Klubo, peties ar kelio sąnario skausmas judant, jausmas, kad jis užsikerta, menisko plyšimai dėl traumų ar degeneracinių procesų – dažnos ir varginančios problemos, dėl kurių sunku ne tik judėti, bet ir gyventi kokybišką gyvenimą. Nepavykstant šių sveikatos problemų išspręsti konservatyviu būdu, belieka operacija. Tačiau dažnai jos vengiame baiminantis pačios operacijos ir atsistatymo proceso. Daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekančios privačios klinikos Lietuvoje ,,Nordclinic“ specialistai pasidalino, kada atliekamos minimaliai invazyvios artroskopinės peties, klubo ir kelio operacijos ir ką verta apie jas žinoti?
Kreiptis į gydytojus paskatina nesiliaujantis skausmas ir diskomfortas
Kaune įsikūrusios klinikos „Nordclinic“ ilgametę patirtį turinti 8 gydytojų ortopedų – traumatologų komanda kasmet atlieka virš 1000 ortopedinių operacijų. Didelė patirtis ir atidumas lėmė pacientų pasitikėjimą ir klinikos lyderystę. Nuo priežasties nustatymo iki pooperacinio laikotarpio, siekiant kuo lengvesnio ir efektyvesnio atsistatymo proceso. Artroskopinės operacijos, atliekamos klinikoje, yra modernus ir minimaliai invazyvus būdas išspręsti peties, klubo, kelio ir kitų sąnarių problemas.
,,Nordclinic“ ortopedas – traumatologas dr. Valdemar Loiba.
,,Artroskopinės operacijos dažniausiai atliekamos tiems žmonėms, kuriems nėra efektyvus konservatyvus gydymas, sąnario būklė pakankamai gera ir nereikia sąnario keitimo. Tokiu atveju dažniausiai skiriamos artroskopinės operacijos“, – sako ,,Nordclinic“ ortopedas – traumatologas dr. Valdemar Loiba.
„Vieni pirmųjų požymių, rodančių, kad pacientui gali prireikti kelio sąnario artroskopinės operacijos, yra diskomfortas judant ir ūmus skausmas, dažniausiai po trauminio epizodo - sąnario kryptelėjimo, sumušimo, staigaus nepatogaus judesio. Tačiau šie simptomai gali atsirasti ne tik dėl menisko ar kelio raiščių plyšimų, bet ir dėl kremzlės pažeidimo arba amžinių sąnario pakitimų. Todėl diagnozei patikslinti ir, jei reikia, operacijai paskirti atliekama rentgenograma, magnetinio rezonanso ar kiti tyrimai“, – paaiškino ,,Nordclinic“ ortopedas – traumatologas Ritauras Rakauskas.
,,Nordclinic“ ortopedas – traumatologas Ritauras Rakauskas.
Kaip vyksta artroskopinė operacija?
Artroskopinės operacijos metu chirurgas per mažus pjūvelius įkiša nedidelį vamzdelį su kamerą į sąnario ertmę, įvertina pažeidimus, specialiais, artroskopijai skirtais instrumentais juos sutvarko. Operacija trunka nuo keliolikos minučių iki 2-3 valandų (esant daugybiniams raiščių ar sausgyslių plyšimams), pacientas keliauti į namus gali jau tą pačią dieną, o grįžti į įprastą fizinį aktyvumą – po kelių savaičių arba mėnesių. Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl svarbu laiku nustatyti pažeistą vietą ir parinkti tinkamiausią gydymo būdą, kad būtų išvengta komplikacijų.
,,Operacijos rezultatai priklauso nuo sąnario būklės, traumos senumo. Po operacijos atliekama reabilitacija, kineziterapija. Dažniausiai žmonės grįžta į prieš tai buvusį fizinį aktyvumą, atsikrato skausmų ir pagerėja sąnario funkcija. Labai daug pacientų kreipiasi, daug jų nori išvengti protezavimo operacijų, nori kiek įmanoma nukelti sąnario keitimą, tokiu atveju artroskopinė operacija gali būti tinkama ir efektyvi išeitis, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus“, – komentavo ortopedas – traumatologas dr. Valdemar Loiba.
Greitesniam atsistatymui po operacijos – kineziterapinis gydymas
Po ortopedinių operacijų greičiau atsistatyti padeda ,,Nordclinic“ įrengtas modernus kineziterapijos padalinys, o visiems klinikos ,,Nordclinic” pooperaciniams pacientams reabilitacija suteikiama be eilių, kas leidžia užtikrinti efektyvų atsistatymą po operacijos.
Kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas.
,,Mūsų klinikoje gydomi pacientai turi išskirtinę galimybę gauti gydymą nuo konsultacijos iki pilno funkcijos atstatymo. Tai reiškia, siekiant geriausio rezultato, jei reikalinga, kineziterapeutai bendradarbiauja ir su gydytoju ortopedu-traumatologu, tariamasi dėl gydymo taktikos. Mūsų tikslas yra, kad pacientas jaustųsi saugus ir ramus, kad ,,Nordclinic” klinikoje jam bus užtikrintas sklandus gydymo procesas”, - sakė daugiau nei 20 metų patirtį turintis sporto kineziterapeutas prof. Laimonas Šiupšinskas.
Šiuolaikinės gydymo technikos, naudojamos ,,Nordclinic“, nuolat žinias atnaujinantys specialistai ir trumpas operacijos laukimo laikas - vidutiniškai nuo vienos iki dviejų savaičių - yra ne tik motyvacija nekentėti skausmo ir imtis veiksmų, bet ir galimybė kuo greičiau grįžti į įprastą rutiną ir kokybišką gyvenimą. O tai padėti padaryti yra visuomet pasiruošusi klinikos ,,Nordclinic“ profesionalų komanda.
Kodėl ortopedinei operacijai verta rinktis „Nordclinic“?
- Daugiausiai ortopedinių protezavimo operacijų atliekant privati klinika Lietuvoje;
- Virš 1000 ortopedinių operacijų per metus;
- Žinomiausia Lietuvos klinika užsienio žiniasklaidoje;
- Vienintelis pripažintas „Smith & Nephew“ kompetencijos centras Baltijos šalyse;
- Artroskopinės operacijos, kompensuojamos PSDF;
- Ilgametę patirtį turinčių 8 gydytojų ortopedų-traumatologų komanda;
- Pacientai atvyksta iš daugiau nei 30 valstybių;
- Specializuota reabilitacija po ortopedinės operacijos.
NAUJIENA! Klinikoje „Nordclinic“ atliekamos ortopedinės, bendrosios chirurgijos ir ginekologinės operacijos gali būti finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nelaukite operacijos ilgose eilėse ir registruokitės jau dabar!
Klinika „Nordclinic“
Adresas: Birželio 23-iosios g. 4, Kaunas, Lietuva.
Registracija telefonu: +370 634 99996.
(24PRRR-56)