„Socialinių partnerių vaidmuo yra labai įvairiapusis, o aktyvumas priklauso nuo konkretaus regiono. Girdime ir žinome, kad yra ir labai noriai įsitraukiančių, yra ir mažiau aktyvių. Tarkime, Marijampolėje, mano nuomone, situacija yra labai gera, nes mes dažniau organizuojame posėdžius, kad palaikytume pulsą ir darbinę dvasią“, – pasakoja Marijampolės regiono plėtros tarybos partnerių grupės pirmininkė Raimonda Bogužaitė. Ji sako, kad kartais kolegoms kai kuriuose regionuose pritrūksta prasmės matymo ir motyvacijos.
„Mes pasisakome už kuo aktyvesnį socialinių partnerių ir bendruomenių įtraukimą į investicijų krypčių nustatymo ir įgyvendinimo procesus, – sako skaidrumo iniciatyvos „Baltosios Bangos“ tarybos pirmininkė Rūtą Skyrienė. – Patirtis rodo, kad kuo viešesnis, atviresnis sprendimų priėmimo procesas, kuo aktyviau į jį įtraukiami vietos socialiniai partneriai, tuo skaidrėja procesas, mažėja korupcijos apraiškų, o vietos gyventojai labiau pasitiki priimamais sprendimais ir įgyvendinamomis priemonėmis.“
Būtent šiuo metu, kai regiono plėtros tarybos dirba su dabartinio 2021–2027 m. Europos Sąjungos periodo investicijomis, kurioms panaudoti ruošiami rimti projektai, ypač reikia kantrybės ir motyvacijos. Visi supranta, kad labai daug dokumentų, į kuriuos reikia įsigilinti. O regiono plėtros tarybos partnerių darbas yra neatlygintinas…
„Tokie renginiai kaip šis parodė, kad mes, socialiniai partneriai, esame girdimi, matomi ir esame svarbūs ne tik regionuose, bet ir nacionaliniu lygiu. O tai yra geriausia paskata eiti į priekį. Nes yra socialinių partnerių, kurie kartą ar du apsilanko tarybos posėdžiuose, vėliau jų dalyvavimas tampa formalumu. Norint realiai prisidėti prie sprendimų priėmimo, reikia iš tiesų gilintis, diskutuoti ir aktyviai dalyvauti susitikimuose“, – patirtimi dalijasi R. Bogužaitė.
Ji sako, kad proga keisti savo, savo šalies ateitį ir dalyvauti jos gerovės kūrime – tokia galimybė prieinama toli gražu ne kiekvienam. Norėtųsi, kad žmonės tą suprastų ir įvertintų.
Pasak finansų ministrės patarėjos Aidos Martinaitienės, ES investicijų administravimo procesas yra labai kompleksiškas ir daugialypis, reikalaujantis daugelio šalių įsitraukimo, todėl socialinių partnerių vaidmuo yra labai svarbus ir reikšmingas.
„Regionų organizacijos ir bendruomenės yra įgalintos dalyvauti priimant sprendimus, įgyvendinant ES investicijas, ir aktyviai išreikšti savo bendruomenės poreikius. Dėl to investicijų procesas tampa skaidresnis, efektyvesnis, labiau atsižvelgia į regionų gyventojų poreikius“, – partnerių darbą įgyvendinant ES investicijų programas komentuoja A. Martinaitienė.
Finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis
Išsamiau apie jūsų galimybes www.esinvesticijos.lt
(23PRRR-147)