Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip padėti sau atgauti gyvybinę energiją ir palaikyti savo psichinę ir emocinę gerovę.
1. Tai jūs brėžiate ribas
Norėdami išvengti emocinio išsekimo ir siekdami išlaikyti pusiausvyrą, būtina nustatyti ribas – kokios yra jūsų darbo valandos ir kada ilsitės? Jeigu dirbate samdomą darbą, o netikėti viršvalandžiai griauna jūsų planus, rinkitės savo gerovę. Laisvu grafiku dirbantys asmenys su šia problema susiduria dar dažniau. Nusistatykite konkrečias darbo valandas ir kiek įmanoma jų laikykitės: ilsėdamiesi venkite tikrinti elektroninį paštą ar sutikti su naujais darbų pasiūlymais, kurie vis neleidžia atsipūsti. Įvaldę laiko planavimą ir išmokę pasakyti „ne“, kaipmat suprasite, kaip nuostabu atskirti darbą nuo savo asmeninio gyvenimo.
Atminkite: kokybiškas miegas, kurį, deja, dažnai tenka paaukoti dėl įvairiausių rūpesčių, yra būtinas bendrai gerovei palaikyti. Susikurkite atpalaiduojančią miego rutiną: išjunkite išmaniuosius įrenginius, prisileiskite karštą vonią ir skirkite bent 5 minutes sąmoningumo praktikai, kuri leistų sutelkti dėmesį į buvimą dabarties akimirkoje.
2. Kurkite ryšį su gamta
Sumodernėjęs, skaitmeniniame pasaulyje gyvenantis žmogus dažnai pamiršta ryšį su savo tikraisiais namais – gamta. Jausdami nuovargį ar net perdegimą suprantame, kad miesto šurmulys tik dar labiau sustiprina neigiamas emocijas. Paskirkite savaitgalį buvimui gamtoje: grynas oras ir gilus sąmoningas kvėpavimas, medžių ar bangų ošimas leis atsipalaiduoti ir pamiršti visus rūpesčius. O kartais nė nebūtina važiuoti toliau artimiausio parko: tiesiog prisėskite ant suolelio ir pasiklausykite paukščių čiulbesio, stebėkite, kaip žaliuoja augmenija – juk bundantis pavasaris toks gražus!
3.Fizinis aktyvumas prieš neveiklumą ir apatiją
Nors tai esate girdėję ir šimtus kartų, dar kartą patikėkite – fizinis aktyvumas kiekvieno gyvenime daro stebuklus. Lengva mankšta, keli nubėgti kilometrai ar reguliarios treniruotės sporto salėje yra naudingos ne tik jūsų fiziniam kūnui, bet ir emocinei gerovei. Šiandien dauguma mūsų turime plačią galimybę rinktis: nuo jogos ir plaukimo iki šokių ir aerobikos treniruočių. Atraskite jums patinkančią fizinės veiklos formą ir įtraukite ją į savo kasdienybę. Net trumpas pasivaikščiojimas per pietų pertrauką gali sumažinti susikaupusią įtampą ir padidinti jūsų energijos lygį.
4.Santykiai su kitais ir jūsų gyvenimo kokybė
Tikrai taip, prasmingų santykių puoselėjimas yra būtinas norint palaikyti balansą esant greitam gyvenimo tempui. Apsupkite save žmonėmis, kurie įkvepia, palaiko ir džiaugiasi jūsų asmenine pažanga, skirkite laiko reguliariems susitikimams ar skambučiams su draugais ir artimaisiais. Dalijimasis teigiama patirtimi ir užklupusiais sunkumais su kitais leis suprasti, kad šiame gyvenimo kelyje nesate vienas. Stenkitės sąmoningai išjausti savo emocijas – net jei jaučiatės išsekę ir norite visą savo neigiamą energiją išlieti partneriui ar vaikams, įkvėpkite, nusišypsokite ir pasiteiraukite, kaip jiems sekasi. Juk mes visi išgyvename tiek teigiamas, tiek neigiamas emocijas, o tuo gyvenimas ir įdomus.
5. Rūpinkitės savimi: neišsižadėkite savo pomėgių ir atraskite naujus
Be vakarinių ritualų prieš miegą, nepamirškite bent retsykiais skirti laiko tam, kas jus jaudina ir pamaitina sielą. Deja, šiandien laiką, kurį galėtume skirti sau, išmainome į darbą, buitį ar kitus rūpesčius. Galbūt atėjo metas nuvalyti dulkes nuo savo dviračio ar nuvykti į mėgstamo atlikėjo koncertą? O jeigu buvote apleidęs pomėgį skaityti, nebijokite savanaudiškai pasinerti į naują romaną ar mokslinės fantastikos puslapius – populiariausių grožinės literatūros knygų ieškokite VAGA, kur kiekvieną savaitę atrasite skaitytojų mylimiausius kūrinius.
Atminkite: poilsis neturi būti prabanga
Norėdami atrasti pusiausvyrą ir patirti gyvenimo džiaugsmą šiuolaikiniame pasaulyje, pirmiausia turite ugdyti sąmoningumą. Šiandien žmonės, atradę laimingo gyvenimo receptą, žino – pirmenybę teikdami poilsiui ir asmeniniams interesams greičiau patirsite pilnatvės jausmą. Visgi esant nuolatiniam nerimui ar emociniam išsekimui, nedvejodami kreipkitės į profesionalus, kurie gali suteikti vertingų įžvalgų, padėsiančių valdyti stresą ir įveikti gyvenimo iššūkius.
SKL283