Šeštadienį jau tradiciniu tampantis renginys „Muziejų naktis“ sutraukė minias smalsuolių prie Panevėžio kraštotyros muziejaus. Ir jie nebuvo nuvilti. Žadėta tema apie cirką virto įspūdingu, kvapą gniaužiančiu cirko artistų pasirodymu. Nors „Slackline“ ėjikai lynu ne kartą klydo, krito, bet žiūrovai buvo atlaidūs – plojo jiems už pastangas, atkaklumą ir drąsą – juk lynas tarp Panevėžio kraštotyros muziejaus ir Panevėžio rajono savivaldybės pastatų buvo ištemptas 9 metrų aukštyje.
Žiūrovų laukė ne ką mažiau įspūdingas ugnies šou bei nuotaikingas gatvės artisto Viačeslavo Mickevičiaus numeris.
Muziejų naktį buvo galima ne tik dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose: susipažinti su egzotiniais gyvūnais ar lėlių gamyba spektakliams, pamatyti Panevėžio kraštotyros muziejuje saugomas vertybes.
Susitikimas su garsiu šalyje aktoriumi Mariumi Repšiu – taip pat apie cirką, tik kiek kitokį – cirką mūsų gyvenimuose ir mūsų reakcijas į jį.
„Šiemet visai netikėtai kilo idėja Muziejų nakčiai pasirinkti cirko temą. Pagalvojome, jog visų pirma turėtų būti labai smagu, juolab į šią temą telpa tiek daug! Ieškodami informacijos prisiminėme, kad Panevėžio rajone, Šiluose, gyveno Petras Tarutis – vienas iš Lietuvos profesionaliojo cirko pradininkų. Būdamas septyniolikos jis kovėsi vaduojant Panevėžio kraštą nuo rusų bolševikų, o 1937 metais Šilų Petras Panevėžyje įkūrė cirko studiją“, – atskleidė idėjos kilmę muziejaus edukacijos skyriaus vedėja Agnė Šablinskienė.
Apie legendinį Petrą Tarutį muziejuje yra parengta ekspozicija. Parodoje „Šilų Petras“ galima išvysti unikalų eksponatą – kardą, kurį artistas „rydavo“ per savo pasirodymus cirke. Šalia – originalūs peiliai, kuriuos jis svaidydavo į savo pasirodymų partnerę žmoną Aldoną.
Eksponatai specialiai šiam renginiui prieš Muziejų naktį buvo atvežti iš Lietuvos sporto muziejaus.
Pramogų buvo galima rasti ne vienoje miesto dalyje – prie šventės jungėsi ir daugiau miesto įstaigų. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kvietė į įvairius sensorinius užsiėmimus, knygų bei parodų pristatymus, taip pat naktines ekskursijas po biblioteką.
Dailės galerijoje lankytojai galėjo pamatyti keliaujančią parodą „Vilniaus pokeris“, dalyvauti kūrybinėse keramikos dirbtuvėse.
Pirmą kartą savo duris smalsiems gyventojams atvėrė Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio skyrius.
Vakaro renginius vainikavo muziejaus vidiniame kiemelyje vykęs A.Dunio kvinteto džiazo koncertas.
„Panevėžio krašto“ inf.