Nors rinkoje yra daugybė šakų smulkintuvų tipų, jie daugiausia skiriasi pavaros tipu ir jos parametrais. Paties pjovimo mechanizmo konstrukciją gana paprasta. Išorėje yra tvirtas korpusas, apsaugantis vartotoją nuo galimų nupjautų šakų atplaišų. Jo viduje yra pjovimo įtaisas, kuris šiandien gali būti arba lėtai besisukantis cilindras, arba peilis.
Be tradicinės konstrukcijos, smulkintuvas gali turėti ir papildomų funkcijų. Kai kurie yra daugumoje modelių ir jie tikrai naudingi ir padidina naudojimo saugumą, todėl prieš perkant verta sužinoti daugiau informacijos apie juos.
Dažniausiai pasitaikantys papildomi elementai:
· mechanizmas, skirtas automatiškai traukti šakas,
· susmulkintų atliekų konteineris,
· atbulinė pavara,
· perkrovos jungiklis,
· apsauga nuo paleidimo.
Kuris tinkamas jums – benzininis ar elektrinis?
Rinkdamiesi savo poreikius atitinkantį smulkintuvą, tikrai susidursite su klausimu, kokio smulkintuvo jums reikia - elektrinio ar benzininio? Viskas priklauso nuo jūsų sodo specifikos ir jo dydžio. Elektrinis smulkintuvas yra ekologišesnis ir veiks tyliau. Be to, toks smulkintuvas yra lengvesnis, tad bus lengviau jį transportuoti. Deja, jo minusas – mažesnė galia ir priklausomybė nuo maitinimo šaltinio bei kabelio ilgio, todėl dažniausiai rekomenduojamas mažesnio ploto sodams.
Kalbant apie benzininę versiją, turime reikalą su daug efektyvesne mašina, galinčia pjauti storas šakas. Bet, deja, jis yra garsesnis ir išskiria daug dūmų. Toks smulkintuvas sveria ir daugiau, todėl jo transportavimas gali būti sunkus. Tačiau kas labai svarbu didesnėse teritorijose, jis nepriklauso nuo energijos šaltinio. Geriausiai tinka didelius plotus su daug medžių ir krūmų turintiems žmonėms.
Privalumai turint šakų smulkintuvą:
· Nuosavas komposteris –susmulkintas atliekas galima surinkti į vieną vietą, kuri
laikui bėgant taps idealia trąša augalams.
· Medžio drožlės idealiai tinka augalams mulčiuoti – jos ne tik apsaugos juos
nuo žiemos ir drėgmės praradimo, bet ir papuoš jūsų sodą.
· Pinigų taupymas – nebereikia pirkti komposto ar trąšų augalų
mulčiavimui.
· Ekologija - viskas lieka gamtoje.
· Nuosavas kuras – kaip kurą galima naudoti ir medžio drožles.
SKL192