SIMAS, panevėžietis
Jos tikrai labai reikalingos, nes reikia renginių plačiosioms masėms, jų nėra daug. Lieka vienintelė miesto gimtadienio šventė, kai neturėdamas pinigų žmogus gali išeiti pasižmonėti, susitikti su draugais.
Stebėjau Kėdainių šventę, įsimintinas 2003 metais buvo 500-asis Panevėžio gimtadienis.
Manau, kad tai daugiau pramoginis renginys, nes kokia ten kultūra. Anksčiau būdavo vien alkoholis ir nemokamas koncertas – ne veltui sakoma, kad žmonėms reikia duonos ir renginių. Nežinau, ar ir dabar tos kultūros yra, jei ir yra, tai nedaug. Prekyvietės kasmet vienodos – auksiniai šepetėliai ir stebuklinga dantų pasta.
Kadangi auginame mažus vaikus, pastaruoju metu tokiuose renginiuose mažai lankomės, nors žinau, kad tokios šventės vyksta. Kai mokiausi, priklausiau tautinių šokių kolektyvui, tad tekdavo dalyvauti šventinėje eisenoje.
JONAS, panevėžietis
Išsikėliau gyventi tolėliau nuo miesto, todėl į tokias šventes rečiau benuvykstu. Turiu seną mašiną ir priklausau Panevėžio automobilių klubui „Mercedes“, todėl pernai dalyvavau šventinėje eisenoje – važiavau automobiliu. Anksčiau teko lankytis Biržų šventėje, kuri irgi buvo susijusi su senoviniais automobiliais.
Manau, kad miestų šventės yra kultūrinis renginys – vyksta eisenos, koncertai.
ŽYDRŪNAS, pasvalietis
Jau daug metų gyvenu Anglijoje, tačiau jei sutampa, grįžęs dalyvauju Pasvalio miesto šventėje. Manau, kad tai ne kultūrinis ir pramoginis renginys, o daugiau komercinis – alaus pardavimas, maistas ir panašiai.
Tokiose šventėse man labiausiai patinka tautinių kolektyvų pasirodymas, smagu pasiklausyti liaudies dainų.
Nemanau, kad šios šventės suburia žmones, nes jos naudingos tik verslui.
Anglijoje irgi vyksta panašios šventės, ten taip pat daug komercijos.
Šventės metu galima gerti alų kur tik nori, nors šiaip eilinę dieną būna draudžiama.
MARIJA, panevėžietė
Ne kasmet dalyvauju miesto šventėse, nes kartais tądien tenka dirbti. Ir šiemet negalėsiu dalyvauti. Nors Panevėžio gimtadienis vyksta kelias dienas, bet dažniausiai nueiname į vieną renginį – vakarinį koncertą. Manau, kad tokios šventės daugiau pramoginis renginys, nes jose būna daug pramogų, įvairių atrakcijų. Teko dalyvauti ne tik Panevėžio, bet ir Biržų šventėje.
Tokios miestų šventės itin reikalingos, nes žmonės gali daugiau prasiblaškyti, ne vien namuose sėdėti. Įdomiausia šventės dalis būna koncertai, nes prekyba kasmet tokia pati – tos pačios prekės ir prekybininkai.
LINA, panevėžietė
Panevėžio šventėse dalyvavau labai seniai, nes dabar gyvenu Airijoje. Dažniausiai su draugėmis eidavome pasiklausyti koncertų. Tokios kultūrinės šventės labai reikalingos, nes atsiranda proga išeiti iš namų, pabūti su kitais, pasižiūrėti, kas vyksta mieste. Visa tai jungia bendruomenę.
Negirdėjau, kad panašios šventės vyktų Airijoje, ten kultūra kitokia ir jie kitką švenčia.
VIRGINIJA, panevėžietė
Kasmet einu į Panevėžio miesto šventę – stebiu ir šventinę eiseną, praeinu prekybininkų kioskus, o vakare koncerto klausausi. Tai ir kultūrinis, ir pramoginis renginys, nes jame visko daug. Tokios pramogos miestui itin reikalingos – kuo daugiau švenčių, tuo visiems geriau.
Kadangi mokau būsimas kirpėjas, tai per vieną šventę Laisvės aikštėje mūsų mokinės teikė nemokamą paslaugą – kirpo plaukus pageidaujantiems.
JONAS, panevėžietis
Visą dieną paprastai praleidžiu tokiose šventėse – apžiūriu mugę, klausausi koncerto. Manau, kad tai daugiau kultūrinis renginys, o didžiausia atrakcija – koncertas.
Šiaip tai visos gimtadieninės šventės panašios, nebūna kažkokio išskirtinumo, tik skirtingos muzikinės grupės groja. Teko būti Vilniaus gimtadienio šventėje, ji nelabai kuo skiriasi nuo Panevėžio, nebent savo mastu – joje daugiau renginių, daugiau žmonių ir žinomesni kolektyvai dalyvauja.
Nuotraukose: JONAS, ŽYDRŪNAS, MARIJA, LINA, VIRGINIJA, JONAS.
A.Švelnos nuotraukos