Varžovė mynė ant kulnų
Pastarųjų mero rinkimų antro turo rezultatus pasvaliečiai stebėjo sulaikę kvapą, mat ilgą laiką čia vyko apylygė dviejų kandidatų kova.
Paskelbus rezultatus meru vėl tapo 61 metų konservatorius Gintautas Gegužinskas. Jis surinko 51,87 proc. balsų – už jį balsavo 4630 rinkėjų. Jo varžovės 45 metų Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovės Neringos Trinskienės rezultatas – 47,3 proc., arba 4222 balsai.
Jau rekordinį skaičių – 7 kadencijas – meru buvęs G.Gegužinskas, skaičiuojant rinkimų balsus, vis pirmavo, bet N.Trinskienė nuolat mynė ant kulnų.
Rinkimų apylinkėse G.Gegužinskas surinko 2981 balsą, N.Trinskienė pirmavo – 3065.
Bet paštu už G.Gegužinską balsavo 1649 rinkėjai, o už N.Trinskienę – 1157, ir tai nulėmė konservatoriaus pergalę.
Rinkimų naktį išvyko
Vakar į korespondentės skambutį G.Gegužinskas atsiliepė iš Frankfurto. Jis paaiškino, kad 2 valandą nakties išvyko į Strasbūrą, į Europos Tarybos sesiją kaip Lietuvos delegacijos vadovas.
G.Gegužinskas prisipažino, kad šie rinkimai jam pakuteno nervus, nes negalėjo būti tikras jų baigtimi, kol ant stalo nenugulė visi balsai.
Paklaustas apie N.Trinskienės išsakytus kaltinimus, esą konservatoriai yra intrigantai ir pakišinėtojai, pašnekovas prisipažino, kad jam tai sunku vertinti. Bet pasidžiaugė, kad varžovė vis dėlto atvyko jo pasveikinti su pergale.
„Prieš rinkimus daug ko pasakoma, bet šnekėtis vis tiek reikės. Laikant užantyje akmenį būtų sudėtinga kartu dirbti. Manau, kad tuos sunkius akmenis opozicija pakeis į minkštus pūkuotukus ir viskas bus gerai“, – vylėsi G.Gegužinskas.
VRK pareikalavo įrodymų
N.Trinskienė vakar korespondentei sakė po rinkimų nubudusi puikios nuotaikos.
„Žiūrint į rezultatus, akivaizdu, kad rinkimų dieną balsavimo apylinkėse rinkėjai palaikė mane. O ten, kur rinkėjus buvo įmanoma paveikti, tai yra balsuojant namuose ir paštu, rezultatas – ne mano naudai“, – kalbėjo politikė.
Paklausta, ką tuo nori pasakyti, N.Trinskienė sakė gavusi nemažai signalų, esą balsavimas namuose buvo nesąžiningas.
„Pavyzdžiui, ateina komisijos nariai iš medicinos punkto ir sako: balsuok šitaip, antraip tavęs negydysiu“, – kalbėjo N.Trinskienė.
Politikė tęsė, kad jų spraga – per mažas stebėtojų skaičius, todėl jie nevykę stebėti, kaip dirbo rinkimų komisija rinkėjams balsuojant namuose.
N.Trinskienė sakė dėl šių signalų skambinusi ir į Vyriausiąją rinkimų komisiją, bet ten pareikalavo pateikti įrodymus.
„Įrodyti sudėtinga, būtų vieno žodžiai prieš kito žodžius. Bet tai jokia paslaptis ir joks atradimas“, – tikino N.Trinskienė.
Pralaimėti – aišku, kad pikta
Pasvalio rinkimų apygardos komisijos vadovė Vitutė Povilionienė iš karto atmetė kaltinimus nesąžiningumu.
„Komisijos nariams už nesąžiningumą grėstų baudos, visi tai žino. Trinskienei asmeniškai padiktavau, kada komisija eis pas rinkėjus į namus, į ligoninę, galėjo atsiųsti savo stebėtojus. Mes negalime taikytis prie stebėtojų. Be to, dauguma vykusių į vietas komisijos narių atstovavo kairiajai pusei, taigi jie gynė kaip tik demokratų interesus“, – patikino V.Povilionienė.
Iš anksto balsuojant komisijos nariai pas žmones vaikšto mažiausiai po du, juos gali lydėti visų partijų ir judėjimų atstovai stebėtojai.
Pašnekovė tikino, kad konkrečių įtarimų dėl komisijos darbo išsakyta nebuvo, bet sąmokslo teorijų išvengti nepavyko.
„Suprantu, kad pralaimėti – pikta, bet gandai – tai absurdo teatras. Pavyzdžiui, man pranešė, kad komisijos narė jau vaikšto po ligoninės palatas. O iš tiesų ji prie durų laukė, kol ateis kita narė. Tuomet Trinskienė telefonu paprašė dar palaukti jai atstovaujančios stebėtojos, tai komisijos narės ir jos palaukė“, – tikino V.Povilionienė.