Kas gali sukelti odos šiurkštumą?
Oda dažniausiai pašiurkštėja tuomet, kai išsausėja arba dėl alerginės reakcijos ar ligos. Jeigu nekalbame apie genetines priežastis, tuomet šiurkščią odą sukelia: egzema, rožinė, kontaktinis dermatitas (alergija), folikulitas ar daugybė kitų odos ligų. Visas jas išvardinti tikrai neužtektų vietos, tačiau sukėlėjus galime paprastai skirstyti į dvi rūšis – alergenus ir virusus.
Jeigu tai yra alergenai – sustabdytas kontaktas ir jų pašalinimas iš aplinkos (pvz., valymas, dulkių siurbimas, muilo ar šampūno pakeitimas) gali padėti. Jeigu alerginė reakcija yra rimtesnė, būna paskiriami kremai ar tepalai, kurie slopina alerginius bėrimus ir drėkina odą, švelnina ją. Rečiausiais atvejais skiriami antibiotikai ar kiti stiprūs vaistai.
Na, o virusinės infekcijos atveju gydymas labai priklauso nuo ligos tipo, bet dažniausiai naudojami vaistiniai preparatai.
Dažnos diagnozės, susijusios su dideliu odos šiurkštumu
Žąsies oda arba keratosis pilaris – dažnokai sutinkama odos liga, kuomet odoje susikaupia labai daug keratino (baltymo). Ši medžiaga užkemša plaukų folikulus ir susiformuoja šiurkštūs iškilumai dėl kurių oda pasidaro gerokai šiurkštesnė.
Viena populiariausių diagnozių yra egzema. Tai gali būti tiek su atopiniu dermatitu, tiek su kitais veiksniais susijęs atvejis. Būtina, kad viską įvertintų profesionalūs medikai, kadangi netinkamos išvados gali neduoti jokio norimo rezultato.
Labai svarbu ar oda pasidarė tik šiurkštesnė, ar šiurkštumą lydi ir kiti simptomai – pabėrimai, trūkinėjimas, skausmas, tinimas ir t.t.. Jeigu su panašia problema jau esate susidūrę ir nepadeda įprastai naudojamos priemonės – kreipkitės į Lazernis centras specialistus. Laiku kreipusis pagalbos galima laiku nustatyti ir pačias blogiausias diagnozes, išvengiant nemalonaus ir skausmingo gydymo - https://www.lazeriniscentras.lt/lt/naujienos/odos-vezio-simptomai plačiau su tuo susipažinti galite čia.
SKL180