„Mano visas gyvenimas buvo muzika ir daina“ – sakė maestro Mykolas Karka. Šiemet minime šio garsaus panevėžiečio – muzikos pedagogo, chorvedžio, kompozitoriaus, vargonininko, Panevėžio krašto dainų švenčių organizatoriaus, Mėgėjiškos liaudies operetės įkūrėjo – 130-ąsias gimimo metines.
Panevėžio Mykolo Karkos mokyklos bendruomenė paminėjo šią datą prisimindama žmogaus, kurio vardu pavadinta, indėlį į gimtojo miesto kultūrinių tradicijų puoselėjimą. Moksleiviai uždegė žvakelę ir padėjo gėlių ant maestro kapo, keliavo Mykolo Karkos pėdsakais Panevėžio mieste, mokėsi dainuoti jo mėgstamiausią liaudies dainą „Ant kalno karklai siūbavo“... Mokyklos jaunučių choras, vadovaujamas mokytojos Aldonos Mikolaitienės, giedojo Švč. Trejybės bažnyčioje rektoriaus dek. mgr. Pavelo Andžejevskio aukojamose Šv. Mišiose už mokyklos bendruomenę ir Mykolą Karką. Smagu, kad moksleiviai tęsia chorinio dainavimo tradicijas, su užsidegimu gieda Šv. Mišiose. Jų nuoširdūs, kartais iš jaudulio virpantys jaunatviški balsai džiugino panevėžiečių širdis.
Dovana mokyklos bendruomenei ir visiems miesto gyventojams buvo Panevėžio muzikinio teatro styginių kvarteto koncertas „Atminimo gaida“ Švč. Trejybės bažnyčioje. Profesionalios muzikos garsai, susipinantys su prisiminimais apie Mykolą Karką, šią gražią sekmadienio popietę nuskaidrino ne vieno klausytojo sielą. Maestro penkiolika metų buvo Panevėžio operetės teatro muzikos vadovas ir dirigentas, todėl Muzikinis teatras jo 130-osioms gimimo metinėms paminėti skyrė Richardo Rodgerso miuziklą „Muzikos garsai“.
Kai taip sunku atskirti tikrąsias vertybes nuo siūlomų pasaulio blizgučių net suaugusiems, žmogus, atidavęs visą savo gyvenimą ne turto kaupimui, o kūręs sielos atgaivą – muziką, yra geras pavyzdys jaunajai kartai. Didžiuojamės vadindamiesi Mykolo Karkos mokyklos mokiniais.
Loreta Švarlienė, mokytoja