Riterius – pipirams ir druskai
Dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus kūrėjai tradiciškai kviečia į kalėdinių darbų parodą. Šventinė ekspozicija – tai ir menų mugė – bet kurį patikusį darbą žiūrovai gali nusipirkti.
Pasižvalgėme, kokias meniškas dovanas renkasi panevėžiečiai.
„Nuo pirmos atidarymo dienos pirko keramiką, tad kai kurių kūrinių jau ir nebepamatysit“, – sakė „Galerijos XX“ šeimininkė dailininkė Irena Paulavičienė.
Pas panevėžiečius jau iškeliavo ir viena jos akvarelė.
Šiemet populiariausi autoriai – Vilija Balčiūnienė ir Egidijus Radvenskas.
Prie V.Balčiūnienės tamsiai glazūruoto obuolio užlipintas raudonas taškas, reiškiantis, kad kūrinys parduotas, bet pirkėjas sutiko jį pasiimti tik pasibaigus parodai, o gražiosios dėželės ir dekoruoti indai jau puošia kažkieno namus.
„Ką tik išsinešė vieną E.Rad-vensko baltą riterį, skirtą pipirams ar druskai barstyti, o tamsios žemės spalvos kariūnas savo šeimininko dar laukia, kaip ir šio menininko šamotinė gyvatė“, – šypsodamasi komentuoja dailininkė.
Būsimieji metai – gyvatės metai, taigi simboliai labai viliojantys.
Slėpynes žaidžia mergaitės
Pasak I.Paulavičienės, tikriausiai tuoj tuoj pirkėjo sulauks į gardžius šakočius panašūs Giedriaus Mazūro spygliuotieji dubenys.
Dažnas juos iš visų pusių apžiūrinėja, pasvarsto, kaip namų interjere šauniai derėtų.
Keramikas Eugenijus Čibinskas eksponuoja geometrinėmis detalėmis išraižytus pano, kuriuose įmontuoti laikrodžiai.
Akį traukia spalvų fontanu trykštanti Sigito Laurinavičiaus tapyba, kampuoti rokiškiečio Rimvydo Pupelio medžiai ir namukai, Edvino Klimo spalvų dermėse paslėpti siužetai.
Geometrinių ornamentų meistras Tomas Rudokas nustebina savu stiliumi sukurtu natiurmortu su aguonomis ir raudonomis uogomis. Prie Ilonos Žvinakienės visokių pavidalų jūrų paveiksluose sudėlioti raudoni taškai – jų kaip ir nebėra. Tas pats ir su Irinos Nosovos slėpynes žaidžiančiomis mergaitėmis, trys iš keturių drobių jau užsakytos.
Retokai savo parodas rengiantis minimalistinio stiliaus atstovas Artūras Stančikas šįkart dosnus – rodo net tris drobes.
Akmenys nusėję audinius
Tekstilės mėgėjai gali akis paganyti ir į garsiosios gobelenų kūrėjos Savirijos Kaziūnaitės „Akmens sapnus“ – keistus, lyg oro pūslėmis nusėtus darinius.
Skulptūriški Dariaus Dirsės „Pegasai“, Monikos Kučiauskaitės „Islandiški kalnai“, žaismingos Veros Olšauskienės susirangiusios vilnonės gyvatėlės, mistiški Dariaus Misiūno „Žvilgsnio suvedimai“, dvasių pavidalų Ričardo Ničajaus moterys, aukso dulkių apsupti Dianos Rudokienės triušiai, Vydmanto Mačiulio rudeninės akvarelės – skirtingi spalvomis, siužetais, nešamų žinių kodais, bet visi skirti Kalėdų šventei sukurti.
Skulptorius Alfridas Pajuodis savo menus, esančius jo įkurtame „Mėnulio akmens“ parke, rodo savitai – sudėjęs į 2025 metų kalendorių.
Prierašai po nuotraukomis:
1. ir 2. I.Nosovos „Slėpynės“.
3. 4. 5. 6. Žiūrovus domina ir funkcionalūs indai, ir dekoratyvios skulptūrėlės.
7. V.Olšauskienės vilnoniai žaisliukai ir gyvatėlės.
8. A.Stančiko „Stogai“.
9. I.Nosovos „Atiduotuvė“ .
10. T.Rudoko „Natiurmortas su aguonom“.
11. R.Pupelio „Eiti pasitikti vakaro“.
12. S.Laurinavičiaus „Kaukė“.
13. S.Laurinavičiaus „Klouno pasaulis“.
14. R.Ničajus. Be pavadinimo.
15. Visi, kas prieš Kalėdas užsuka į parodą, gali išeiti su menišku pirkiniu, nes tik kartą per metus šalia kiekvieno kūrinio įrašytos kainos.
16. E.Radvensko šamotinis kūrinys „Gyvatės metai“.
A.Švelnos nuotraukos