Rinkos tyrimų bendrovė, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) iniciatyva, atliko kiekybinį visuomenės nuomonės tyrimą, kurio duomenimis kiek daugiau nei pusė (56 proc.) renovuotinų daugiabučių namų gyventojų nurodo, kad šildymo kainų augimas skatina juos galvoti apie būsto atnaujinimą.
„Nerenovuotų daugiabučių namų gyventojai už šildymą moka 2–3 kartus didesnes sąskaitas nei tie, kurie jau atsinaujino savo gyvenamuosius namus arba gyvena naujos statybos būstuose. Kainoms už šildymą augant, vienintelis būdas žymiai sutaupyti – atnaujinti savo daugiabutį, taip padidinant jo energinį efektyvumą. Pradėjus rūpintis savo namo modernizavimu dabar, ateityje nebereikės jaudintis dėl sąskaitų už šildymą“, – teigia APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė.
Susidomėjimas daugiabučių modernizavimu auga
Panevėžyje daugiabučių namų modernizavimui atstovaujančios bendrovės direktorius Vidmantas Žukauskas pastebi, kad geriausia renovacijos reklama – įkvepiantys kaimynų pavyzdžiai.
„Gyventojai savo kaimynystėje mato geruosius modernizavimo pavyzdžius ir patys užsimano gyventi atnaujintame bei gražiame name. Taip pat jie kalbasi su jau renovuotų namų gyventojais, jie pasakoja apie ženklius sutaupymus, pakilusią būsto vertę bei kitas naudas“ – pasakoja V.Žukauskas.
Specialistas pratęsia, jog po šio šildymo sezono, kai kainos žymiai auga, pastebėjo gerokai didesnį gyventojų susidomėjimą daugiabučių namų modernizavimu.
Vis dažniau apsvarsto galimybę įsidiegti alternatyvius energijos šaltinius
Atliktas tyrimas parodė, kad net 80 proc. renovuotinų daugiabučių gyventojų, kurie būtų linkę modernizuoti savo būstą, nurodo, kad šildymo kainų augimas skatina juos atnaujinant būstą diegti alternatyvius energijos šaltinius: saulės jėgaines, geoterminį šildymą, šilumos siurblius ir pan.
Atsinaujinančius energijos šaltinius galima efektyviai panaudoti patalpoms ir vandeniui šildyti, elektrai gaminti. Pavyzdžiui, saulės kolektorių energija dažniausiai naudojama buitiniam karštam vandeniui ruošti, tačiau juos galima integruoti į namo šildymo sistemą, taip pat naudoti bendrų erdvių apšvietimui ar šilumos siurblio veikimui užtikrinti.
Anot V. Žukausko, Panevėžyje gyventojai, nors visuomet apsvarsto galimybę, į alternatyvių energijos šaltinių diegimą kol kas žiūri skeptiškai. Jo manymu, žmonėms vis dar trūksta informacijos bei gerųjų pavyzdžių, esančių mieste.
Daugiau informacijos apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: www.betalt.lt arba tel. 8 614 99699.
Reklama: Naujos statybos butai Kaune
(22PRRR-66)