Gąsdindami ir iškvotė
Biržuose ir Pasvalyje sukčiai sugebėjo iš 5 aukų išvilioti beveik 20 tūkstančių eurų.
54 metų biržietę apgavikai maustė beveik du mėnesius. Tik po to, kai neteko krūvos pinigų, ji susizgribo pagalbos ieškoti policijoje.
Kaip teigė nukentėjėlė, dar gegužės viduryje jai paskambino nepažįstama moteris, prisistatė banko darbuotoja ir pareiškė, kad kažkas bando įsibrauti į jos banko sąskaitą.
Tada „bankininkė“ ėmė žerti patarimus, kaip apsisaugoti nuo sukčių atakų. Bekalbėdama biržietė net nepajuto, kaip buvo iškvosta – padiktavo elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.
Aukos banko sąskaitoje buvo nedaug pinigų, todėl nusikaltėliai neskubėjo jos ištuštinti. Jie įkalbėjo moterį paimti iš banko paskolą ir pinigus išgryninti bankomate, o tada atiduoti jiems. Dar tikslinama, ką sukčiai pripasakojo, kad biržietė taip lengvai, be jokio apsidraudimo, atidavė per 18 tūkstančių eurų atėjusiam nepažįstamam vyrui.
Norėjo viešnagei nuomoti butą
Sukčių auka tapusi kita 22 metų biržietė pastaruoju metu gyvena Norvegijoje, bet planavo trumpam grįžti į gimtinę.
Socialiniame tinkle radusi skelbimą apie Biržuose nuomojamą butą, ji susisiekė su savininku. Tas pareiškė, kad yra daug norinčiųjų išsinuomoti, todėl pareikalavo depozito – 600 eurų. Vos tik moteris pervedė pinigus į nurodytą banko sąskaitą, bendravimas su savininku nutrūko. Sukčius ją užblokavo.
Dar trys aukos aplink pirštą buvo apsuktos Pasvalyje.
Sukčiavimo būdai buvo tradiciniai – siūlomos sėkmingos investicijos, pigios prekės ir laimėjimai.
Vieną pasvalietį sudomino skelbimas apie parduodamą telefoną. Vos tik jis pervedė kelis šimtus eurų į nurodytą banko sąskaitą, „pardavėjas“ pasikeitė savo profilio nuotrauką, vardą ir pavardę.
Sugundė įspūdingais investavusių laimėjimais
Kita pasvalietė pareigūnams pasakojo, kad internete pamačiusi kriptovaliutos reklamą susigundė investuoti savo santaupas.
„Parašiau ir paklausiau, kaip galiu investuoti pinigus – jie paaiškino, kad turiu pervesti 100 eurų ir taip augs pinigai“, – policijai parašytame pareiškime tvirtino nukentėjėlė.
Jai buvo nurodyta lietuviška banko sąskaita, į kurią reikia pervesti pinigus. Tęsiant susirašinėjimą „verslininkai“ pareiškė, kad visi nauji investuotojai automatiškai dalyvauja loterijoje, o pasvalietė joje net ir laimėjo.
Taip ir nepasakę, kokio dydžio prizas laukia, jie pareikalavo, kad moteris pervestų komisinius už laimėjimo dokumentų sutvarkymą.
Patikėjusi sėkme pasvalietė viską taip ir padarė. O tada visi galai – į vandenį.
Tyrimo ėmęsi pareigūnai išsiaiškino, kad banko sąskaitos, į kurią moteris pervedė pinigus, savininkas niekuo dėtas. Patikėjęs kalbomis apie pelningą investavimą jis irgi buvo tapęs nusikaltėlių auka, vadinamuoju pinigų mulu. Į tokių sąskaitas nukentėjėliai perveda pinigus, o tada patys ir išsigrynina. Už leidimą pasinaudoti sąskaita jie savininkui sumoka keliasdešimt eurų.
Dar kita pasvalietė socialiniame tinklalapyje sulaukė pranešimo apie laimėjimą. Loterijos organizatoriai paaiškino, kad laimėtus pinigus gaus tik tuomet, kai paspaus gautą nuorodą ir suves elektroninės bankininkystės kodus.
Moteris taip ir padarė. Tada per kelis kartus iš jos banko sąskaitos buvo pasisavinta 900 eurų.