Šventei parengta maža dailininko Ligito Keraičio drobių ekspozicija džiugino svečius miestelio istorijos vaizdais: Naujikų palivarko, pirmosios bažnyčios, pradinės mokyklos, klebonijos, dvaro ir prie jo stovėjusio svirno.
Susirinkusiems buvo primintos ir dvi svarbios šio karšto asmenybės – menininkas Vytautas Klemka ir operos solistas, vargonininkas Juozas Katelė.
Apie grafiką V.Klemką Panemunėlyje kalbėta pirmą kartą, nors jo palikimas – net keli šimtai kūrinių. Jie saugomi Nacionaliniame M.K.Čiurlionio, Rokiškio krašto muziejuose. Dailininkas surengė devynias personalines parodas. Jo kredo buvo žodžiai: ,,Menas turi padėti gyventi.“ Sovietmečiu tai buvo labai svarbu tremtinės vaikui.
Paskutinė V.Klemkos paroda surengta prieš 20 metų Rokiškyje kartu su keramike seserimi Rene Kristina Gabdankiene. Būtent ši moteris tapo ypatinga Panemunėlio šventės viešnia.
Į gimtinę dailininkę atlydėjo sūnus Robertas. Viešnia jau menkai beprisiminė vaikystės kraštą, bet neslėpė, kad šeimos narių gabumai menui atkeliavę iš motinos K.Lapelytės giminės.
Bažnyčios šventoriuje dabar augs V.Klemkos ąžuoliukas.
Prisimenant garsųjį Panemunėlio bažnyčios vargonininką J.Katelę, itin pakiliai po bažnyčios skliautais skambėjo Rokiškio R.Lymano muzikos mokyklos instrumentinio ansamblio atliekami kūriniai.
Prierašai po nuotraukomis:
1. R.Lymano muzikos mokyklos instrumentinis ansamblis koncertavo bažnyčioje.
2. Į atlaidus susirinkusiems žmonėms rūpėjo savo krašto istorija.
3. Po visų rimtų renginių – ir atsineštinėmis vaišėmis nukrauti pakermošės stalai, linksmi pašnekesiai.
Panemunėlio bendruomenės archyvo nuotraukos