Vos tik Vilniaus oro uoste nusileido iš Prancūzijos atskridęs lėktuvas, pasieniečiai sulaikė 39 metų Panevėžio rajono gyventoją.
Pareigūnai jo laukė, nes buvo gavę žinią iš kolegų Prancūzijoje ir suderinę lėktuvo nusileidimo laiką.
Svečioje šalyje kažką jis prisidirbo, todėl buvo išsiųstas į gimtinę. Apie vyro galimą nusikaltimą kol kas nieko neskelbiama, tik žinoma, kad jis gyveno su netikra asmens tapatybės kortele.
Lainerio vadas pasieniečiams perdavė prancūzų pareigūnų įduotą voką su deportuoto vyro dokumentais. Tarp jų buvo dvi lietuviškos tapatybės kortelės.
Abiejose buvo to paties vyro nuotraukos, bet įrašyti skirtingi vardai, pavardės ir asmens kodai.
Ištyrę specialiu prietaisu pasieniečiai nustatė, kad viena kortelė yra klastotė, bet pagaminta naudojant tikrą dokumentą. Paaiškėjo, kad dar prieš pusantrų metų baigėsi tikrosios galiojimo laikas.
Vyras tikino, kad ši kortelė – Ispanijoje pirktas suvenyras.
Naktį areštinėje praleidusį panevėžietį kitą rytą pareigūnai po apklausos paleido.
Jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, atimti dokumentai ir nurodyta kaskart pasirodyti policijoje.
Už klastotės naudojimą jam gresia nelaisvė iki 4 metų.








