Šeima veikė kartu su aludžių savininkais
Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį vadinamojoje panevėžietiško „juodojo“ alaus byloje.
Nuteisti visi, stojusieji prieš teismą – bendrovės „Alaus purslai“ direktorius ir akcininkas Saulius Alešiūnas, buhaltere dirbanti jo žmona Vida Alešiūnienė ir jo sūnus pardavimų vadovas Raimundas Alešiūnas bei dar 10 aludžių savininkų – Romas Butkevičius, Albinas Damoševičius, sutuoktiniai Laimutė ir Rimantas Kuliešiai, Alfonsas Lukoševičius, sutuoktiniai Albertas ir Gražina Masėnai, Fida Rūtienė, Jolanta Zaveckienė ir Rūta Zuopelienė.
Visiems buvo skirtos baudos, gana solidžios.
Už apgaulingą apskaitos tvarkymą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą sutuoktiniams S. ir V.Alešiūnams paskirta 40 tūkst. eurų bauda.
Pareigūnai juokauja, kad Alešiūnai tikrai neturės iš ko sumokėti baudų, nes esą yra labai jau dideli vargšai – ataskaitose mokesčių inspekcijai jie nurodydavo, kad visąlaik dirba nuostolingai. Į rankas jie teigdavo gaunantys tik po 180 eurų.
Ir už naminį spiritą
Perduodami bylą teismui, prokurorai Alešiūnus dar kaltino neteisėtu praturtėjimu, bet teismas abu sutuoktinius čia išteisino.
Už padėjimą apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą R.Alešiūnas sulaukė 10 tūkst. eurų baudos.
Už apgaulingą apskaitos tvarkymą R.Zuopelienei, sutuoktiniams L. ir R.Kuliešiams paskirtos 5 tūkst. eurų, A.Damoševičiui ir A.Lukoševičiui – 6 tūkst. eurų, R.Butkevičiui – 7,5 tūkst. eurų, G.Masėnienei – 10 tūkst. eurų, F.Rūtienei – 15 tūkst. eurų, J.Zaveckienei – 17,5 tūkst. eurų baudos.
A.Masėnui teko atsakyti ne tik už šį nusikaltimą, bet ir už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų, etilo alkoholio, jų mišinių laikymą, gabenimą. Jam skirta 9 tūkst. eurų bauda.
Taip pat teismas valstybei iš S. ir V.Alešiūnų priteisė per 87 tūkst. eurų. Kitiems nuteistiesiems nurodyta sumokėti gerokai mažesnes pinigų sumas – nuo 130 eurų iki 9 tūkst. eurų. Iš jų priteista bendra suma siekia beveik 26 tūkst. eurų.
Korespondentas susisiekė telefonu su S.Alešiūnu, bet jis atsisakė kalbėti.
Sekė pakankamai ilgai
Apie beveik prieš 4 metus pareigūnų pradėtą tyrimą jau esame rašę.
Aludarių šeima gamino alų, o verslininkai jį iš jų pirko. Bet visi gviešėsi daugiau pelno, tad ėmė apgaudinėti valstybę – slėpti mokesčius, dalį alaus realizuojant nelegaliai.
Nustatyta, kad per trejus metus buvo pagaminta ir parduota per 140 tūkst. litrų „juodojo“ alaus, už kurį į šalies biudžetą nesumokėta 114 tūkst. eurų.
Kaip teigė kaltinimą šioje byloje palaikęs Panevėžio apygardos prokuroras Aidas Amparavičius, tyrimą pradėję pareigūnai kurį laiką stebėjo įtariamuosius, rinko įkalčius ir tik paskui surengė reidą.
Skaičiuojama, kad Panevėžyje veikiančioje Alešiūnų alaus darykloje per minėtą laikotarpį buvo pagaminta beveik 3 tūkst. statinių alaus. Kiekvienoje telpa po 50 litrų alaus, tad bendras kiekis siekė per 143 tūkst. litrų.
Ši produkcija be dokumentų buvo tiekiama nuolatiniams pirkėjams – dešimčiai verslininkų, valdančių 25 įmones.
Pelnėsi tiek vieni, tiek kiti
Kadangi dalis alaus buvo realizuojama nelegaliai, iš šio biznio pelnėsi tiek aludariai, tiek alų iš jų įsigyjantys aludžių savininkai. Nė vieni nemokėjo mokesčių už parduotą „juodąjį“ alų. Taip buvo išvengta beveik 114 tūkst. eurų mokesčių.
Prokuroras teigė, kad alų Alešiūnai gamino legaliai, turėdami visus reikiamus leidimus, tad dalis produkcijos buvo parduodama legaliai.
„Maždaug du trečdaliai alaus buvo parduodama be dokumentų. Į 50 litrų statines išpilstytas alus buvo nuvežamas į aludes, o ten gi už viską atsiskaitoma grynais pinigais. Verslininkai nemušdavo sumų į kasą ir gautus pinigus susidėdavo sau į kišenę“, – teigė valstybės kaltintojas.
Prierašas po nuotrauka:
Šiame name registruota alaus gamybos įmonė „Alaus purslai“. Jo šeimininkai nuteisti. A.Švelnos nuotr.