REGINA
Labai patinka „Eurovizija“. Jei tik turiu laiko, žiūriu visada – tiek nacionalinę atranką, tiek patį konkursą. Tai visus sutraukiantis muzikinis reginys, jis malonus ausiai ir akiai. Manau, tai viena iš meno rūšių, nes iš dalyvių pareikalauja ir muzikinių sugebėjimų, ir originalumo, kūrybiškumo. Sunku pasakyti, kodėl mūsiškiams nesiseka laimėti. Gal dėl to, kad konkurse dalyvauja daug šalių, taigi daug ir konkurentų.
Pamenu, kaip prieš pora dešimt-mečių panevėžietės Simonos Jakubėnaitės ir Limo Adomaičio duetas dalyvavo „Eurovizijoje“. Puikią jų dainą „What‘s Happened to Your Love“ išgirdo visa Europa. Smagu, kad šiame konkurse jėgas gali išbandyti tiek profesionalūs, tiek pradedantys dainininkai. Juk tai muzikinis šou. Šiemet irgi žiūrėjau nacionalinę atranką. Laimėjusi „Katarsio“ daina „Tavo akys“ patiko, galgi šįsyk pavyks laimėti? Man patinka, kai dainuojama lietuviškai.
RIMA
Anksčiau žiūrėdavau „Euroviziją“, bet dabar jau kokius 3 metus – nebe. Negaliu pasakyti, kodėl nebeseku šio pasaulio dėmesio sutraukiančio renginio. Tiesiog nebeturiu laisvo laiko, nes atsirado kitų prioritetų. Bet sūnaus visuomet pasiklausiu, kas laimėjo.
Nelaimime ne todėl, kad atlikėjai prasti, tiesiog dainos kažkaip neužkabina. Be to, nugalėtoją daugiausia lemia ne muzikiniai dalykai, o povandeninės srovės. Dažniausiai kaimynai balsuoja už kaimynus, o ne pagal tai, ar daina meniška, kūrybiška, kaip ji nuskambėjo. Puiku, kad mūsiškiai dainuoja lietuviškai. Žinau, kad S.Jakubėnaitė atstovavo mūsų šaliai „Eurovizijoje“, tai rodo, kad konkurse dalyvauja ir tikri profesionalai.
RITA
Dažniausiai stebiu jau paskutinius nacionalinės atrankos finalus, kai paaiškėja nugalėtojai. Taip pat žiūriu ir pačią „Euroviziją“. Aišku, kad tai pramoginis muzikinis šou, nes jame nedalyvauja rimčiausi atlikėjai. Juk muzikos industrija gyvena ir be šio konkurso. Gal tik „Abbos“ laikais buvo, kad „Eurovizijos“ nugalėtojų daina taptų pasauliniu hitu.
O šiaip šiame konkurse dalyvauja norintieji save parodyti, sužibėti. Be to, ir balsavimas vyksta daugiau geografiniu pagrindu, dar ir emigrantai savo balsais prisideda. Todėl ir nelaimime, kad esame maža šalis, neturime daug kaimynų. Antra vertus, Latvijai ir Estijai buvo pavykę tapti nugalėtojomis. Ne tik S.Jakubėnaitė iš Panevėžio dalyvavo šiame konkurse, bet netiesiogiai – ir dizainerė Marija Petraitytė. Praėjusių metų „Eurovizijoje“ dalyvavusiam mūsų šalies atstovui Silvester Belt ji padėjo sukurti kostiumą. Tam tikrai prireikė jos meninių sugebėjimų. Mėgstu „Euroviziją“, bet nesvajoju konkursą išgirsti gyvai.
MATAS
Anksčiau žiūrėdavau „Euroviziją“, bet pastaruoju metu ji pasikeitė. Konkursas tapo labiau politiškas, o juk svarbiausia turėtų būti meniška daina, įdomūs ir kūrybingi pasirodymai. Toks įspūdis, kad laimėtoją jau lemia ne pati daina, o visai kiti dalykai – atlikėjo negalia, seksualinė orientacija ar susiklosčiusi politinė situacija. Tai labai iškreipia patį konkursą.
Kiekvieno skonio reikalas yra daina, bet man smagu, kai dainuojama lietuviškai. 2020 metais turėjome realų šansą, kad mūsiškė grupė „The Roop“ laimės su daina „On fire“. Bet labai gaila, dėl prasidėjusios kovido pandemijos būtent tais metais konkursas buvo atšauktas. O apie S.Jakubėnaitę neteko nieko girdėti. Paprastai žiūriu konkursą su kompanija, norėčiau pamatyti jį gyvai.
NOJUS
Savarankiškai mokausi grafinio dizaino, todėl stebėdamas „Euroviziją“ labiau kreipiu dėmesį ne į pačią dainą, o į vizualinį turinio perteikimą.
Nuo jo irgi labai priklauso, ar daina profesionaliai, meniškai skambės. Viena iš mano favoričių yra Monika Liu.
Domiuosi Pietų Korėjos muzika ir stebiu ten vykstančius apdovanojimus. Manau, daug ko galėtų pasimokyti mūsiškiai. Mūsų atlikėjai turėtų stengtis kuo daugiau atskleisti savąją kultūrą, parodyti Europai ir pasauliui, ką turime savito, gražaus, išskirtinio.
MILTĖ IR LĖJA
Labai patinka „Eurovizija“, esame jos fanės, žiūrime visas atrankas ir patį konkursą. Tai tikras muzikinis šou, meno ir kūrybiškumo šventė. Praėjusiais metais labai patiko Nyderlandų atstovas Joostas Kleinas, bet jis buvo diskvalifikuotas iš konkurso.
Manome, kad mūsų atlikėjai nelaimi dėl paprastos priežasties – jų dainos nėra įkvepiančios. Daugiausia žmonės klausosi anglų kalba skambančių dainų. Nėra blogai, kad dainuoja lietuviškai, bet tada kitos šalys nesupranta mūsų ir už mus nebalsuoja.
Prierašai po nuotraukomis:
RIMA.
RITA.
MATAS.
NOJUS.
MILTĖ IR LĖJA.
A.Švelnos nuotraukos