Ne visada buvo tokia daili
Panevėžietė 38 metų Gerda Statkevičiūtė-Gylienė, automobilių sporto gerbėjams pažįstama kaip moterų ralių prizininkė, būdama 168 cm ūgio, jau kelinti metai džiaugiasi idealiu 56 kilogramų svoriu.
Moteris tikina, kad ištirpus nereikalingiems kilogramams pasikeitė ir kiti dalykai. Svarbiausia, širdyje įsivyravo ramybė.
Liekna elegantiška tamsiaplaukė, su vyru auginanti du paauglius vaikus, atrodo gerokai jauniau, nei parašyta pase. Kad jai jau ne dvidešimt, išduoda gal tik santūri laikysena.
Tokia daili ji buvo ne visada, dar prieš trejus metus svėrė 75 kilogramus.
Panoro nebelikti ir blondine
Susitinkame G.Statkevičiūtės-Gylienės šeimos name Dembavoje.
Svetainėje kabo daug įrėmintų šeimos nuotraukų: ji su vyru, vaikais, seneliais ir draugėmis. Visose kompanijose šypsosi putlutė blondinė, beveik niekuo nepanaši į dabartinę Gerdą.
„Na, taip, kurį laiką buvau šviesiaplaukė, bet ėmusi keisti gyvenimo būdą panorau vėl tapti natūrali“, – paaiškina šeimininkė.
Klausiu, kas groja baltu pianinu?
Ji pati. Noras išmokti skambinti irgi atėjo su kūno pokyčiais.
Išlindo kovido pasekmės
Jauna moteris patikina, kad niekada nejautė diskomforto dėl su-apvalėjusių formų, neketino laikytis dietų ar kitaip koreguoti savo išvaizdos. Viskas nutiko netikėtai ir neplanuotai.
Prieš trejus metus, per antrąją pandemijos bangą, visa Gylių šeima susirgo kovidu. Vyras, duktė ir sūnus persirgo visai lengvai, o jai simptomai laikėsi ilgėliau, teko net ligoninėje pagulėti.
„Susirgau per savo 35-ąjį gimtadienį, atrodė, kad nesunkiai, bet pasekmės atėjo vėliau“, – prisiminė pašnekovė.
Kai jau tyrimai rodė, kad nuo kovido yra pasveikusi, organizmas sakė ką kita: savijauta buvo prasta, saujomis slinko plaukai, pulsas tvinksėjo kaip išprotėjęs, atsirado stiprūs širdies permušimai, akis nei iš šio nei iš to aptraukdavo rūkas, o galiausiai ėmė kartotis nerimo atakos.
Moteris varstė šeimos gydytojo ir kardiologo kabinetų duris. Šie skirdavo tik vaistų simptomams nuslopinti.
Pasitikėjo medicinos naujove
Supratusi, kad iš tokio gydymo naudos mažai, G.Statkevičiūtė-Gylienė ėmė pati ieškotis pagalbos.
Pirmiausia ji užsirašė į neuro-edukacijų kursus. Anot pašnekovės, neuroedukacija – tai gan naujas sveikatinimosi būdas, paremtas mąstymo ir požiūrio korekcijomis, „persiprogramavimu“ ir praleistų galimybių kompensavimu. Pirmiausia paskaitos, tada meditacijos, įvairūs pratimai ir testai.
Kartu dar lankė ir dailės terapijos užsiėmimus.
Savijauta šiek tiek pagerėjo, bet ne taip, kaip tikėjosi.
Moteris nutarė išbandyti dar vieną naujovišką gydymo metodą – endobiogenetiką, kai gydytojas paciento fiziologiją ir visų organizmo funkcijų sąveiką vertina kaip visumą. Šis metodas taikomas siekiant surasti ligos priežastį ir gydyti ne tik jos pasekmes.
G.Statkevičiūtė-Gylienė privačiai kreipėsi į pagal tą metodiką dirbančią gydytoją. Pagal išsamų kraujo tyrimą medikė pamatė jos organizme ne vieną įsisenėjusį uždegimą, sutirštėjusį kraują ir daugiau kitų bėdų.
Medikė skyrė gydymo kursą ir specialią dietą, kurios laikantis uždegimai turėjo nuslopti.
„Nieko su glitimu, jokių pieno produktų ir kruopų, net grikių į burną nedėti“, – trumpai nusakė rekomendacijas.
