Skulptūros rekordininkės aukštis – 25 metrai ir 11 cm. Skulptūros autoriai – Valerij Kunigel (menininkas), Virginijus Tarulis (technikos inžinierius) ir Deividas Tarulis (idėjos autorius ir projekto vadovas) – jau gavo Gineso rekordų agentūros patvirtinimą apie jų pasiektą rekordą.
Ąžuolinė skulptūra „Eglė žalčių karalienė“ sumontuota iš 8 atskirų detalių. Montavimui nenaudotas metalas – tik mediniai kaiščiai ir klijai.
Skulptūros rekordininkės atidaryme Anykščių rajono valdžiai atstovavęs rajono Tarybos narys Romas Pačinskas kalbėjo, kad jis norėtų, jog skulptūra suvienytų anykštėnus. Per atidarymo ceremoniją nebuvo kirpta tradicinė juostelė – skulptorius V. Kunigel benzopjūklu perpjovė rąstelį.
Iš Gineso rekordų agentūros kūrėjų komanda gavo penkis rekordą patvirtinančius sertifikatus, vienas iš sertifikatų atiduotas saugoti Anykščių turizmo ir verslo informacijos centrui.
Anykščių šilelio medinių skulptūrų parkas suformuotas iš 25-ių V. Kunigel skulptūrų. Rekordininkę „Eglę žalčių karalienę“ autorius gamino savo dirbtuvėse, Panevėžyje. Pasak idėjos autoriaus D. Tarulio, kuriant skulptūrą, buvo sąmoningai siekta Gineso rekordo, o autorių kolektyvas žinojo, kad rekordininkę gabens į Anykščius.
„Viso proceso metu teko labai įsigilinti į Gineso rekordams keliamus reikalavimus bei taisykles. Visų pirma, galiu paminėti, kad pateikdamas įrodymus išsiunčiau failus, kurie sudarė daugiau nei 12 GB. Viena pagrindinių sąlygų – visa skulptūra turi būti pagaminta iš medžio ir negali būti jokių vidinių metalinių ar kitokios medžiagos konstrukcijų. Todėl visą procesą turėjome filmuoti, fotografuoti ir kitaip dokumentuoti, kad galėtume įrodyti, kaip sujungtos atskiros dalys. Taip pat naudoti klijai ar impregnantai turėjo atitikti tam tikrus standartus. Statybos proceso metu taip pat turėjome filmavimo komandą, kuri fiksavo kiekvieną žingsnį, be to, procesą turėjo stebėti mažiausiai du nepriklausomi liudytojai, kurie savo ruožtu pildė ataskaitą ir patvirtino, kad mes laikėmės visų taisyklių. Turėjome dvi aukščio matavimo galimybes: arba kviestis oficialius Gineso rekordo teisėjus, kurie matuotų (finansiškai tai būtų labai brangu), arba samdyti profesionalų atestuotą matininką, kuris atliktų matavimą su profesionalia įranga. Apibendrindamas galiu pasakyti, kad buvo įdomi patirtis laikytis visų šių taisyklių, nes jos ne tik suteikė projektui didesnę vertę, bet ir suteikė mums naujos patirties bei žinių“, – apie Gineso rekordo fiksavimą aiškino D. Tarulis.
Pasak D. Tarulio, prieš siekdamas rekordo, autorių kolektyvas išsiaiškino, kad 2008 m. pastatytos aukščiausios pasaulyje medinės skulptūros aukštis yra 22 metrai ir 90 cm. „Pasitarę su komanda nusprendėme, kad tai tikrai nėra neaplenkiamas aukštis, ir pradėjome planavimo darbus“, – dėstė D. Tarulis.
Inžinierius V. Tarulis yra D. Tarulio tėtis. Tokio aukščio skulptūrų statyboms jau nepakanka tik menininko talento, reikia apgalvoti ir techninius sprendinius.
„Teko pasukti galvą, ką atvaizduoti tokioje aukštoje skulptūroje, nes tai turi būti ne tik gražu, bet ir techniškai išpildoma. Taip pat labai norėjosi pasaulio mastu išaukštinti lietuvišką motyvą, todėl pasirinkau lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“, – aiškino skulptūros rekondininkės idėjos autorius ir projekto vadovas D. Tarulis.
V. Kunigel ir tėtis bei sūnus Taruliai – jau dešimtmetį kartu dirbanti komanda. Pasak V. Tarulio, Anykščių šilelyje įkurtas V. Kunigel skulptūrų parkas yra tarytum reklaminė jo darbų aikštelė. Pagrindines pajamas komanda gauna iš skulptūrų pardavimo – menininkas rūpinasi produkto gamyba, vyresnysis Tarulis – inžinieriniais sprendiniais, o Deivydas – vadybiniais dalykais.
Skulptūra rekordininkė sukurta ir sumontuota be rėmėjų pagalbos, tai pačių kūrėjų investicija.
Skulptūra pastatyta ant betoninio pamato, sustiprinto metalinėmis konstrukcijomis, meno kūrinį prilaiko metaliniai trosai.
Lietuviams iš viso priklauso per 60 Gineso rekordų. Į šią knygą vien galiūnas Žydrūnas Savickas yra įrašytas keliolika kartų.
anyksta.lt
Projektas „Anykščių tiltai“
Prierašai po nuotraukomis:
1. Rekordininkės autorių kolektyvas (iš kairės): Deividas Tarulis, Virginijus Tarulis ir Valetij Kunigel.
2. Į Gineso rekordų knygą įrašyta skulptūra „Eglė žalčių karalienė“ neabejotinai taps dar vienu Anykščių traukos objektu.
3. Šventinėse iškilmėse perpjautas rąstelis, pakeitęs atidarymo progos simbolinę juostelę.