Pristatys tik iki galo parengtą produktą
Pastarojo Kupiškio rajono tarybos posėdžio pabaigoje antrąsyk buvo surengta tarybos mažumos valanda, jos metu opozicijos atstovai rajono vadovų ir specialistų klausinėjo visko, kas jiems atrodo svarbu.
Opozicijos lyderė, valstietė Eglė Blaževičienė skundėsi, kad tarybos nariai per mažai informuojami apie vieną iš didžiausių projektų Kupiškyje – numatomą Gedimino ir Vytauto gatvių rekonstrukciją.
Meras Algirdas Raslanas ją patikino, kad dar nėra ką parodyti, nes šiuo metu vyksta ginčai inžineriniu-techniniu lygmeniu, tad esą dar anksti garsinti.
Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Valintėlis irgi patikino ir pats iki galo dar nežinantis, koks bus galutinis šių gatvių rekonstrukcijos projektas.
Tada A.Raslanas prakalbo apie akivaizdžiai nykstantį Kupiškio rajoną ir nuo to kenčiantį visą rytų regioną. Meras prognozavo, kad kai kurie rajonai gali tiesiog išnykti prijungus juos prie kitų, ir taip jau padarė kai kurios užsienio valstybės.
„Jeigu mes to nenorime, turime ieškoti kitų variantų“, – pareiškė rajono galva, bet pats nieko nepasiūlė.
Atsisakius tomografo lyg akmuo nukrito nuo krūtinės
E.Blaževičienė taip pat klausė, kada Kupiškio ligoninėje atsiras naujas kompiuterinis tomografas.
Valstietės teigimu, Panevėžio ligoninė norėjo padovanoti aparatą kolegoms kupiškėnams, tačiau, rajono savivaldybei atsisakius dovaną priimti, panevėžiečiai tomografą pasitaisė ir toliau naudoja.
„Sunku pakliūti pas gydytoją šiai procedūrai, nes eilės didelės. Mano žiniomis, Panevėžys norėjo sumažinti pacientų srautą, kad pas mus važiuotų žmonės ir iš kitų miestų“, – kalbėjo opozicionierė.
A.Raslanas pareiškė turįs kitokių žinių: Panevėžio ligoninė tiesiog norėjo atsikratyti seno apa-rato, todėl jį ir siūlė kupiškėnams.
Meras teigė, kad yra didžiulis pasirinkimas kompanijų, kurios be jokių eilių gali suteikti kompiuterinės tomografijos tyrimo paslaugą, kuria ir jis pats ne kartą naudojosi.
„Ar mes esam tokie turtingi, ar turėsim tiek daug žmonių, kad kompiuterinis tomografas mums atsipirktų?“ – klausė meras.
Kupiškio ligoninės direktorius Julius Panka patikino, kad jam akmuo nuo krūtinės nukrito, kai savivaldybė atsisakė panevėžiečių siūlyto 2009 metais gaminto tomografo.
„Jokia firma nedavė garantijų, kad beveik 50 kilometrų vežtas aparatas veiks“, – sakė direktorius.
Jis paskaičiavęs, kad norint turėti tomografą reikėtų per 100 tūkst. eurų investicijų. Tiek kainuotų įranga, personalo apmokymas ir įdarbinimas, patalpų paruošimas.
Meras mobingu neužsiimąs
Virginijus Umbra pareiškė girdėjęs apie mobingą savivaldybėje. Konkretaus atvejo valstietis nepaminėjo, tik paklausė, ar yra parengti aprašai ar tvarka, kaip su šiuo reiškiniu kovoti.
A.Raslanas patikino, kad jis mobingo niekam netaikė ir niekada netaikys.
Savivaldybėje už tai atsakingas Ūkio skyriaus vedėjas Erminijus Stankus teigė, kad darbuotojai pagal prevencijos programą mokomi, kaip elgtis, kai prieš juos taikomas mobingas.
Pasak vedėjo, patiriantieji mobingą anonimiškai visada gali kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją.
„Turėjom tokį atvejį prieš trejus metus Socialinės paramos skyriuje, bet iškart prisistatė Darbo inspekcijos atstovai su mikrofonais ir viską išsprendė“, – sakė E.Stankus.
Valstietis Vidmantas Paliulis atkreipė dėmesį, kad šiųmečiame savivaldybės biudžete kultūros įstaigoms inventoriui įsigyti numatyta lygiai 0 eurų.
„Kaip galima kelti kultūros lygį, kai visi kompiuteriai pasenę, nebeveikia ir stringa, instrumentų nebėra?“ – klausė jis.
Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Reda Totorienė į tai tik priminė, kad pernai Kultūros centrui buvo skirta papildomai lėšų įgarsinimo įrangai įsigyti.
Krizių centro padėtis jau visus šiurpina
Genė Žilinskienė išvardijo Socialinių paslaugų centro problemas – trūksta specialistų ir automobilių vykti pas pacientus, o įstaigos padalinys Krizių centras perpildytas gyventojų.
„Krizių centre, kiek žinau, yra 10 vietų, o gyvena 20 žmonių. Kas atsakys, jeigu ten kas nors atsitiks?“ – klausė valstietė.
Savivaldybės administracijos direktorius A.Valintėlis patikino, kad šeši Krizių centro gyventojai netrukus bus perkelti į praplėstas Savarankiško gyvenimo namų patalpas.
A.Raslanas, situaciją Krizių centre pavadinęs tragedija, pareiškė, kad žmonių šiuo metu tiesiog nėra kur dėti, o problema tiktai didės.
Kupiškio socialinių paslaugų centro direktorė Reda Pauliukonienė nurodė, kad Krizių centre šiuo metu gyvena 22 žmonės, nors patalpos pritaikytos tik dešimčiai. Trūksta darbuotojų, bet norinčių įsidarbinti nėra.
Prierašai po nuotraukomis:
1. E.Blaževičienė apgailestavo dėl negauto reikalingo tomografo.
2. Užtat J.Panka jai atkirto, kad tas prietaisas tik pinigus būtų rijęs.
3. V.Paliulis klausė, kaip galima kelti kultūros lygį neturint instrumentų.
4. V.Umbra labai susirūpino dėl mobingo rajono savivaldybėje.
A.Švelnos nuotraukos