Dieta nebuvo kankinanti
Medikė išaiškino, kad uždegiminės reakcijos gali kilti ir tuomet, kai organizmas netoleruoja kai kurių maisto produktų, į juos reaguoja kaip į nuolatinį dirgiklį.
„Dieta visiškai nebuvo kankinanti, juk galėjau valgyti bulves, morkas, moliūgus ir kitokias daržoves bei salotas, vaisius, mėsą, žuvį, kiaušinius, avinžirnius ir dar gausybę visko, išskyrus glitimo turinčius grūdinius produktus“, – sako.
Medikė rekomendavo daryti ir kvėpavimo pratimus, kad pagerėtų organizmo aprūpinimas deguonimi.
„Susiradau specialistą ir mokiausi kvėpuoti. Iš karto pajutau, kad protas pasidarė šviesesnis, traukėsi iki tol kamavusios neaiškios baimės“, – džiaugėsi pašnekovė.
Tada ji vėl atnaujino dailės terapijos užsiėmimus.
Laikantis visų tų rekomendacijų, savijauta jau tikrai akivaizdžiai pagerėjo, nukrito svoris.
Nuo skanėstų organizmas pašėlo
Moteris jautėsi pasveikusi, tad grįžo prie įprastos mitybos: tortai, sausainiai ir visa tai, ko kurį laiką nevartojo.
Netrukus vėl su trenksmu išsibalansavo sveikata, grįžo prasta savijauta ir apvalumai.
„Organizmas parodė, kad pirmykštis gyvenimo būdas man visiškai nebetinka. Supratau, kad jei noriu gerai jaustis, turiu visam laikui atsisakyti to, ko netoleruoju, maitintis pagal gydytojos rekomendacijas“, – teigė pašnekovė.
Tai patvirtino ir pasidaryti tyrimai – organizmo būklė buvo lygiai tokia pat, kaip po kovido.
Moteris iš naujo susidėliojo jai tinkančios mitybos planą ir vėl ėmė daryti kvėpavimo pratimus. Vėl sveikata po truputį gerėjo, svoris krito.
„Niekada to nedariau dėl figūros, grožis man nebuvo pirmoje vietoje, svarbiausia – jausena, energija ir tai, kiek daug galiu visko padaryti būdama sveika“, – kalbėjo pašnekovė.
Dabar gerai ir pupelės, česnakai
Treti metai G.Statkevičiūtės-Gylienės rytas prasideda vandens su citrina gurkšnojimu. Jo išgeria pusę litro.
Pusryčiams – sultys iš saliero šaknies ir organizmo valymo glot-nutis iš įvairių uogų ir bananų.
Iki 12-os valandos į burną nededa jokių riebalų, tik vaisius ir daržoves.
Jai daržovė numeris vienas – bulvė.
„Net 18 metų netoleravau pupelių, svogūnų ir česnakų, tiesiog skrandis tų dalykų nepriėmė, pūtė pilvą, dabar jų galiu valgyti kiek telpa, skrandis nebebijo jokių aštrių prieskonių“, – liudija pasikeitimus.
Vienintelis riebalas, kurį moteris vartoja, yra kokoso aliejus.
Mėsą ir žuvį valgo ne kasdien, tik tada, kai užsinori. Grybų irgi nebraukia iš valgiaraščio. Duoną perka be glitimo. O štai kiaušiniai, pastebėjo, jai sukelia uždegimines reakcijas.
Dažnai sau verdasi daržovių troškinius, avinžirnius, lęšius, valgo avižų, nes jos neturi glitimo, košes, kartais išsiverda ir grikių.
Užtat į burną nededa jokių pieniškų produktų.
Prierašai po nuotraukomis:
1. Anksčiau G.Statkevičiūtė-Gylienė buvo šviesiaplaukė ir gerokai apvalesnių linijų.
2. Paklausiusi gydytojos patarimų, kaip keisti mitybą, G. Statkevičiūtė-Gylienė atgavo sveikatą ir energiją.
3. Noras išmokti skambinti pianinu G. Statkevičiūtei-Gylienei atėjo kartu su kūno pokyčiais.
4. G.Statkevičiūtė-Gylienė (dešinėje) iki susergant kovidu nesuko galvos dėl kūno linijų, dėl gražių apvalumų nejautė diskomforto.
A.Švelnos ir asmeninio albumo nuotraukos