apie projektą "Mokyklos eina" ir programėlę walk15 "Minties" gimnazijoje
Darniu žingsniu po miestą
Besikeičiantis ir gražėjantis Panevėžys, atnaujinami ir tiesiami nauji pėsčiųjų bei dviračių takai į miestą ir jo apylinkes pasivaikščioti, keliauti dviračiais bei riedučiais į darbus kviečia vis daugiau gyventojų, nes darniam judumui mieste sudaromos vis geresnės sąlygos. Tai matydama, Panevėžio „Minties“ gimnazijos bendruomenė prisijungė prie respublikinio projekto „Mokyklos eina“. Judėjimo nauda žmogaus sveikatai abejojančių žmonių ugdymo įstaigoje nebėra. „Minties“ gimnazija pateko į projekto „Mokyklos eina“ geriausiųjų dvidešimtuką, kurio tikslas – pasitelkiant inovatyvias ir vaikams susidomėjimą keliančias priemones, skatinti kasdien nueiti tam tikrą žingsnių skaičių. Programos eigoje laukė iššūkiai moksleiviams ir mokyklos bendruomenei, virtualios mokyklos pažintinės trasos sukūrimas ir įvairios sveikatingumo pamokos.
Gimnazijos fizinio ugdymo mokytoja Danutė Anciukevičienė ir technologijų mokytoja Daiva Gronskienė pritarė projekto ir mobilios programėlės „#walk15“ kūrimo iniciatorei Vladai Musvydaitei, nes ji motyvuoja žmones ir kviečia daugiau judėti, sportuoti, aktyviai gyventi. Rudenį minėtos mokytojos subūrė gimnazijos 2a ir 2c klasių mokinių grupelę pasivaikščiojimų trasos po miestą programėlei kurti. Gruodžio mėnesį susikūrusi žygeivių grupė susitiko su miesto meru Ryčiu Mykolu Račkausku. Gerbiamas meras mielai pabendravo su gimnazistais, atsakė į mokinių klausimus. Pasak jo, Panevėžys yra pats gražiausias pasaulio miestas! Mokiniai supažindino merą su savo planais ir ketinimais kurti pasivaikščiojimų trasos mobiliąją programėlę. Gavę mero pritarimą, pradėjo planuoti savo darbus. Nusprendė, kad žygeiviai turėtų sustoti prie reikšmingų miestui vietų, istorinių pastatų, kuriuose kažkada gyveno ir dirbo miestui nusipelnę žmonės arba garsina Panevėžio miestą ir Lietuvą dabar. Iniciatyvinė grupė pasivaikščiojimų trasą nutarė pradėti Laisvės aikštėje, prie savivaldybės. Kiti sustojimai, patekę į trasą, buvo: Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešoji biblioteka, Birutės gatvė, kurioje išlikęs akmeninis grindinys ir kurioje auga nuo medkirčių išgelbėtas medis - Raktų uosis, Kraštotyros muziejus, įkurtas pastatuose, kurie priklausė garsiai panevėžiečių Moigių šeimai, Lėlių vežimo teatras, paminklas kunigaikščiui Aleksandrui Jogailaičiui, Juozo Miltinio dramos teatras, Senvagė ir joje esanti Vėžio skulptūra, o paskutinis sustojimas buvo prie namo, kuriame gyveno ir kūrė rašytoja, pedagogė ir visuomenės veikėja Gabrielė Petkevičaitė – Bitė.
Gegužės 27 dieną projekto „Mokyklos eina“ iniciatyvinė grupė pasivaikščiojimų trasos mobiliąją programėlę pristatė gimnazijos bendruomenei, kviesdama visus pasivaikščioti po gražų bei žalią miestą, išbandyti programėlę ir apie Panevėžio krašto žmones sužinoti daugiau.
Jauniems žmonėms svarbi Aukštaitijos sostinės ateitis, kuri dėl geros miesto geografinės padėties ir dabar piešiama šviesiomis spalvomis, o projekto Rail Baltica įgyvendinimas teikia daug vilčių miesto ekonomikos plėtrai. Miestui prie Nevėžio reikia, kad daugiau jaunų ir miesto gamtinei aplinkai bei žmonių gerovei neabejingų žmonių grįžtų gyventi ir dirbti, o gimnazijos pedagogai pasiruošę savo mokiniams padėti atrasti Panevėžį ir pažvelgti į savo ateitį jame.