Klausytojai išgirs Ludwigo van Beethoveno Sonatą Nr. 8, Op. 13, Roberto Schumanno Karnavalą, Op. 9 ir jo žmonos Claros Schumann Tris romansus, Op. 21. Pianistas intriguoja, kad koncertui paruošė Lietuvoje tikriausiai nė karto neskambėjusią Mariannos von Martinez Sonatą G dur.
„Skambės klasikinė muzika, kai kurie kūriniai bus girdėti, kai kurie, turbūt, ne. Programa ypatinga ir tuo, kad joje tuo pačiu laikmečiu kūrusių porų – vyrų ir moterų – kūryba“, - apie paruoštą koncertą sako R. Valuntonis. 36-erių panevėžiečiui ovacijos jau daug metų skamba ne tik didžiausiose Lietuvos, bet ir visos Europos bei kitų žemynų šalių koncertų salėse. Jis koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Lundo simfoniniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu orkestrais diriguojant Juozui Domarkui, Lutzui Kohleriui, Donatui Katkui, Olivier Grangeanui, Modestui Barkauskui ir kt.
Panevėžietis aktyviai kviečiamas į įvairiose valstybėse rengiamus festivalius, jau yra tapęs daugiau kaip 20 tarptautinių konkursų laureatu. Jis yra pelnęs Karalienės Mortos premiją (2004 m.), I premiją ir „Bluthner“ firmos fortepijoną tarptautiniame konkurse „International Nordic piano competition“ Malmėje, Švedijoje (2010 m.), II premiją Tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse Vilniuje (2011 m.), I premiją tarptautiniame konkurse „Società Umanitaria“ Milane, Italijoje (2013 m.), I premiją ir publikos prizą tarptautiniame pianistų konkurse Kampiljo mieste Ispanijoje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo muzikos atlikėjo premiją (2020 m.). Už aukštus pasiekimus muzikoje pianistas apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkomis. Sukaupęs žinių ir patirties, pianistas ėmėsi pedagoginės veiklos. Kaip dėstytojas yra įtrauktas į prestižinę Londono menininkų programą „City Music Foundation“, auginančią jaunus meno srities talentus, meistriškumo pamokas rengia studentams Portugalijoje.
Rokas gimė ir augo Panevėžyje. Nuo septynerių mokėsi Panevėžio vaikų muzikos mokyklos fortepijono klasėje, vėliau – Panevėžio konservatorijoje. 2008 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, 2008–2014 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Gabus panevėžietis tobulinosi Helsinkyje, Sibeliaus akademijoje, Paryžiaus aukštojoje muzikos mokykloje „La Schola Cantorum“, Londono Guildhallo muzikos ir dramos mokykloje. Lankė meistriškumo pamokas pas žymius muzikus Jerome´ą Lowenthalį, Konstantiną Papadakį, Denisą Pascalį, Petrą Geniušą, Mūzą Rubackytę.
„Panevėžyje – mano namai, čia aš gyvenau iki 16 metų, čia liko mano tėvai, mokytojai, giminės Tikiu, kad į koncertą ateis nemažai manęs pasiilgusių panevėžiečių.“, – sako tik pernai gimtinės scenoje grojęs R. Valuntonis. Plačiau pažinti R. Valuntonio kūrybinį kelią, jo biografinius vingius bus galima dieną prieš koncertą. Panevėžio muzikiniame teatre rugsėjo 4 d. 18 val. vyks susitikimas su žinomu pianistu.