Norėtų, kad dirbtų kasdien
Vienintelio Panevėžio rajono miesto Ramygalos ir gretimų kaimų gyventojai, sušlubavus sveikatai, ne visada gali tikėtis gydytojų pagalbos. Tokį žmonių skundą gavo rajono valdžia.
Gyventojai prašo valdžios padėti išspręsti Ramygalos ambulatorijoje dirbančių šeimos gydytojų darbo laiko ir krūvio problemą. Mat gydytojams atostogaujant ar sergant, niekas jų nevaduoja.
„Nesant galimybės kreiptis į šeimos gydytoją, negalime gauti siuntimų pas kitus specialistus ar kitos medicininės pagalbos“, – rašoma beveik 500 gyventojų pasirašytame rašte.
Pateikiamas pavyzdys: vienai šeimos gydytojai balandį vienuolikai dienų išėjus atostogų jos niekas nevadavo, o kita ambulatorijos gydytoja pacientus priėmė tik penktadieniais nuo 8 iki 13 valandos.
„Ramygalos seniūnija yra didelė, atokiuose kaimuose gyvenantys seni žmonės nesinaudoja informacinėmis technologijomis. Susisiekimo praktiškai nėra, nes maršrutiniai autobusai kaimus pasiekia tik vieną ar du kartus per savaitę“, – rašoma skunde.
Gyventojai norėtų, kad šeimos gydytojai Ramygaloje dirbtų kasdien nuo 8 iki 17 valandos ar net ilgiau.
Pervilioja privačios klinikos
Pastarojo rajono tarybos posėdžio pabaigoje šiuo reikalu pasisakė rajono poliklinikos vyriausioji gydytoja Neringa Šinkūnienė.
Ji tikino, kad problema Ramygaloje atsirado dėl to, kad atostogų metu ambulatorijos gydytoja išsisuko kulkšnį ir dabar dirba nuotoliniu būdu.
„Mes organizuojam dviem mašinomis vežti į Panevėžio rajono polikliniką tuos, kuriuos reikia apžiūrėti ne nuotoliniu būdu, bet jų neatsiranda“, – sakė N.Šinkūnienė.
Apskritai visame Panevėžio rajone esantis labai didelis šeimos gydytojų trūkumas, o privilioti juos važiuoti dirbti į kaimus labai sunku.
„Mūsų poliklinikoje yra 24 šeimos gydytojai, iš jų 14 – pensinio amžiaus, 5 – iki 40 metų. Kasdien juos atakuoja privačios klinikos, išsineštų su visa kėde, kad tik jie sutiktų“, – teigė N.Šinkūnienė.
Pasak poliklinikos vadovės, nuo vasaros šeimos gydytojo trūks ir Krekenavoje.
„Prieš kelias savaites buvau prikalbinusi pas mus dirbusią, bet paskui į privačią kliniką išėjusią jauną gydytoją. Ji tarsi sutiko važiuoti į Krekenavą, bet paskui paskambino ir sako, jog privati klinika jai pasiūlė tūkstančiu daugiau, kad tik pasiliktų. Ir viskas…“ – kalbėjo N.Šinkūnienė.
Daktaras irgi žmogus, jis irgi gali susirgti
Rajono meras Antanas Pocius korespondentui problemą Ramygalos ambulatorijoje įvardijo kaip laikiną nesklandumą, atsiradusį gydytojai patyrus kojos traumą.
„Daktaras taip pat žmogus, jis irgi gali susirgti. Vienas daktaras vienai dienai ramygaliečiams – per mažai, o pakeisti sergančio nėra kuo, tiesiog trūksta daktarų“, – kalbėjo A.Pocius.
Mero žiniomis, šią savaitę koją išsigydžiusi panevėžietė gydytoja „turėtų būti vietoje“ ir problemos Ramygaloje nebeturėtų likti.
Pasak A.Pociaus, savivaldybė daktarų neparuoš, o jeigu šalies aukščiausioji valdžia „kažko nesiims“, ateityje kaimuose šioje srityje bus dar daugiau problemų.
„Labai daug daktarų išeina į privačias įstaigas. Ko gero, ten darbo užmokestis didesnis ir darbo sąlygos geresnės“, – reziumavo meras.
Prierašai po nuotraukomis:
1. Gyventojai norėtų, kad Ramygalos ambulatorija dirbtų kasdien nuo 8 iki 17 valandos.
2. Rajono meras A.Pocius pareiškė, kad savivaldybė daktarų neparuoš, ateityje gali būti ir daugiau problemų.
3. Vyriausioji gydytoja N.Šinkūnienė skundėsi, kad šeimos gydytojus pervilioja privačios klinikos.
4. Vis dar miesto statusą turinti Ramygala irgi kenčia dėl demografijos bėdų, tad ją teliko aptarnauti tik du gydytojai.
A.Švelnos nuotraukos