Tarptautinė keramikos konferencija: moksliniai pranešimai, ugnies skulptūros degimas ir edukacija
Gegužės 10–11 dienomis Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks tarptautinė konferencija „Keramikos tradicija ir šiandiena“. Tai renginys, pratęsiantis XXIII Panevėžio tarptautinį keramikos simpoziumą.
Gegužės 10–11 dienomis Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks tarptautinė konferencija „Keramikos tradicija ir šiandiena“. Tai renginys, pratęsiantis XXIII Panevėžio tarptautinį keramikos simpoziumą.
Gegužės 10 d. 13.30 val. prasidės konferencijos mokslinė dalis. Pranešimus keramikos meno temomis skaitys Lietuvos ir Latvijos lektoriai. Menotyrininkė Aurelija Seilienė (Lietuva) apžvelgs Lietuvos keramikos raidą nuo liaudies tradicijos iki šiuolaikinio meno kūrinio. Doc. dr. Inese Sirica (Latvija) skaitys pranešimą „Latvijos tradicinė keramika šiandien: viešos meistriškumo pamokos, parodos, amatininkai ir teatras“.
Doc. Līga Skarina (Latvija) kalbės apie nacionalinės tradicinės keramikos įtaką Latvijos dailės akademijos keramikos katedros kūrybinei plėtrai. Doc. Rasa Justaitė-Gecevičienė (Lietuva) pristatys pastarojo dešimtmečio Vilniaus dailės akademijos keramikos katedros studentų darbus, analizuos, kaip juose atsispindi naujausios tendencijos ir senųjų tradicijų įtaka.
19 val. galerijos kiemelyje lankytojai bus pakviesti klausytis Jono Sikorskio (saksofonas) ir Džiugo Juzėno (elektrinė gitara) atliekamos muzikos. Tuo tarpu čia pat rutuliosis svarbus meninis vyksmas – keramikai Vilija ir Osvaldas Balčiūnai degs keraminę ugnies skulptūrą „Stichijos”. Visą dieną vykusio kūrybinio proceso finalas – ugnies skulptūros atidengimas numatytas 20.30 valandą.
Gegužės 11 d. – antrąją konferencijos dieną suaugusieji ir vaikai bus pakviesti prisiliesti prie molio savo rankomis ir išbandyti tradicinius keramikos lipdymo būdus su galerijos edukacijos specialistais Egle Čibinskiene, Eugenijumi Čibinsku ir Artūru Stančiku.
Vaikams ir jaunimui skirtose kūrybinėse animacijos dirbtuvėse dailininkas, animacinių filmų režisierius Antanas Skučas eksperimentuos jungdamas molį su išmaniosiomis technologijomis. Taip pat bus surengta išvyka į Upytės tradicinių amatų centrą, kur vyks raugo, raku ir juodosios keramikos degimo technikų demonstravimas.
Ši tarptautinė konferencija – vienas iš pagrindinių projekto „Tarpvalstybinė lojalumo programa kultūrai ir turizmui skatinti“ renginių. Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos.
Renginiai nemokami.
******
Nuotrauka iš Vilijos Balčiūnienės asmeninio archyvo