kartą gyvenime, kai jo nepriėmė į barmenus ruošiančią mokyklą. Jaunas vyras gyvena visavertį gyvenimą: sukūrė šeimą, augina dukrą, dirba mėgstamą darbą ir net spėjo paragauti emigranto duonos. plačiau»

Nepatikėsi, bet daigelis prasikala (nuotraukos)

Jei jau kokia egzotiška sala, tai ten – pasaka: visi laimingi, turtingi, betysantys gelsvutėliame paplūdimio smėlyje... Taip, turistai ten išties atrodo kaip išrinktieji, bet vietos žmonėms gyvenimas eina sava, ne tokia ir lengva vaga. plačiau»

Ne karališkai, bet – La Skaloje (nuotraukos)

Daug kas neįsivaizduoja, kad į legendinį La Skalos (La Scala) operos teatrą Milane galima patekti ir ne didžiausiems turčiams. Taip manėme ir mes, dvi senos bičiulės, susiruošusios nuskristi pamatyti garsiosios madų sostinės. plačiau»

Į Milaną – pas Barboros Radvilaitės anytą (nuotraukos)

Skrendame į Milaną – tiesiog po Naujųjų „pagavome“ pigius lėktuvo bilietus po 60 eurų pirmyn atgal. plačiau»

Organizmą alino klastingo kirmino lervos

Daug metų jauna moteris beldėsi į visokių gydytojų duris, tačiau visų atsakymas būdavo vienas: jokios ligos nėra. Galop sostinės specialistai įvardijo diagnozę – echinokokozę ir skyrė gydymą. Medikai teigia, kad ši liga, kurios nereikia painioti su tikruoju kaspinuočiu, jau išgydoma. plačiau»

Sveikuolei kirto tik jaunystės eliksyras (1)

Maisto technologijos specialistė, garsiojo Čičinsko kepsnio bendraautorė jau daug metų gydosi pagal pačios susirinktus liaudies medicinos receptus ir į gydytojus kreipiasi tik didelės bėdos prispirta. Amerikoje ji bandė į protą atvesti ir vieną klaikiai besimaitinančią šeimą, bet nepavyko. plačiau»

Antibiotikų sugeba nusipirkti be recepto

Panevėžio kolegijos Biomedicinos mokslų fakultetas atliko anketinę apklausą, kuria siekė išsiaiškinti, ar gyventojai nepasitarę su gydytojais bando gydytis antibiotikais. Juos taip pat domino tai, ką gyventojai žino apie savigydą antibiotikais, kokia informacija naudojasi. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.