Įrengtų net penkias priedangas
Pastarajame Kupiškio rajono tarybos posėdyje svarstant šiųmetį savivaldybės biudžetą daugiausia buvo kalbama apie pinigus civilinei saugai.
Valstietis Virginijus Umbra pasiteiravo, ką šiemet planuojama padaryti stiprinant civilinę saugą rajone – gal bus įrengtos slėptuvės?
Už šiuos reikalus atsakingas rajono mero patarėjas Gintautas Misiūnas teigė, kad Vidaus reikalų ministerijai pateiktos dvi paraiškos: prašoma pinigų priedangoms įrengti ir miegmaišiams, lovoms, elektros generatoriams, kitiems daiktams įsigyti – 450 tūkst. eurų.
Jei būtų gautas finansavimas, Kupiškio mieste ir rajone būtų įrengtos penkios priedangos, jose karo atveju galėtų pasislėpti per 4 tūkst. žmonių.
Meras Algirdas Raslanas pastebėjo, kad rusų okupantai Ukrainoje atakuoja energetikos objektus, taigi ir Kupiškyje karo atveju gali būti nutrauktas šildymas, vandens tiekimas.
„Svarstome, kaip atskirais nedideliais rajonais izoliuoti ir aprūpinti žmones vandeniu, maistu, vaistais ir kitkuo. Galbūt reikėtų tarpusavyje susieti keletą namų ir nupirkti elektros generatorių. Bet tai nėra labai vieša informacija, kaip mes tam ruošiamės“, – kalbėjo A.Raslanas.
Didinti algas ar įšaldyti?
Konservatorius Saulius Dugnas paklausė, kiek dabar rajono savivaldybės administracijoje yra patvirtinta darbuotojų etatų.
Administracijos direktorius Arūnas Valintėlis tikslaus skaičiaus neprisiminė, tik patikino, kad etatų yra daugiau kaip 150.
„Administracijos darbo užmokesčio fondas, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 0,5 procento, ten yra mūsų lėšos civilinei saugai“, – pareiškė S.Dugnas.
„Ar mes privalome darbuotojams didinti atlyginimus, ar juos įšaldome?“ – paklausė A.Raslanas.
Pasak mero, įsteigti daugiau nei 5 etatus savivaldybę privertė šalies valdžia.
S.Dugnas pareiškė nesąs prieš atlyginimų kėlimą, bet esąs prieš kai kurių visai nereikalingų papildomų etatų steigimą.
„Nereikalingus pateikite raštu, tada svarstysime kartu“, – rėžė meras.
Balsuojant dėl biudžeto susidarė politinė mišrainė: prieš nebuvo niekas, už buvo 14 tarybos narių, tarp jų ir 2 opozicijos atstovai, o tarp 7 susilaikiusių (o tai faktiškai reiškia prieš) buvo ir valdantiesiems priklausantis konservatorius Marius Nareckas.
Per metus į biudžetą planuojama surinkti 35,2 mln. eurų, o išleisti daugiau – per 37,8 mln. eurų. Beveik 2,6 mln. eurų skirtumas – tai nepanaudotas praėjusių metų likutis.
Iš šiųmečio biudžeto didžiausia pinigų dalis tradiciškai atiteks švietimo programai – beveik 16 mln. eurų, socialinei ir sveikatos apsaugai skirta 9,3 mln. eurų, savivaldybei valdyti – 7,2 mln. eurų.