Pradėjo nuo pinigų
Itin žiauriai Panevėžyje buvo apgauta 79 metų moteris. Policininkais ir bankininkais apsimetę sukčiai sugebėjo per dvi savaites iš aukos išvilioti ne tik 46 tūkst. eurų, bet ir visą jos butą.
Visa ši istorija prasidėjo prieš pusantro mėnesio.
Telefonu paskambinęs nepažįstamas vyras prisistatė jai telekomunikacijos bendrovės atstovu. Nors skambintojas kalbėjo rusų kalba, bet tai moteriai nesukėlė abejonių.
Išpešęs iš aukos anketinius duomenis, vyras baigė pokalbį.
Bet po kelių dienų panevėžietė sulaukė jau bankininku prisistačiusio rusakalbio vyro telefoninio skambučio. Tas pareiškė, kad buvo įsilaužta į moters banko sąskaitą, ir perspėjo, jog jai netrukus paskambins tyrimą atliekantys policininkai.
Nusikaltėliai veikė itin įtikinamai ir išradingai. Jie sugebėjo įkalbėti, kad auka į savo telefoną įsidiegtų pokalbių programą ir paskambinusi vaizdo skambučiu parodytų turimas santaupas.
Vėliau nukentėjėlė teigė taip ir nesupratusi, kodėl reikėjo tai daryti, bet viską vis tiek klusniai atliko.
Galop atėjęs nepažįstamas vyras pasiėmė pinigus „patikrinimui“.
Tikrasis finalas dar buvo priešakyje
Bet ir tai ne pabaiga. Tikrasis finalas su fanfaromis dar buvo priešakyje.
Pajutę, kad moteris tikra lengvatikė, apgavikai ėmė dar labiau ją spausti. Jie sugebėjo įtikinti ją skubomis parduoti savo butą.
Siekdami šio tikslo sukčiai jau virto pareigūnais. Tie „pareigūnai“ patikino auką, kad buto pardavimas bus netikras, o toks vaidinimas reikalingas tik tam, jog būtų sučiupti sukčiai.
Skambintojai netgi patarė, kokiam žmogui moteris turėtų parduoti butą, ir nusiuntė jo kontaktus.
Visos šios istorijos finalas buvo toks – moteris butą pardavė, pati ėjo ir gautus pinigus išsigrynino bankomatuose, o tada juos per kelis kartus atidavė tariamiems tyrėjams.
Tuomet ir paaiškėjo, kad buto pardavimas buvo tikras, o moteris liko be stogo virš galvos.
Buto pirkėjai dievagojasi esantys kone šventi
Dėl sukčiavimo pradėtą tyrimą kuruojanti Panevėžio apylinkės prokurorė Loreta Liepienė teigė, kad tik po tyrimo paaiškės, kam atiteks butas.
Pareigūnai žino, kas yra nauji savininkai, ir juos apklausė.
Prokurorė neslėpė, kad buto priklausomumo klausimas – painus reikalas.
„Jeigu paaiškės, kad nauji savininkai sąžiningai įgijo butą ir jie su nusikaltėliais niekuo nesusiję, tada butas turėtų likti jiems. Tuomet nukentėjėlei beliks tikėtis, kad pareigūnams pavyks nustatyti sukčius, iš kurių galėtų išsireikalauti nuostolių atlyginimą“, – pabrėžė pareigūnė.
Dabartiniai savininkai pareigūnus tikina, kad jie nieko nežino apie sukčius ir su jais tikrai nesusiję.
Prokurorė neatskleidė, ar butą iš nukentėjėlės nusipirko nusikaltėlių rekomenduoti pirkėjai, ar tai buvo kiti žmonės.
Net artimiesiems nesakė
Nusikaltėlių auka tapusi panevėžietė tyrėjams teigė iki šiol nesuprantanti, kad taip žiauriai buvo apgauta.
Moteris ne vieniša, turi artimų žmonių, bet gyvena viena. Ko gero, ryšiai su artimaisiais nebuvo itin glaudūs, nes nusikaltėlių į kampą spaudžiama nukentėjėlė apie tai jiems neprasitarė.
Gali būti, kad sukčiai uždraudė moteriai kam nors net puse lūpos prasitarti apie „atliekamą tyrimą“.
Visgi nukentėjėlė neliko be stogo virš galvos. Artimieji pasirūpino, kad ji turėtų kur gyventi.
„Vyresnio amžiaus žmonės yra labiau paveikiami profesionalių sukčių. Jie patiria nusikaltėlių psichologinį poveikį ir padaro neįtikėtinų dalykų“, – apgailestavo prokurorė.