Tipas
Šlifuokliai gali būti įvairių tipų, o tinkamo pasirinkimas garantuos efektyvų, saugų ir patogų darbą. Iš esmės, šlifuoklius galima skirstyti į du pagrindinius tipus: rankinius ir pastatomus arba montuojamus prie stalviršio. Rankiniai - nešiojami, gali būti tiek elektriniai, tiek akumuliatoriniai ar net pneumatiniai. Tuo tarpu, prie stalviršio montuojami šlifuokliai - dideli ir galingi. Dažniausiai, jie būna naudojami profesionalų, gali nušlifuoti didelius, nestandartinius objektus. Tačiau, naudinga žinoti, kad tiek rankiniai, tiek prie stalviršio montuojami šlifuokliai gal būti skirstomi į dar kelis tipus. Rankiniai šlifuokliai gali būti kampiniai. Kampinis šlifuoklis yra labai praktiškas ir naudingas, dažniausiai, yra naudojamas nestandartinių formų detalių šlifavimui, o taip pat ir pjovimui, kadangi, savo išvaizda primena diskinius pjūklus. Vieni iš plačiausiai naudojamų yra juostiniai šlifuokliai. Jie gali būti tiek rankiniai, tiek montuojami prie stalviršio arba kitaip tariant - stacionarūs. Jie puikiai tinka didelių paviršių šlifavimui, pavyzdžiui, šlifuoti duris ar stalo paviršių. Itin platų juostinių šlifuoklių pasirinkimą galite rasti varle.lt svetainėje. Tačiau, norint tinkamai naudotis tokio tipo šlifuokliu, reikia turėti įgūdžių, kadangi, juo itin lengva nušlifuoti nelygiai ar per stipriai. Naudinga paminėti tai, kad šlifavimo juostos gali būti įvairių plotų, o taip pat, ir šiurkštumo. Tad, lengvai pritaikysite tokį šlifuoklį prie bet kokio darbo ar turimų poreikių. Taip pat, galima rasti šlifuoklių, poliruoklių - tai apvalios formos padelius turintys įrenginiai, kurie yra naudojami paviršių šlifavimui ir poliravimui. Galiausiai, šlifuokliai gali būti skirti ir smulkių detalių šlifavimui ir paruošimui. Tai, dažniausiai, trikampio formos padelius turintys įrenginiai, leidžiantys patogiai nušlifuoti kampus ir nestandartinių formų paviršius.
Galingumas
Rinkdamiesi naują šlifuoklį, daug dėmesio turėtumėte skirti jo galiai. Juk nuo to priklauso įrankio efektyvumas! Galingumas priklauso ir nuo šlifuoklio tipo - būdo, kuriuo jis gauna energiją veikimui. Pavyzdžiui, belaidžiai, akumuliatoriniai šlifuokliai yra be galo patogūs ir lengvai naudojami, tačiau, jie nėra tokie galingi. Negana to, kadangi veikia tik ribotą laiką, juos teks įkrauti. Na, o krovimas gali ir užtrukti nemažai laiko. Galingiausi - stacionarūs šlifuokliai. Jie teikia nenutrūkstantį veikimą. Teigiama, kad namų naudojimui tikrai pakaks tokio šlifuoklio, kurio galia nėra labai didelė, o profesionaliam naudojimui reikėtų rinktis galingesnius, pavyzdžiui, bent 800W turinčius šlifuoklius. Kuo galingesnis bus šlifuoklis, tuo jis efektyviau veiks. Tiesa, tai taip pat reiškia, kad jis bus ir brangesnis.
Greitis
Siekdami išsirinkti efektyviai veikiantį, tinkamą šlifuoklį, turėtumėte dėmesį atkreipti ir į jo veikimo greitį. Dažniausiai, veikimo greitis yra nurodomas apsisukimais per minutę arba trumpiniu RPM. Kuo didesnis RPM, tuo greičiau šlifuoklis suksis ir veiks. Tačiau, ši taisyklė galioja diskiniams, rotaciniams šlifuokliams. Tuo tarpu, juostinių šlifuoklių greitis yra matuojamas centimetrais per minutę. Kuo matmuo didesnis, tuo greičiau sukasi šlifavimo juosta. Tačiau, naudinga pasirinkti tokį šlifuoklį, kurio veikimo greičius būtų galima reguliuoti. Tokiu būdu, galėsite lengvai ir patogiai pritaikyti šlifuoklio veikimo greitį prie reikiamo paviršiaus tipo, dydžio ar norimo pasiekti rezultato.
Dulkių surinkimas
Norėdami pasirinkti efektyviai veikiantį ir patogiai naudojamą šlifuoklį, dėmesį turėtumėte atkreipti ir į tai, ar šlifuoklis pats surenka darbo metu susidariusias dulkes. Daugelis modelių, turi specialias dulkių surinkimo talpas, kurios neleidžia į aplinką pasklisti šlifuojamų paviršių dulkėms. Tokia ypatybė padeda palaikyti darbinės aplinkos švarą ir tvarką. Taip pat, garantuoja ir patogų bei saugų naudojimąsi šlifuokliu.
Varle.lt svetainėje rasite itin platų šlifuoklių pasirinkimą, žemas kainas ir pačias geriausias akcijas!
SKL177