Net ir labai griežtai artimųjų įspėti apie išvilioti pinigus mėginančius sukčius, seni žmonės tuos įspėjimus pamiršta ir elgiasi neprognozuojamai.
Štai 79 metų panevėžietė leidosi sukčių maustoma beveik dvi savaites. Pamažu nusikaltėliai iš jos išviliojo net 46 tūkst. eurų!
Senutei nesuveikė net tai, kad skambintojai kalbėjo ne valstybine kalba, o rusiškai. Sukčius moteriai prisistatė bankininku ir ėmė aiškinti, kad namuose ji turi netikrų pinigų. Kadangi vos prieš kelias dienas ji nuo savo banko sąskaitos buvo nusiėmusi kažkiek pinigų, nieko įtartino nepagalvojo.
Skambintojas atkakliai tikino, kad būtinai reikia patikrinti santaupas. Paskui pokalbį su ja jau tęsė kitas „bankininkas“.
Įkalbėta moteris galop pasidavė ir leido bankininkui atvykti į namus. Atėjusiam nepažįstamam vyrui ji padavė kelis tūkstančius eurų.
Bet nusikaltėliai aukos nepaleido. Per ankstesnį pokalbį ji buvo prasitarusi, kad turi ir daugiau santaupų, todėl vėl pasipylė telefoninių skambučių atakos.
Taip beveik dvi savaites senutę terorizavę skambintojai prisistatydavo ir kitų įstaigų atstovais, bet nukentėjėlė jau nebeįstengė prisiminti visų pavadinimų.
Kaskart atėjusiems sukčių talkininkams ji paduodavo dalį pinigų. Tie vis žadėję patikrintus pinigus grąžinti antradienį – balandžio 1-ąją. Aplink pirštą apsukta moteris net neatkreipė dėmesio į tai, kad tai – melagių diena.
Aišku, sutartu laiku pinigų niekas negrąžino, tada nukentėjėlei beliko tik kreiptis į policiją.
Pareigūnams ji prisipažino, kad dar gerokai prieš šį įvykį artimieji buvo perspėję, jog reikia vyti kuo toliau nuo savęs rusakalbius skambintojus. Jie – jokie bankininkai ir pareigūnai, o sukčiai.
Pareiškimą policijai parašiusi nukentėjėlė pati stebėjosi, kodėl nepaklausė šio patarimo. Ji gyvena viena, todėl nebuvo kas paprotina. Bet neįtikėtina ir tai, kad per dvi savaites ji net nepasakė artimiesiems vis įvairioms tarnyboms išduodanti tikrinti pinigus.