Sukčiai iš kupiškėno ir dviejų panevėžiečių išviliojo per 3,3 tūkst. eurų.
67 metų panevėžietė buvo apgauta gana neįprastai. Jai į telefoną atskriejo žinutė, reklamuojanti sveikatinimo programėlę, padedančią palaikyti ir pagerinti savo sveikatą bei fizinę būklę.
Paspaudusi nuorodą moteris pateko į tinklalapį. Ten programa buvo išliaupsinta internautų – esą ji stebi fizinį aktyvumą, gerina miego kokybę, mažina stresą ir net konsultuoja mitybos klausimais.
Panevėžietė patikėjo „stebuklinga“ programa ir atsisiuntė ją į savo telefoną. Paspaudus registracijos laukelį, iššoko užrašas, kad prisijungimas vyksta per elektroninės bankininkystės sistemą. Tada moteris buvo nukreipta į banko tinklalapį, ten ji suvedė prisijungimo kodus ir juos patvirtino Smart-ID.
Vos tik tai padarė, ji sulaukė žinutės, kad iš jos banko sąskaitos nuskaičiuoti visi joje buvę pinigai – beveik 700 eurų.
Praėjusio ketvirtadienio rytą 70-metė panevėžietė sulaukė bankininke prisistačiusios nepažįstamos moters telefoninio skambučio.
Nukentėjėlė net nepagalvojo apie apgavystę, nes buvo skambinta iš lietuviško numerio. Išviliojus prisijungimo duomenis, iš moters banko sąskaitos pasisavinta 1,8 tūkst. eurų.
40 metų Kupiškio rajono gyventojas norėjo internetu apmokėti elektros sąskaitą. Į internetinę paieškos sistemą jis įrašė pirmas pavadinimo raides ir automatiškai buvo nukreiptas į sukčių sukurtą netikrą svetainę. Apgavikai iš jo banko sąskaitos pasisavino beveik 900 eurų.
Vėliau nukentėjėlis pats stebėjosi savo neatidumu, bet šaukštai jau buvo po pietų.
„Nuoroda buvo šiek tiek kitokia nei įprastai“, – teigė Panevėžio policijos atstovė Karolina Miganovičienė.