Rokiškyje liko nereikalinga
„Yra daug galimybių, tik ne visuomet jas pastebime. Nesijaučiu auka. Galbūt sprendimai netgi buvo geri, tik juos priimti reikia neprarandant žmogiškumo ir neužgaunant kitų“, – apie naujausius savo gyvenimo pokyčius kalbėjo 6 metus Rokiškio socialinės paramos centrui vadovavusi, bet šią vasarą darbo rajone netekusi 54 metų Jolanta Paukštienė.
Dar prieš tai ji vyriausiąja socialine darbuotoja dirbo ir nuo nulio kūrė Obelių savarankiško gyvenimo namus. Iš viso sukaupė 16 metų socialinio darbo patirtį.
Bet viskas apvirto aukštyn kojom, kai gegužės mėnesį rajono taryba nusprendė dvi biudžetines įstaigas – J.Paukštienės vadovaujamą Rokiškio socialinės paramos centrą ir Obelių socialinių paslaugų namus – sujungti į Rokiškio socialinių paslaugų centrą. Obelių įstaigai vadovavo 58 metų Elona Adomavičienė.
Vyko konkursas į naujosios įstaigos direktorius, jame dalyvavo abi vadovės. Komisija pasirinko E.Adomavičienę.
Užtat pavaryta šalin J.Paukštienė netrukus triumfavo konkurse į Utenos socialinės globos namų, pavaldžių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, vadovo pareigas. Įveikusi net 6 konkurentus, ji tapo įstaigos direktore.
Laimėjo iš septynių
Paprašyta papasakoti apie konkursą Utenoje, J.Paukštienė sakė, kad ministerija buvo nurodžiusi tikslų laiką, kada atvykti. Kitų pretendentų ji nematė. Tik kai sekretorės pasiteiravo, ar daug dalyvių konkurse, šioji mįslingai atsakė: „Yra, yra... Tikrai bus iš ko rinktis.“
Savo konkurentų tikslų skaičių J.Paukštienė sužinojo tik po konkurso.
„Štai kaip – ministerijoje laimėjau iš 7 pretendentų, o Rokiškyje nelaimėjau iš dviejų“, – šypsojosi direktorė.
Ar nejaučia kartėlio dėl to, kad Rokiškyje liko tarsi nebereikalinga? To paklausta, J.Paukštienė prisipažino, kad situacija nebuvo maloni.
Jau prieš kurį laiką jai negerų minčių sukėlęs rajono valdžios sumanymas didesnę įstaigą – jos vadovaujamą socialinės paramos centrą Rokiškyje – prijungti prie mažesnės – Obelių socialinių paslaugų namų.
Vėliau šios nevykusios minties buvo atsisakyta, bet Rokiškyje nebuvo paslaptis, kad sujungti įstaigas yra politinis sprendimas. Rajono taryboje užtikrintą daugumą sudaro socialdemokratai. Jų sąraše pirmu numeriu dalyvavo ir į merus buvo išrinktas Ramūnas Godeliauskas. E.Adomavičienė yra dalyvavusi savivaldos rinkimuose kaip socialdemokratė. J.Paukštienė taip pat yra bandžiusi patekti į rajono tarybą, bet su liberalais.
Paklausta, ar partiškumas turėjo įtakos konkurso rezultatui Rokiškyje, J.Paukštienė tai komentuoti atsisakė.
Pateko į avariją
Bet J.Paukštienė sakė dar iki konkurso Rokiškyje gaudavusi žinučių iš pažįstamų žmonių, kad nelaimės konkurso.
„Ir pati supratau, kad neverta dalyvauti. Bet įvyko taip, kad ministerija pirmoji paskelbė konkursą dėl Utenos, bet šis konkursas vyko vėliau nei Rokiškyje. Todėl nusprendžiau pasitreniruoti“, – prisiminė J.Paukštienė.
Su ja iš darbo savo noru išėjo dar 8 darbuotojai.
Bet įvyko dar vienas nelaimingas įvykis. Vykdama namo iš darbo ji pateko į avariją. Lenkė du automobiliai, vienas ėmė kelyje mėtytis, apvirto ir atsitrenkė į J.Paukštienės mašinos galą. Moteris sugebėjo mašiną suvaldyti, nuo kelio nenulėkė, bet nukentėjo kaklas ir galva, po to dar ėmė skaudėti stuburą.
J.Paukštienė gavo nedarbingumo pažymėjimą, bet jam dar nepasibaigus buvo atleista iš darbo.
„Galbūt tai teisėta, bet kurgi žmogiškumas? Nieko baisaus, dabar jaučiuosi įvertinta, užgis ir šitos žaizdos“, – pašnekovė tikino pykčio nelaikanti.
Aktyvi, kiek jėgos leidžia
E.Adomavičienė korespondentei neslėpė, kad socialdemokratams priklauso daugiau nei 10 metų.
Ar yra aktyvi partijos narė?
„Kiek sveikata ir jėgos leidžia“, – atsakė rokiškietė.
Ji tikino, kad ne partiškumas padėjo laimėti konkursą, o 20 metų darbas socialinėje srityje. Bet nepasakė, kuo konkurse pralenkė itin patyrusią savo konkurentę.
Korespondentės kalbinama rajono tarybos narė, opozicionierė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė apgailestavo, kad rajone nereikalingi pasijaučia ir jį palieka tokie aukštos kvalifikacijos darbuotojai kaip J.Paukštienė.
Pašnekovė tęsė, kad J.Paukš-tienės vadovaujama įstaiga turėjo sertifikatus, atitinkančius aukštus europinius standartus, todėl prie pastarosios, pagal logiką, turėjo būti prijungta Obelių įstaiga.
„Tai, kad nuspręsta nelygiavertes įstaigas sujungti, jau rodo, kad vyksta kažkas negero. Apmaudu, bet atrodo, kad vadovo pasirinkimą lėmė pažintys ir partiškumas“, – svarstė politikė.
Koalicijai „Už laisvę augti“ priklausantis, bet į rajono tarybą nepatekęs Pavlius Gaigalas pritarė, kad po konkurso E.Adomavičienės partiškumas pirmiausia krito į akis.
„Negaliu sakyti, kad ji neverta būti vadove, bet Rokiškyje dabar tokia situacija: socialdemokratai trūks plyš savus sodina į šiltas vietas. Negražūs žaidimėliai, bet kaip juos sustabdyti?“ – apgailestavo pašnekovas.
R.Godeliauskas vis dar užblokavęs redakcijos mobiliojo telefono numerį, todėl prisiskambinti nepavyko. Neatsakė jis ir į kausimus, nusiųstus raštu.
Prierašai po nuotraukomis:
1. J.Paukštienė nenusimena nelaimėjusi konkurso Rokiškyje, nes jaučiasi vertinama Utenoje. A.Švelnos nuotr.
2. E.Adomavičienė taip ir nepasakė, kuo nurungė savo patyrusią konkurentę. Rokiškio rajono savivaldybės nuotr.